Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ajd i ja da se ovde zapljunem...

 

500L 1.4 16V

 

Fabricka potrošnja: GRADSKA 8.3  /  VANGRADSKA 5.0  /  KOMBINOVANA 6.2

 

A evo i mog eco:Drive screenshot-a:

 

cxca21107.jpg

 

Da kazemo da je od zabeleženih 2700 km nekih 1200 autoput, 800 magistralni i 700 grad

Tako da ja sam i više nego zadovoljan, s obzirom da auto vozim normalno, kao sto vozim i puntica, znaci bez preteranog akanja i velikog broja obrtaja, a po autoputu malo preko ogranicenja.

Ja sam i više nego zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre par dana "parkirao" mi se jedan bas kao tvoj ispred zgrade, doduse sa zrenjaninskim tablama, na fotki ne vidim koje su tvoje ali predpostavljam NS

parkirao sam stavio pod znake navoda zato sto se lik parkirao popreko u sred ulice i blokirao nesto malo vise od jedne trake, znaci kao da je parking sa paralelnim parkiranjem u jednoj traci

 

Naravno da nisam! Nikad ne parkiram van parking mesta niti nepropisno vozim - i zbog drugih i zbog svog auta. Table su NS naravno... dizele mozes spolja prepoznati jedino po broju brzina - dizel ima 5 a benzinac 6 brzina.  Svaki dan vidjam dosta 500L u Novom Sadu, ali izgleda da nisu aktivni na forumu, zbog toga pitam, da bi i mi organizovali neko okupljanje ukoliko nas ima vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel smem sipati uvaj ultra mega giga benzin od 100oktana maxxmotion na OMVu u 500l? Da probam da vidim dal ima razlike. Hvala.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, shell 100 oktana u grckoj... Posle 95ice sipane na nekoj privatnoj pumpi u makedoniji, razlika kad sam sipao stotku je bila drasticna!

E sad razlika u ceni 1.3e na prema 1.77e

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0662.jpg

 

od ovih 195 km, 30-ak km auto put sa veeelikom brzinom radi produvavanja, 50-ak km magistrala, ostalo grad.

NIS-ovo gorivo, bord laze u plusu za 0,2l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa romeo 147jtdm 120ks od Bg do Ns pun auto sa klimom brzina uglavnom 120-130 potrosnja 6lit po bordu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog zadnjeg zapazanja:
Mislio sam da je tipicna marketinska fora oko potrosnje ali ja zadnja dva meseca sipam maxx motion 95.
Potrosnja po mom merenju(nemam bord) spala sa 12-13l gradske voznje na ravno 10 !!!!!
Kad sam ga sipao prvi put odmah sam primetio sledece, auto mi je dobio jaci zvuk,odziv na gas je energicniji i definitivno manje "zabadam" gas. To se odrazilo naravno na potrosnju!!
Primecujem na sajtu da imaju i gorivo od 100 oktana ali nisam ga vidjao(mozda i mojom greskom). Bas me zanima cena ali i kako bi reagovao na to gorivo....
Jel neko primetio manju potrosnju?
Inace zapazanje je na nekih 100-150l, mereno iz 4-5 puta po 30-ak litara......

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivim u sarajevu gdje god podjem brdo po gradu 6.5L normalne voznje s tim da je nacipovan Chelic mi radio mapu (HVALA) ,kada se zaganajm skoci i na 7.3 sto jemnogo bolje nego sa SM-ovom mapom koi mi je normalne voznje prelazo 9L , a nije isao ni u pola kao sto sada ide. A mjerio sam kada sam krenuo za BG kombinovanu 60km po gradu i na prvu pumpu koju sam vidjeo dok sam se spustao niz romaniju na 130km tu sam nasuo 4L dizela (DO CEPA). tako da sam se tu iznenadio drama. A moja normalna voznja je 1.9JTD-a 1,2,3  stepen prenosa vrtim u 5.000rpm ,a nekad samo kuliram. al u vecini slucajeva vrtim kao HGT-a u crveno :D

 

P.S. 

Ja sam pre pre zadovoljan potrosnjom. jos jednom HVALA Chelicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz
e danas sam snimio taj od 100 oktana, skuplji od 95-ice za 19din/litru. Cini mi se da je to mnogo,ali znacu kad probam...
Ako je jos manja potrosnja i malo vise snage onda je to ok...

Da li je neko koristio?

Uf da pogresna tema,ovde se najvise prica ko manje trosi,tj.akcenat je na stednji koliko kapiram :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao ja stotku. Za sada po auto putu 0.6l manje. Nista od vece startnosti ili ubrzanja, niti mirniji rad, Mislim bio je ionako miran do sada. Sa tom cenom od 169din je na 50l skuplji za 1000din. Dakle treba 1l manje da trosi da se isplati. Za sada nista od toga medjutim ako bude konstantno pola litre manje sipacu ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upadam k'o indijanac u temu, ali mozda ce nekome koristiti informacija:

Punto klasik 1.3mjt, 2 odrasle osobe+dete, stvari, na auto-putu nikad preko 130 km/h, relacija Valjevo-Nea Vrasna pod klimom u jednom pravcu, 110km gradske voznje u Grckoj, malo Ibarska, ostalo znate, stvarna potrosnja 4,85 l/100km, po kompjuteru 4,6l/100km.

Edited by ray1973

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si cepao auto putem, mislim na konstantnu brzinu. Ja sam držao 130 gde god sam mogao, tj 140 po satu. Bilo je par izleta do 145 po gps, ali nisam smeo više zbog krovnog kofera. Nemoguće je da troši tako malo pri recimo 120, mislim da fabrika kaže više. Ili si se vukao ko penzosi kod nas po auto putu, u proseku 90.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvog sam resetovao bord, za sada imam 1400 predjenih kilometara, prosek po bordu je 5.9

 

Voznja je autoput ujutro od laste do novosadskog, uglavnom se vozi tecno, bez mnogo stajanja pre gazele. Poslepodne kad se vracam od ukljucenja sa novosadskog pa do gazele se ide mic po mic, posle je tecna voznja. Od te kilometraze oko 200 km otpada na grad i 400 km je voznja autoputem konstantno oko 160, bilo je i vise ali me strah da kazem. Da nije bilo tog puta prosek bi mi bio oko 5. Klima uglavnom upaljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko.Jovanovic

Ih sad ko penzos. Ibarska od Va-Bg je prosek 70-80km/h, kolone i guzve, posle od Bubanj potoka na auto putu klasika, recimo 110-120km/h, po nekad 130km/h, ali retko,Grdelica manje, ono nazovi gradiliste autoputa na jugu manje, klisura Vardara itd... u odlasku bez klime, u povratku je radila od Makedonije do Bg, sa manjim gasenjima. Iskreno, nisam neki cepac po gasu. Veruj mi, neposredno pred put,pre sipanja goriva u Valjevu mi je poceo paliti lampicu, znam koliko sam ovde sipao, koliko u Makedoniji i koliko u povratku, presao 1720km, stizem u Valjevo i auto pali polako lampu od rezerve. Zato mislim da sam dobro preracunao.  Putni racunar pokazao 4,6 potrosnju, moja racunica 4,85...mogu sad iznositi i koliko sam gde sipao ako treba da se bacimo na matematiku.

Sto se tice potrosnje, knjizica kaze za 1.3 dizel da je kombinovana 4,5l a vangradska 3,9l, tako da ne kaze da trosi vise po prospektu proizvodjaca kako si naveo.

Da...jos nesto zanimljivo...meni je puntac pokazao 810km od Va do Nea Vrasne, mom bratu fokus iz 2000-e pokazao 760 do istog letovalista. E sad koji laze jbg...

Edited by ray1973

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to je ta potrošnja. Auto putem 110-120 po satu, realno je 105-115 recimo, ne znam koliko laže sat na tvom autu. Ja sam brzinu pratio preko GPS-a. Meni laže tačno 10%, idem 110 po satu, a u stvari vozim 100. E da, ja sam svako brdo izvlačio sa 130, jbg, a i krovni kofer povećava znatno potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I veci motor, i krovni kofer i stil voznje...to je to. Kolika je stvarna brzina, koliko koji brzinomer laze malo je teze utvrditi bez pouzdanog nezavisnog merenja. Pricajmo o onome sto nam brzinomer pokazuje, da se ne hvatamo za razlike od 5km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, onda sam ja išao 140 gde god sam mogao. A gotovo sam siguran da Bravo 1.9 JTD na većim brzinama troši manje od punta 1.3MJET (bez kofera naravno :D - bem ti kofer i žene kojima treba kamion da se spakuju :p).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I 3/4 stvari ni ne obuku ili ne koriste. Sorry za off

 

Potrosnja 1.3MJT vs 1.9JTD koju si naveo pri vecim brzinama je moguca, ja o tome nemam blage veze, samo sam izneo moj slucaj, pa ako ce nekome da koristi za planiranje putovanja.

Edited by ray1973

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate moj napaćeni, ray1973, u pravu si 100%. Treba ih poslati u vojsku majke mi :D Pa ovoj mojoj ni kombi ne bi bio dovoljan. Sada se setih, dobro sam je odgovorio da ne nosimo i stolicu za hranjenje za klinca. Vide li ti šta smo sve nosili na more http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38285&p=925307

PS

Ja sam ti Valjevski zet. Žena mi ja sa vrelog Valjevskog asfalta sa Trga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...