Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

2 hours ago, nesa 169 said:

Tako i radim. sad varira od 10,5 do 13 plina po gradu, kako kad. Najviše mi od gužvi zavisi. Prosečna brzina 17 - 20 km/h.

Za 1.6 benzinca to je to otprilike,10 l benzina da nemas plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je ispravan auto i plinski uredjaj, kao i da je kvalitet goriva koliko toliko ujednačen, nema razlike potrošnje kod sekventa... veća je potrošnje kad je loš plin, ali ako je plin koliko toliko dobar, isti je djavo..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je svaki auto trošio bar malo više plina. Za ovaj konkretno je predviđeno 10 benzina u gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predviđeno nikad nije realno. Nije svaki grad isti. Uzmi vozi 500-600km na benzinu i videćeš da je to to otprilike

Sekvent pravi smesu na osnovu izduvnih gasova i kad je loš plin, previše butana a manje propana, dozirace ga više ne bi li dostigao energetsku vrednost koja je potrebna. Kod Venturi plina ti možeš stelovati potrsosnju/snagu dok sekvent je automatika

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam pozajmio AR 159 od kolege pošto sam imao neke obaveze u Beču, a trebao mi je malo veći auto. Samo da iznesem neke podatke o potrošnji. Radi se o 95% vožnje autoputem, ostalo je grad i regionalni put. NS-beč, samo ja bez prtljaga i povremena brza vožnja ( makar za mene) od 180kmh. Ostalo sve oko 140. Nazad sa dva putnika i pun gepek stvari. Bez brzih izleta i umerena vožnja od oko 120-130. 

U totalu sipano 106l dizela. Predjeno 1450km. Prosek ispada 7,3/100km. 

Što se mene tiče, sasvim zadodoljavajuće s obzirom na sve parametre. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja standardno oko 4.6l uglavnom magistralom :) , nego ako nekome zatreba i ide na tu stranu - trenutne cene, posle povecanja akcize:

18 minutes ago, Ivan said:

Gorivo natankano u Srpskoj. Cak i po podizanju njihove akcize, aditivirani "Q-Max" na Petrolu je 2.14 KM, a standardni dizel 2.07 KM. Sto mu dodje 129 dinara za aditivirani i 125 dinara za obican ED. Ili opet oko 30 kinti jeftinije po litru nego kod nas. Mislim da je Petrol najjaci sa cenama, na ostalim pumpama je jos i jeftinije:

180220185210.thumb.jpg.517617479cd1702eb1d4473cd6bc52c7.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultati najsvežijeg merenja, obzirom na ovaj sneg što je bio i gužvetine :D

 

Sipano 32L na NIS-u.

Pređeno 378km

Prosečna brzina 17Km/h

Bord kaže 8.0 (Posle prvih 100km bord je pokazivao skoro 9, al tad je baš sve bilo pod snegom)

Matematika kaže ~8.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bijeljina - Brcko - Zupanja magistrala pa onda auto put do Slovenije tj. Bleda, svrckanje po izletistima 2 dana, pa onda opet auto put za Trst i svrckanje po gradu pa dalje obilazak Umaga - Rovinja 2 dana i Pule i onda auto put Pula - Rijeka - Zagreb - Gradiska, ttl. 1270km sa 74,34l ili ti 5,85L metodom cep-cep i izmedju toga jos 12l. Dva putnika, brdo stvari, 130-140 brzina, mislim da je skroz ok za 1.5t i 150ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo da vidim koliko moze da se spusti na magistrsli :D
Na otvorenom je super ekonomican, jedino ga grad kolje, sreca pa moze da se vozi laganije od alfe jer ne vuce tako na gas.

d5a8ee65ae93993ea4153da9b4df5539.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne laze nista ;)
Moze naravno I daleko vise da srkne, zadnji auto koji sam imao da mi je toliko lagao bord kao tebi je punto2.

Probaj da ocistis protokomer, proveri senzor raila, pogledaj dizne, mora biti neki razlog zbog cega toliko laze jer to je strasno 20%, do 5% maksimum je prihvatljivo.
 

e7264837453433aea7ee537c0ab1b904.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki BMW do neke npr.2007 laze toliko, imao sam ih 7 ... Drugar ima e60 2004 takodje mu bord ozbiljno laze. Jedino sto sam cuo je da je moguce softverski podesiti "da vise ne laze" ali ne znam kako. Npr. jedan jedini koji mi je bio cipovan je pokazivao tacno, svi ostali su lagali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je MY 2007, zadnja serija M47 motora TU2, 320d e90 od suraka je takodje precizan, a tek o novjim f serijama ne treba trositi reci, generalno vecina edc17 dizela je izuzetno precizna, edc16 takodje ako su u odlicnom stanju, sigurno ima neki razlog zbog cega stariji dizeli pocnu lagati, tipujem na godine, kilometrazu, garez, nesto, sve drugo nego da tako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaa. Vozio ja i 1.5 i 2.0 na Autobanu.

12+ lagano kad se opegla :)

6.5 na magistrali voznjom na vr'gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam neki video. na 90 ide 4.1, ipak je to mali dizel.

Ali iznenadjuje 2.0 benzinac sa 120ks, koji cak i manje trosi i na vecim i na manjim brzinama. Ali 2.0 je ipak preterivanje. Kad pustim gas na GP 1.9 ono pise 2.0 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni taj 2.0 benzinac nije ni po cemu bio bolji od Fiatovog 1.6 e-torq.

A tih 2l su sprdnja. Ja imam trenutnu potosnju 2.5-2.6 na 60km/h u 4. brzini, ali to ne moze da se drzi ni kilometar jer neko naleti, dodam/popustim gas,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle njemu je najmanji! :D (vmax) 

 

Meni je uvek zanimljivo da vidim koliko je nekome potrosio npr. do grcke pri nekoj brzini na 1000km puta, ovo ostalo je neka opskurna kategorija patkometrije :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat bravo 1.6 16v 76kw meni po gradu trosi okruglo 10 litara benzina na 100 kilometara. Voznja autoputem 110-120km/h prosecna potrosnja 6.5 litara. Mereno metodom pun rezervoar na pocetku voznje i punjenje do cepa po zavrsetku. Ovih 6.5 litara na otvorenom su mi o.k ali ovih 10 litara po gradu mi zagorcavaju zivot :) Da li je po vama to normalna potrosnja za ovaj auto???

Edited by pivopija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste al 110-120. Meni su tu ok i jedna i druga ako je grad maltretiranje po guzvama ili kratkim relacijama

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...