Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

1 hour ago, danijel55 said:

Izvinjavam se na off,niti je ovo moje ku*cenje da vozim brzo i ludujem,nego cisto da ne budem lazov.

 

Bolje da budes lazov nego da udjes sa 130 u naseljeno mesto :blink:

 

A i 3500rpm na hladan auto..bice izgleda brzo izlet do Uzica :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

O čemu se ovdje radi? kome manje troši? Moj Stilo dok se ne zagrije troši 4,5L po gradu a kad se zagrije počne proizvodit gorivo, pa svakih 100km moram stajat da odlijem malo.

Uglavnom...

Grad 7,5L-8,5L-9L ovisno o gužvi, dal klima radi, način vožnje itd. Otvorena cesta je oko 6L, autoput je na 160km/h oko 6,5L, na 180kmh oko 8L i na 200+km/h je oko 13L ili više.

Po meni čisto ok za karavana od 85kw.

 

                                       

                                                                                                                                                    

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, igor0511 said:

 

Bolje da budes lazov nego da udjes sa 130 u naseljeno mesto :blink:

 

A i 3500rpm na hladan auto..bice izgleda brzo izlet do Uzica :) 

 

moralo je na hladan jer mi je pre toga termostat bio u kvaru,tj ostao otvoren,tako da nisam mogao da dobijem radnu temperaturu nikada.

Ko god da vozi preko 160 ne treba ni da gleda potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni recimu tu na papiru "smeta" sto su 200cc vise od 2.0 mjet u 159-ki iskoristili samo za 10ks vise
 
 

Ekološke norme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ako su isli na trajnost i robusnost motora, mada opet stvarno 7.2 do 100 je vrlo dobro.

Znam da je zalik rekao da se lose ponasa, da je menjac slab, da ima cudan zvuk itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazerova  C220CDI imala 170 ks, išla kao mećava i potrošnja bila smešna za 1,6 tona težak auto.

 

IMG20110626_002.jpg

IMG20110626_016.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozac pocetnik polozio sam u Junu 2016 a 500l sam kupio u Avgustu 2016 nov iz fabrike 1.6 120ks 88kw dizel multijet II. Vozim ga samo po Beogradu i  to kuca- posao-kuca (malo nesto po gradu) koji se nalazi iza Zmaj pumpe.

Ljudi koji koriste pravac Auto put  ka gazeli u spicu znaju da se 10km putuje  sat i po. :rant:. Ujutru i imam srece malo je praznija gazela vozim cak 70-80km/s :blink: .Nisam skoro prebacivao podatke  iz  kola ova mi je najsvezija.

Screenshot 2017-02-10 20.57.31.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, danijel55 said:

moralo je na hladan jer mi je pre toga termostat bio u kvaru,tj ostao otvoren,tako da nisam mogao da dobijem radnu temperaturu nikada.

Ko god da vozi preko 160 ne treba ni da gleda potrosnju.

 

Kada ti je neispravan termostat popravis ga, a ne peglas hladan auto. Simple as that :)

Nije ovde bitna potrosnja vec ces upropastiti turbinu gazeci hladan auto. A ni ostali sklopovi ne uzivaju u takvoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos je sreca kad blokira termostat u otvorenom polozaju. Meni je pre neku zimu blokirao u zatvorenom. Mozete zamisliti taj bedak, napolju minus 10, a meni krenulo u crveno. :(

Za vikend mi je pokazao rekordno malu potrosnju u gradu, najmanju od kad vozim ovaj auto. Samo 10,7. Dobro, vikendom je manje saobracaja, a i tad vozim nocu, pa dosta semafora ne radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrošnja 2,05l na 100km, do 3l na 100km :D:D:D:D

Šala na stranu, pre nove godine pođemo za Niš, i na Skojevskom naselju sipam pun rezervoar, do čepa (aviodizel), radi kontrole potrošnje u Velikoj plani dolijem pun rezervoar, do čepa (evodizel) i stalo je 2,05l, pumpadžija kaže nemože više (inače sam prešo ravno 103km). Sledeća stanica Nais Gazpetrol, do čepa i stane 3,45l (gdrivedizel)(prešo sam 125km).

U čemu je fora, nemoguća je gore pomenuta potrošnja, a mislio sam da je najmerodavnije tako ustanoviti stvarnu potrošnju, og čepa do čepa.

Vožnja je bila tu od 80 do 100 (90km/h), u pitanje je Marea 81kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje testirati potrosnju tako sto se skoro isprazni pa sipa pun, ja uglavnom tako radim I tih litru dve sto mozes sipati manje vise ti pravi mnogo manju gresku u merenju, a tek ako tako ponovis bez resetovanja long tern potrosnje na recimo 2000+ km.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce bio na putu mojom Cromom, ukupno 304 km. Pre polaska sam sipao pun rezervoar Ultra D. Po povratku ulazim u grad i zaustavljaju me policajci, onako energicno??? Ja stanem, spustam staklo a on mi kaze "gospodine, Vama curi gorivo na cep rezervoara, rekao bi da preliva!"
To mi se nikada do sada nije desilo, obicno zimi trosi par dcl na 100 km....Verovatno jer je otoplilo....

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, marko.jovanovic said:

Još da uradiš motor :D

Nema potrebe.Od zamene do zamene nema potrosnje ulja.Ovo je bilo jednom samo,ne vozim ja stalno ovako,inace bi dozvola otisla odavno ili kada bi neko izleteo vise ga ne bi bilo.Inace zimi meni auto odradi 10-15min pre nego sto bilo gde krenem,jos ga u garazi upalim i on radi.Kada sam skontao da je otisao termostat ja sam ga zamenio u roku od 2 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, treba da se smrzavam dok čekam ženu da siđe da bismo otišli na posao. Dobro, sad je srećom otoplilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha,sad ce da kazu da si rekao 7-8min pa ajde,ali 10-15.Ja ne mogu da zamislim da neko na -10 krene sa dizelom odmah ali nigde ne zuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sam :) ceo decembar i januar kad su bili ozbiljni minusi sam vozio dizela, upalim auto, vezem se, palim svetla i muziku i krecem, sta da cekam koj k.

Ne gazim ga preko 2.000 obrtaja prvih 5-6 km i nikad se nisam smrzo, zagreje se u kabini taman.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...