Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ma MPV ne bih baš više. Ne poričem, lepo se vozi, lako uđeš, kratež je i zgodan za manevrisanje i parkiranje, mesta u kabini sasvi dovoljno, više nego u golf 4 na primer, ali mene nervira što se sedi visoko, i nije mi to ono pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas zato sto je visok,em je pregledan,em udoban,eto samo malo jaci motor od 1.3,mislim da je 1.6mjet,al u novoj musi pun pogodak i sto se tice potrosnje a i snage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, po meni je neki Seicento 2.4mjet npr ok za gradski voznju i magistralu :lol:

 

Salu na stranu meni ni 115ks ne treba. Mnogo mi je draza rasterecenost veceg motora. Npr nema 1.9 motora koji ima toliku turbo rupu kao 1.3-1.6 motori. 2.4 jos manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao jao, što volim te fraze, tipa mnogo mi je i ovih mojih xy konja. Kako bre? Vozio sam brava sa cca 140ks na 1175kg, i nije mi bilo dosta, a išao je baš lepo. Navikne se čovek. Sa ovom ideom i ne pokušavam neka preticanja, jer je rizično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja da kazem, iz 180ks u 113ks 😂😂😂

Share this post


Link to post
Share on other sites
@vix pa mnogo bre to brate. 80-100 i 6.5l!? Pa to je na grubo 2l vise

S'obzirom na to kako volim da stiskam gas, i nije. I onda ponekad pomislim da mi ne treba 120 ks, sve dok ne sednem da vozim neki slabiji auto. Cak mi je i Golf 5 sa 2.0 tdi i 140 ks, 6 brzina, isao na zivce. Kraci menjac, brzo se zaleti a jos brze ostane bez daha.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, MS PK said:

@vix pa mnogo bre to brate. 80-100 i 6.5l!? Pa to je na grubo 2l vise

Ja sam sa istim motorom u Bravu imao potrosnju pri 80 km/h citavih 2,9L a pri 100 km/h je potrosnja bila 3,7L.

Pri 160 km/h je trosio negde oko 6-6,5L.

I tog Brava sam vozio nekoliko meseci i istestirao potrosnju vise puta tako da je ovaj podatak  tacan.

E sad Stilo ima manju aerodinamiku ali ovo je preterana potrosnja i taj auto nije ispravan.

Drugar je vozio godinu dana Lybru 1,9 JTD i njemu je potrosnja u cistoj gradskoj voznji bila nesto malko manja od 8L a Lybra trosi vise od Stila i ostalih. 

Doduse u pitanju je Novi Sad  ali i kratke relacije tipa 2-3km pa se gasi  i onda opet tako kad se zavrsi posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta da kazem. Malo se cudim nekim niskim potrosnjama ovde :)

Nesto ne verujem ni da mi je auto neispravan, mada uvek postoji mogucnost. Evo na primer, na magistrali, ako ga ne stiakam, voznja na oko 70-80-90 auto trosi oko 5 l tako da mislim da je ok. Ono 6.5 je vec autoput, znaci voznja na120-140 sto je opet ok. A u gradu sam sam kriv. Kratke relacije, hladan motor, ubrzavanje, kolona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim nesto i malcice ne valjda potrosnja odstupa za 10-20%. Jeste, na malim brzinama je to 0.5-1.0 litre, sto se lako pripise uzbrdici, vetru, temperaturi vazduha. Fora je da na vecim brzinama to bude i do 2 litre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentarisali smo i ranije sa Vix-om oko potrosnje i konstatovali isto.

Jeste da ovde najvise pisemo neke ekstreme (+/-) ili podatke posle duzih tura... Ali bas na osnovu tih svakodnevnih koje vise i napamet znamo, slazem se sa kolegama da je to nesto jace od ocekivanog.

 

1 hour ago, vix said:

Evo na primer, na magistrali, ako ga ne stiakam, voznja na oko 70-80-90 auto trosi oko 5

Stilo 3v sa troje ljudi i prtljagom se i na konfiguracijom zahtevnijoj magistrali opusteno spusta ispod 4.5l normalnom voznjom (podrazumevam voznju 10-20% preko ogranicenja i preticanja, znaci ne baba stil). Bez stiskanja (baba stil) ide i jos koji deci dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je karavan, znaci tezi, mozda zato i vise trosi. A cak nesto cujem da mjet malo vise trosi od jtd-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj, na 140 konstantno meni jtd trosi 6l cep cep metoda. A recimo za Cg , voznja 5-om 80-90-100km/h potrosnja je bila 4, 5 l a i ispod toga. Takodje cep-cep metoda. Cist grad 100km nisam nikad merio jer se nikad nisam ni zadrzao u gradu toliko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato Alfa 6om na 120kmh 4.6L :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.9td 100, od Prokuplja do izlaza iz Makedonije trosila u proseku 6.5 litra, tu sam ponovo napunio rezeorvar. Mereno od cepa do cepa. Vozeno ili 90 ili 130. S' tim sto sam nekih 60-70% puta drzao brzinu na 130, a gde nije moglo na 90 kmh. Posto izmedju te dve brzine mnogo tresu zadnje gume.(iskrivio ih dan pre polaska) A u povratku uglavnom vozio sporije i oko 6 litra. Dok u gradu trosi oko 8-9.

Jedina mana kod auta je sto trazi vece obrtaje za voznju, cim padne ispod 2000 obrtaja osetno ide slabije i dosta je bucniji. Npr, na 80 je u cetvrtoj oko 2400 obrtaja koliko se secam, i tad prede. A iz nekog razlog do 140 ubrzava kao blesav bez trunke dima, i na 140 kao na dugme da si ga zaustavio, i tad bas mnogo dimi. 
Iskreno mislio sam da je to velika potrosnja za dizela, ali kad pogledam ostale, zadovoljan sam. 

Dok mi je Stilo 1.6 na plin od Beograda do Nisa sa prosecnom brzinom od 135 trosio 8.5 litra plina na 100km, sipano na Eko pumpi u Beogradu , i ponovo napunjen na Eko pumpi u Nisu. Na bordu je pokazao 6.5 potrosnju, dok je stvarna bila 8.5. A u gradu, po NIsu od 11 do 14 litra plina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Komentarisali smo i ranije sa Vix-om oko potrosnje i konstatovali isto.

Jeste da ovde najvise pisemo neke ekstreme (+/-) ili podatke posle duzih tura... Ali bas na osnovu tih svakodnevnih koje vise i napamet znamo, slazem se sa kolegama da je to nesto jace od ocekivanog.

 

Stilo 3v sa troje ljudi i prtljagom se i na konfiguracijom zahtevnijoj magistrali opusteno spusta ispod 4.5l normalnom voznjom (podrazumevam voznju 10-20% preko ogranicenja i preticanja, znaci ne baba stil). Bez stiskanja (baba stil) ide i jos koji deci dole.

Takvom voznjom, po ogranicenjima ili 10% preko ogranicenja kroz Hrvatsku (znaci recimo od 50 pa do 90km/h) 3 osobe i stvari u kolima, sve cetvrtom i petom (kod mene je kraci menjac pa lagano ide cetvrtom na 55-60km/h-oko 1500rpm) potrosnja 4.4l po bordu.

Doduse rano ujutru pa i nema neke guzve i cestih kocenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovna vožnja i negde prosek koji se kod mene prožima od kad sam uzeo auto...

Uglavnom po gradu i AP...mislim da magistrale ima vrlo malo na većem uzorku a da na ovom manjem nema uopšte...

I da dodamo 0,5l na grešku borda.....više nego zadovoljavajuća potrošnja obzirom na veličinu auta, konjažu a i regularan DPF/regeneracije.....

IMG_2016-10-18_21-10-48.JPGIMG_2016-10-18_21-09-38.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi neki vlasnik 500l mogao da mi napise potrosnju koju ima? Tipa po gradu,kombinovano? Sa motorom 1.4/95 . Ja kad sam isao letos do Herceg Novog,do tamo preko prelaza Rance,i + voznja do plaze svaki dan,mereno metodom cep-cep je potrosnja izasla 6.1 l/100km. Razlog zasto ovo pitam jeste sto sad privremeno vozim ovog novog Tipa sa istim motorom,i presao sam 450 km ,od toga bar 320 otvoreni put i pokazuje mi da je ostalo manje od 1/4 rezervoara. Neka moja racunica pokazuje da trosi oko 8l/100km ,sto mi je nekako previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu na oko 25000km sa prosecnom brzinom 28km/h potrosnja 7,4l. Nemam pojma koliko bord laze, mislim ne puno na ovolikom uzorku

Do Grcke i nazad ovog leta potrosnja mi je bila 6,5 takodje po bordu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa i meni je npr letos u 500L pokazivao bord 5.9 prosek a realno je bilo 6.1. . Sto je skroz u redu. Ali npr u ovom Tipu mi sad pokazuje 5.8 a on trosi 8 litara. Sto je ipak prevelika razlika. U principu znam da bord laze tu negde do o.5l. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...