Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Sledeće scene nisu za one sa slabim živcima i stomakom, šokantno!!!! Idea1.3mjet troši 8,1l/100km po bordu, što je realno 8,6-8,8l/100km. Resetovao sam bord kada sam se uključio na auto put na izlazu iz Grdeličke klisure, i vozio 160 po satu, koliko su uslovi dozvoljavali. Bili su neki radovi na putu u dužini par km, pa se tamo vozilo 80, pa opet gas do prve rampe. Distanca je nekih 41-42km, prosečna brzina 136km/h, klima je bila uključena.

95bad4c8ffbeea0da0654f96e3d056ef.gif



Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, samo da znate, odselio sam se iz Mirijeva u februaru, sada sam na Novom Beogradu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zamisli tek da je Mirijevo !
Sad ti sve ravno, pa štediš.

Послато са LG-G3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je moj auto bio kod bivseg vlasnika na vozdovcu u ulici pod 45 stepeni, a on je vozio kratke relacije od po par km kreni stani potrosnja je bila 14l :)

 

Kod mene po bordu zadnji rezervoar 10.9, a metoda cep cep 10.77.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, meni je potrošnja uvek ista, mislim po gradu. Od kada sam na Novom Beogradu manje prelazim, tačnije 2 do 2.5 puta manje dnevno, pa su mi relacije kraće. Samo i dalje mi je prosečna brzina oko 22km/h, i to bez neke gužve, a u skladu sa tim i potrošnja. Kada kažem 22km/h, to je da ne mrdnem nigde van Novog Beograda.

Nego šta kažete na potrošnju 1.3mjet u Idei na auto putu, ko kaže da ta kosačica ne može da troši 8.5l :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare, RPM je u pitanju.

Jbt, 160 ide na 4000 o/min. , 95 kmh ide na 2300 rpm.

Za poređenje, moj punto 100kmh ide na 1900rpm, a 160 na 3000rpm. Kada je na 4000rpm, brzinomer je na 200.

Menjač je kratak na Midei

Kad sam seo u Dobla 1.3mjet,90ks, pomislio sam, ovo kida, skače.

Međutim, utisak ostavlja kratak menjač ali svejedno, sviđa mi se.

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

au Mare ti je kidao za sve pare,gazio si je bas,mideu nikako da prodas,kad kupis drugi auto,mideu da uramis,pa ja sam musu samo jednom vozio 150,dobro Midea je na steroidima,al mnogo 160

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vredi, malo je lakše preticanje, za vožnju auto putem i ne vredi, jer znam šta bi se desilo da je vozim 160 recimo 3-4 sata. Srče i muči se. Ono sam je vozio 160 oko 40km, posle sam malo smanjio tempo na 150. Jbg, nije to njena namena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i 150 je malo vide do 140 je sasvim ok,ipak je 1.3 slab za vece brzine,ide,al se pomalo muci,al Midea je izdrzala sve te super brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna interesantna potrosnja od mene.

3008 1.6hdi, jedna osoba u kolima, 420km i cep-cep 40.1l!!!

 

Sve otvoren put, tj Autoban uz dosta radova tokom kojih je moralo da se vozi  60km/h inace bi bio ko zna koliki prosek :D

Sve u svemu, Focus ST trosi manje. @totti kako pravdas ovo za francuski upaljac? :D

 

Da ne pominjem da kola imaju bag i svakog puta kada se predje 200km/h u levoj traci  prijave otkaz senzora mrtvog ugla jer drvece u sredini promice suvise brzo.

 

Evo slika borda u 2 navrata.

WP_20180620_17_21_21_Pro.jpg

WP_20180620_18_41_00_Pro.jpg

20180620_080740.jpg

20180619_203507.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi vise. 2.0 Focus sam drzao 230+ sve vreme i bio je na 12l.

Cim je uhvatio magistralu i 120km/h pao je prosek na 9l.

 

Ovaj 1.6hdi jedva hvata mrvu preko 200 i trosi vise. Jako lose uparen motor i karoserija.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on za tu voznju kako si ga ti vozio...manje bi i moj bmw 2.5 trosio u tom rezimu, a npr u gradu bi trosio puno vise od tog hdi-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruznog li km sata majko.. ( kod pezoa) :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma do Grcke natovarena i pod klimom- uzorak na 550km do sipanja u MK, od toga 70-80 % AP sa tempomatom na 130 km/h i na 2100 o/min- potrosnja 5,2 po bordu a 5,4 po rezervoaru.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bas ruzan i nefunkcionalan km sat. Pokisava da imitira Audijev dashboard, ali ne da nije ni blizu, nego nije ni za poredjenje.

Prikazuje i navi, doduse samo neku izlomljenu crtu koja se vrti.

 

@dellas ne bih se bas kladio ni za gradsku voznju da manje trosi jer je vrlo tezak auto na 19” felnama. Bas tesko i sporo krece.

Neki sweet spot mu je 80-110km/h gde trosi kao i svi dizeli. Preko toga vec aerodinamika i tezina cine svoje pa je na 120km/h trenutna potosnja vec na 6.5l.

 

Sto se malih motora tice odusevio me je VW 1.4tfsi sa 150ks i gasenjem cilindara. Bukvalno,ni po cemu me zaostaje za mojim tdi, a potrosnja je mizerno veca.

I 1.6dci mi je bio skroz ok. Nije neki sportista, ali u Meganu karavan mi je istom voznjom potrosio ispod 6.5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti to tamo u Holandiji svaki put iznajmis nesto sto ti se dopada? :)))

Bolesna je to potrosnja za 3008, mada i realna. Koliko se secam meni do granice sa MK GP 1.9 srce nesto oko 8 u proseku, ali sam tamo za 3.5h iz NS. Veci i rastereceniji motor, manja i laksa karoserija, tako da je 10 litara realno kod tebe ako ga przis min 160, uz izlete na 180-200.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...