Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Nešoo, koliko ti je težak Stilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat croma 110kw automatik..Uglavom vozim gradsku voznju ali na triptronic modu menjaca potrosna mi je 9.5l/100km dok na otvorenom putu 6-6.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

bord 8.6lit/100km, prosecna 20km/h, 404km cist BG, cep-cep 9.55lit

 

a evo i trip B posle 10,000km  :right:

 

20140126_141438_1.jpg

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja ga vozim samo od kuce do pumpe, nek brise ako joj se brise  :queen:


ovih 404 cist BG, a 10,000 ima oko 3000km otvorenog puta.....sa prosekom od 7.5-8lit  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika u nastavku je print screen sa eco:Drive -a.

 

prosecna potrosnja 5.1 l/100 km,

 

eco_drive_21_01_14.jpg

 

Da budem iskren, realna potrosnja je ipak oko 5.3 litre... jer nazalost, nije sve zabelezeno, presao sam preko 9.000 km, a eco:Drive je evidentirao oko 7.500 km.

U poslednje vreme trip A resetujem posle svakog punjenja, i priznajem da mi potrosnja trenutno nije reprezentativna.... oko 7 litara izmedju punjenja... jedva cekam da stigne prolece! :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogi kazu na otvorenom putu manja potrosnja, meni otvoren put ode 7.5-8lit. Sta cu kad ne znam da vozim polako  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilero je uspeo i posle vise od 6 godina jos jednom da me odusevi, zasluzio je da se upisem malo duzim postom...

 

Morao sam u subotu po onom kijametu do Cacka. Natankovao se do cepa na MOL u Medaku i zbog eventualnog snega na Rudniku ne odem autoputem preko Mladenovca i Topole, nego se izvucem preko Jerkovica, Torsarine, Miljakovca i Rakovickog puta na Ibarsku. Da nije bilo povremenih bocnih udara vetra i hladnijeg vremena - maltene idealni uslovi, vrlo malo saobracaja, uz poneko preticanje. Povratak takodje, uglavnom konstantan tempo 100-tka gore-dole, petom na vrh gasa (sem naravno na ogranicenjima), svo vreme sam u autu, bez prtljaga. Ulazim u povratku u BG, bacim pogled na board - prosecna brzina 72 km/h, prosecna potrosnja 3,6 l ???

 

Gledam, sta je bre ovo, mora da se nesto istripovao? Dodatno (drugari sa foruma me znaju) potrosnja na otvorenom mi maltene nije ni bitna, tada samo uzivam i gledam da lepo produvam auto, dosadasnji minimum mi je bio 4,4 l na otvorenom penzionerski, za moj stil i konfiguraciju terena izdvojio bih i 4,7 l do Dubrovnika i nazad.

Dakle, kad videh tih 3,6 l na boardu na ulazu u BG kod Orlovace, uopste me nije mrzelo (a nije mi ni malo usput) da opet preko Banjice i Jerkovica skocim na isto crevo :) da proverim, bio sam ubedjen da nesto nije u redu... Kad pistolj iskoci na 9 i kusur litara??? Naravno, UVEK sam sipam, dopunim lepo do vrha kao i uvek - tacno 10,48 litara. Sto mu uz predjenih 298 km, dodje prosek od meni jos uvek neverovatnih 3,51 l/100 km. Ostavljao sam vec podatak, generalna potrosnja za zadnjih 50 000 km (oko 60% lokal + otvoreno) mi je oko 6,7 l/100 km.

 

Stvarno sjajna masina - i da ga zgazis, pretices i uzivas u svim carima turbaka, ali i da ako treba ekonomises umerenom voznjom. Sto je najbolje, od ekstremno penzionerske, do ekstremno lude voznje, razlika je najvise 2 do 2,5 litra. I u 7. godini kod mene, motor je uspeo jos jednom da me ostavi bez teksta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna potvrda da je fiatov dizel motor greaaaaaaaaaaaat.  :thumbsup:  Nego je l' primetiste da imamo ljubičanstvenog ? :D

 

P.S. Možda je to Ivane zbog novog akumulatora. :p

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da lazes !!! :laughing:

S obzirom na nov akumulator, anlaserom maximalno koristim hibridnu tehnologiju. Dalje, ovaj cut-off je takvo sr*nje da ga i ne koristim, evo i Janakis zna da nizbrdo gasim auto :) .

Ljudi, bez zezanja, prvi kazem - meni je rezultat neverovatan, maltene i ne pisem po ovakvim temama posto mi je stil voznje uglavnom drugaciji, ali brojke su tu...

 

Macvanin, ovo je jos ludje, do Cacka i nazad za malo jace od 1600 kinti :question:. Ukljucujuci i 4 prolaza kroz lokal, bas zbog toga sam u prvom postu i oduzio i izdetaljisao rutu. Ne bih se tek tako cimao na pumpu koja mi apsolutno nije usput, da bih proverio board.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...