Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Oko 9l. Jadničak, svaki dan se žali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podhitno da  ugradite vodonik  sa takve potrosnje idete polako ali sigurno u bankrot :help:  :help:  :help:  :turned:  :thumbsup:


a ja vodonik posedujem vec 3g na jtd zato i imam tako nisku potrosnju  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da bi trebalo potpuno odignorisati. I znam da ću se pokajati. I tako, svašta još znam ali moram da ga pitam.

Kakav sad vodonik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa mi nisi pokazao.
A inače, to je toliiiiiko nebezbedno da ja nemam reči. Staviti nešto tako eksplozivno i zapaljivo ispod haube, gde ima veoma visokih temperatura, nije normalno. Samo lud čovek bi to radio, iskreno to mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M'daj. Izmeri do čepa. Drugaru sa 156 BC laže 2 litre otkad su mu dizne otišle u 3 lepe. Verovatno je to objašnjenje tvojih suludih rezultata.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada je odradjeno kako treba  i namesteno gde treba i napravjen dobar generator to je sve samo ne dizel posle tog tretmana  auto leti  a trosi ko skuter  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja licenca? Sta bi na to rekao Igor Ljubinković iz  Hydrogen solutions-a?

 

"mladi stručnjaci firme Hidrogen solutions predstavili su na sajmu uređaj zahvaljujući kojem automobili emituju čak 70 odsto manje štetnih gasova, i to pomoću destilovane vode. Ova naizgled komplikovana sprava može se montirati na bilo koji motor i doprineti uštedi goriva, bez obzira na to da li vozilo koristi dizel, benzin ili gas."

 

Mislim, nije da ti ne verujem, ali kazu mladi strucnjaci... to znaci neko ko je isao u skolu... neko ko zna minimum sva slova i znakove interpunkcije...

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je tako je ja sa 1000din prelazim od 130 do 160km zavisi od stila voznje  da nije vodonika bilo bi 100 do 120km maksimalno sa 1000din  :band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija je to stavljao i skinuo poslle nekog vremena. Nikakva bitna usteda mu nije bila, jedva ceo litar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M'daj. Izmeri do čepa. Drugaru sa 156 BC laže 2 litre otkad su mu dizne otišle u 3 lepe. Verovatno je to objašnjenje tvojih suludih rezultata.

Tapatalk 4

 

 

Jel to Goranova Alfa? Koliko sam video on i kad potopi gas ne ide trenutna potrošnja iznad 7 litara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, krade ko zmaj. Trenutna potrošnja nije problem, to je i tako uglavnom sasvim netačno, nego suluda prosečna.

@dejice, taj HHO je potpuna glupost, ne pali ljude bezveze. Na celom Guglu ne postoji jedan dokaz da to radi, a šta nema na Guglu, zna se. :-D

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ja kad potopim gas, trenutna samo što ne ode na trocifren.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravili ste guzve kada je radjena Gazela ovo sada nije nista ....

od kruznog toka Novi beograd do Karadjordjeve 2011 za Uskrsnji praznik zadnji radni dan petak moj rekord je 3 sata krenuo u 17h  stigao kuci u 20 h pojeo punto pola rezervoara ..... tog dana nisam smeo da gledam u board koliko se secam pokazivao je tada 8 km za litar :thumbdown: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,definitivno je najludje bilo kada se radila gazela...Kada je trebalo da se ide preko mosta,definitivno je trebalo da se spremis psihicki,da se covek naoruza strpljenjem i polako. A o potrosnji ni ne treba pricati u tim uslovima. To je bilo katastrofalnom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vratio sam se iz Vrsca :D

Posted Image

Isti broj ljudi i prtljaga istim putem....Da ne bude photoshop:

I tako. Ovako nesto od mene vise videti necete ;) Slikano je i snimano telefonom pa ne zamerite :D

Ista meta isto rastojanje samo ja nisam mamuran i nema Cece.... i putnicima bilo malo muka...i guzva na putu...

Rezultati:

Pros.brzina 87kmh

Pros.potr. 5.6l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate tog 1.9 jtd ja sam vozio licno,,i u stilu i u puntu..fabricki podataj je da stilo 1.9 jtd 85 kw trosi 7,4 po gradu...a fabrika uvek laze bar 1 litar u njihovu korist..kod mene taj stilo 1.9 nije spustio nikad po gradu ali po gradu pod upaljenom klimom ispod 9...a te bajke od 5 litara izvini ali ja ne mogu da slusam...znaci na pola foruma stilo trosi manje nego sto je fabrika napisala.  a ti automobili koje mi vozimo i presli po 200 000 km najmanje i umesto da trose vise ispada da trose manje..nisam mogao da ne napisem ovo jer sam vozio jtd motore, idu bolje od beznzinca ali da trose 5 litara, to prosto nije istina,,,moja voznja je 99 posto gradska. i stilo 1.9 jtd  nema nikakve sanse da sa upaljenom klimom trosi 5 ....nikako ne moze ispod 8 da trosi ,, to je najmanje sto moze po gradu,, a na otvorenom moze da spusti bas dosta.cak i 4 litara zavisi koliko brzo se vozi.  evo fabrickog podatka http://www.cars-data.com/en/fiat-stilo-1.9-jtd-115-dynamic-specs/12700

 

Pa ti si tezak na gasu. Reci odmah tako a ne da tupis 100 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...