Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Meni pre potrosnja bila oko 5.5-6 litra na otvoreno a sad se povecala na preko 11 litara. Potrosi mi za 60 km a sipam evro dizel za 1000 dinara, pre za 1000 dinara ubijem barem duplo vise. Sta moze da bude razlog toliko velikoj potrosnji? Ponekad mi potrosi i preko 15 litara na 100 ako ga bas nacepim pun gas...

Nema nikakvog dima pozadi osim kad mu patosiram gas naglo u preticanju recimo i pozadi izbije malo crnog dima ali nije dimna zavesa nego bas vrlo malo...

Edited by coa565

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal nisu dizne propisale, ne radi mi ravnomerno kad se zagreje i kad je hladan pali na pola kljuca a kad je vruc malo duze vergla i kad je vruc bolje upali ako odma okrenem kljuc kao kod benzinca nego ako cekam grejace...

Sad mi bolje pali bez grejaca nego da cekam lampicu da se ugasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja magistralom Punto 1.3mjet GM-BG 263km-11l,  GM-Mladenovac 6l . Grad potrosnja merena jednom 5,5l . Potrosnje merene cep-cep

Share this post


Link to post
Share on other sites

660 km sa 33.6 litara

5.1 l/100km

 

130km grad (Beograd)

190km autoput

340km magistrala

 

PUG 308 SW, 1.6 e-HDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom sipam gorivo na euro petrolu, pre neki dan Sam išao do Bele Crkve sipao sam za 2500din I prešao sam oko 240 km što ispada 7.3l(bord pokazivao oko 4.8l) i to nigde nisam prešao 90 km/h posto me u Kovinu uhvatio radar :rtfm:

Pošto znam da mi nikada auto nije trošio toliko na otvorenom odmah sam pomislio da mi nešto crklo, I počeo da se nerviram.. Ajde za početak uzmem sipam gorivo na Omv, išao na sličnoj turi, nigde preko 100km/h 90%otvorrnog puta i spala potrosnja sa 7.3l na 5.2l.Da li je moguće da je to toliko velika razlika u gorivu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji auto vozis ali mene zeza lambda sonda npr i u jednom trenutku bije i preko 12 litara po gradu pa se vrati ma normalu(moram da je menjam).

Prosle godine sam isti problem kao ti imao..doduse ja sam tad sipao na NiS-u i trosio mi je kao tenk...presao sam na Lukoil i od tada nemam problem osim sa sondom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po gradu sad kako je vrućina bila, klima radila, uredno ručkao 15 litara plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modus 1.2 16V, cepa 10 i gradu sa klimom prosecne potrosnje pod zenskom nogom. Uz malo truda ide na 9. A troskovi odrzavanja motora su nesto manje nego za 1.9 jtd i pritom ne ide ni blizu 1.9

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magistrala dve nedelje vec, pravac bez klime i pravac sa klimom. 5.2l jtd eurodizela :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Modus 1.2 16V, cepa 10 i gradu sa klimom prosecne potrosnje pod zenskom nogom. Uz malo truda ide na 9. A troskovi odrzavanja motora su nesto manje nego za 1.9 jtd i pritom ne ide ni blizu 1.9

Sent from my SM-A510F using Tapatalk




Ista prica kod mene, Brava mi po gradu kad iole normalno vozim ide na oko 8, dok sluzbena Fiesta 1.2 tesko da moze ispod da se spusti, pritom performanse ne postoje. Besmisleno vozilo skroz.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da je kao sto kazu mizerno odrzavanje, al veliki servis uz mali je skoro kao sa 1.9. Jedino eto registracija, ali se to ustedi za min 5000km godisnje. 13.5 deluje kao vecnost. Moracu bas ga da testiram, izmerim.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cuore_sportivo Druze ja sipam iskljucivo na Nis-u vec 2 godine nikad ni jedan problem nisam imao ;) Potrosnja mi je prosecna mi je oko  7-7.5l 70% otvoren 30% grad. na otvorenom ide oko 6-6.5 brzina oko 100-110/kmh testirao vise puta.!100km po gradu po mom oko 9l normalne voznje... Sa klimom rekao bih da vidim kako mi pada skala od goriva po gradu :D Mene je iznenadila ovako niska potrosnja na bravu ,iskreno... Mozda zato sto je moj za Nemacko trziste,hahahaha

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa klimom meni ispod 9 ne ide...kada mi je sve ok na autu :) definitivno mi je sledeci auto JTD ili Multijet :)  ako sve bude kako treba do kraja godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0TDI CR po gradu može ispod 10l samo ako se namnoze relacije duže od 10km... uveče npr, bulevari.. kad je gužva preko dana, relacije po 2-3-4km, opušteno 12-13l... otvoreni 4.5-6.5 zavisno od brzine...


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, 12 13 je previse, to je vec potrosnja za neki 2.5, 3.0...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je realna potrosnja. Ljudi vole da lazu i sebe i druge.

Punto 1.2 u BG ne moze da trosi ispod 8l, moze samo vise u zavisnosti od marsute i guzve.

 

Focus 2008. benzinac 2.0 ,u BG trosi 13 l plina a na auto putu 9-10 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, kakoonobese said:

To je realna potrosnja. Ljudi vole da lazu i sebe i druge.

Punto 1.2 u BG ne moze da trosi ispod 8l, moze samo vise u zavisnosti od marsute i guzve.

 

Focus 2008. benzinac 2.0 ,u BG trosi 13 l plina a na auto putu 9-10 l.

Moze Punto ispod 8 :) ja sam ga spustio na 7.8 hahah i to za neverovati "ostrijom" voznjom bez klime po gradu. Sve to zavisi i od stanja samih kola ali za Puntica ljudi vole da pricaju besmislice u koje sam i ja verovao dok ga nisam uzeo...sledeci je dizel verovatno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je realna potrosnja. Ljudi vole da lazu i sebe i druge.
Punto 1.2 u BG ne moze da trosi ispod 8l, moze samo vise u zavisnosti od marsute i guzve.
 
Focus 2008. benzinac 2.0 ,u BG trosi 13 l plina a na auto putu 9-10 l.


13 litara dizela za moderan 2.0 nije realna potrosnja, nego prevelika. Jedino ako pogoni 3 tone, a ovde to nije slucaj. 10ka max, ne bi smeo preko toga da ide, a nece bogami ni ispod 8, koliko god neki to hteli da istaknu :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 159 2.4 Q4 trosi 13l dizela po gradu, otvoreni nekih 8.8-9l...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal sebe lažu oni što kažu da im troši manje od 9~10~13l ili sebe teše oni kojima troši 9~10~13l da i onima drugima troši toliko pitanje je sad;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al nije ni isti pogon :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...