Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Evo da se i ja pohvalim, Stilo jtd 2005. g, 59kw 5v sa 4 osobe i pun gepek.

Voznja Zagreb- Crna Gora cca 1400+ km. Autoputom do Splita, ostalo magistrala do CG. Brzina na autoputu nije bila ispod 150 cijelim putem sa ukljucenom manualnom klimom i tempomatom. Tko god je isao po autoputu po HR zna kakvi dugacki usponi znaju biti i kakva je konfiguracija autoceste.

Prosjecna potrosnja 6,5 litara. S tim da se auto nije stedio, na momente i do 170 km/h. Racunajte da je svaki putnik tezak cca 70-80kg i da je masa praznog automobila 1400kg i na to dodajte nakrcan gepek stvari.

Vanjska temp 35+ stupnjeva.

Bolju potrosnju nisam mogao dobiti. Prezadovoljan! Preticanja su izuzetno laka na lokalnim cestama i autoputu, samo takni gas i ode. Ono sto je jos najbolje kod ovog auta je kratki mjenjac koji je odlicno pogođen s ovim motorom.

Pri 150km/h motor se vrti na cca 3300 okretaja.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih podataka sa ovogodišnjeg letovanja, merenje je vršeno pouzdanom čep metodom - punjenjem rezervoara do čepa u Novom Sadu pre polaska, kao i po povratku.

 

Ukupno sam prešao 1190 km, uglavnom magistralnog puta.

Ukupno sam natočio 88,95 litara benzina, tako da prosečna potrošnja iznosi nekih 7,47 l / 100 km.

Pri odlasku u Crnu Goru nije bila uključena klima jer sam putovao noću, ali u povratku jeste jer sam putovao danju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike se na forum kače ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54045

 

Oko citiranja postova (odgovora):

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54067

Naročito onaj deo oko nepotrebnog citiranja posta koji je ionako odmah iznad odgovora koji kuckate.

 

@ LjubeVG

Opusti se. :)

Ovo je forum ljubitelja automobilizma, a posebno za one koji voze italijanske automobile. Međutim, forum nije isključiv po tom pitanju, nikada bio, nikada ni neće. Nema zato potrebe da pišeš da li je neko sa VW zalutao ovde ili onde...jer nije zalutao. Niko. ;)

Ovo nije forum gde je stil, način komunikacije kao na nekim drugim forumima. Npr. nema potrebe stalno se pozivati na administraciju foruma, kako bi ona trebala da uradi ovo ili ono. Uostalom, imamo deo foruma za to:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=66

Ako misliš da nešto nije urađeno kako treba, tu pitaš ili šta već misliš da treba...a, ne tako što u svom svakom drugom postu to pišeš.

 

------------------------------

 

Stilo 1.9 Mjet 140, šesta brzina, držanje 150 Km/h, trenutna potrošnja je između 7 i 7.3 litre. Govorim o držanju 150 na više desetina kilometara...

Ja zadovoljan. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceed 1.6crdi, 90KS

 

~7.06l/100km (250km otvorenog, 700km Beograda). Preracunato sa pretpostavkom koliko je bilo goriva u autu kad sam ga kupio. Uzeti sa rezervom jer nije cep-cep. Bord pokazao ~6,8l

 

7.36l/100km (288km Beograda). Bord pokazao 7.2l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 1.6 FSI, 115 ks

 

Evo malo podataka o potrošnji, čisto za poredjenje.

Stan - centar Valjeva - stan, resetovan board prilikom polaska. Predjeno 198 km, prosečna brzina 52 km/h, prosečna potrošnja 5,7 lit.
U odlasku bez klime, u povratku sa, voženo na vr' gasa, bez ikakvih naglih ubrzavanja, osim u dve situacije. Voženo uglavnom 60-80 km/h ibarskom, samo ponegde do 100 km/h.

Po meni ništa specijalno, obzirom da je Fsi, koji je, šatro, zapanjujuće mali potrošač. Mislim da je sa potrošnjom kao i svaki drugi benzinac te snage i klase.

 

Potrošnju po gradu ni ne merim, jer nemam pravu gradsku vožnju, uglavnom su mi relacije B. kosa - Staro sajmište (autoputem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

JLZ Čestitke na novom autu (ako sam dobro razumeo). Da li to onda znači da nema više prebacivanja putnika u Lastin autobus pre begaljičkog brda ? :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Nesa je uporan u tome kako krsi zakon i propise ili ti ZOBS.

Pa zar ti, sto treba da nam budes uzor vozaca :lol:  :lol:  :lol:

 

To i jeste zakonskih 120, nego laže brzinomer. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrenjanin-Cepin-Zrenjanin uz lokalne akrobacije sa marsrutom Zr-Ns-Bp-Vk-Os-Bogojevo-B.Petrovac-Ns-Zr = 404km sa prosecnom brzinom 56km/h potrosnja 8.1L po "njemu" a po meni 8.7 zbog zastoja na prelazima i nekih drugih zastoja sa 100% ukljucenom klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na linkovima,ja sipam na Molu obican ED i zadovljan sam,probacu ovaj novi ,rece mi radnik tamo tek posle 2-3 puna rezervoara ces videti neke razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga ovaj NESALOMIVI (aka plinadzija) :harhar: .

A osecam da kad jednom sedne u turbo dizela :) ...

PS: moram da priznam da sam pricao isto kao cenjeni kolega Mijailovic negde do 2005...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo MV, 88KW, 120 HP,1900 ccm, dizel, gradska vožnja 8.4 lit. Jel ovo mnogo?

Edited by batana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batana, ako je malo oštrija gradska vožnja po Beogradu sa klimom - onda je ok.

Počeo sam da sipam MOL evoED i sipam drugi put pun rezervoar i ne primećujem neku posebnu i drastičnu razliku u odnosu na klasičan ED. Potrošnja je ostala ista, ali se ipak malo oseti da je motor elastičniji i da mirnije radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo MV, 88KW, 120 HP,1900 ccm, dizel, gradska vožnja 8.4 lit. Jel ovo mnogo?

 

Ja sam mojom Lybrom nabijem i do 9 l kad ga cepam sa klimom za vreme špiceva. Sve zavisi kuda ga voziš i kako ga voziš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...