Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ako imas paket 1 ukljuci eco drive, pa ce ti on reci zbog cega je povecana potrosnja, sta treba menjati, mene je "kritikovao" da previse brzo ubrzavam I da treba cesce da menjam brzine - na manjim obrtajima. Za menjac sam ga poslusao, za ubrzavanje ce da priceka... Kad pomenusmo zene, citiram moju, koja cesto citira ko zna koju: "Muskarci su kao deca, samo imaju mnogo skuplje igracke". Trenutno svi imamo nove igracke... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma taj ecodrive sam ugasio posle 800km, i meni isto kao previse ubrzavam, samo u 6oj mi ok ubrzanje, ma lupeta, pa da ubrzavam po njemu ne bih ni isao nikuda...OFF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom odlaska u CG.,na Banjici OMV napunio do čepa. U Novoj Varoši ponovo dopunio (pređenih 270 km,sa nekoliko isključivanja uletelo 9,6 lit). Išao preko Žabljaka,prešao 530km, vozio 8,5 sati, potrošnja 28,8 km/lit, ili ti 3,47 lit/100km. Iz Čanja isao do Ulcinja, 2 x do Bara, 2 x do Sutomora, vratio se u Bgd, ukupno prešao 1250 km, skoro 21 sat vožnje, prosek 56,8 km/sat, potrošnja 27,8 km/lit, ili ti 3,6 lit/100km. Strava ! Ja ne znam koji sledeći auto da kupim, posle ovoga svi su veliki potrošači.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da spomenem. Zbog "nevernih Toma" imam video snimak, pa ko ne veruje ...........!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa takvom prosecnom brzinom to je ok potrosnja. Otvoren put ocigledno... I moja je ista takva. Verovatno si bio puniji, tezi, pa smo onda I tu priblizni. Koliko ja kapiram recept je da je motor zagrejan, da nema kreni stani voznje I da se ne ide brze od 90 km/h I eto potrosnje ispod 4 litre.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma puniji sam bio u povratku,nakupovao se pršute i pečenice,ide mi neko slavlje! Ljudi,dole u Baru, njeguški pršut 4,99 eur/kg, pečenica 5,99 eur.,vrat 6,99 eur. Pa jbt, kod nas parizer toliko košta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se sa mora iz Grčke. Pun auto, legao Bravo, krovni kofer iznad glave. Žena, klinac i ja. Svugde sam išao preko ograničenja, i kod nas i u Makedoniji. Preticao sam sve žive gde sam mogao, u grdeličkoj klisuri itd. Klima radila punom parom, putovao sam danju. Auto putem sam održavao 130 (po navigaciji, po satu je to 140), na mahove sam išao do 140 po GPS-u. Nisam smeo više zbog kofera, atestiran je na 130. Uz svaku uzbrdicu sam išao 130, i kod nas i u Grčkoj, nisam ga ni malo štedeo.

Potrošnja od Beograda do kraja Makedonije 6.5l/100km, u povratku od Neos Marmarasa do Makedonije 7, ali smo se vozili jedno 200km u lokalu, sa klimom naravno non stop. Ubi me krovni kofer :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dooovlaaaa

 

 

 

Dooovlaaaa!

 

2kom.

 

 

Zaboravio čovek ono sipanje u Podgorici u odlasku i u povratku I šta sad? Svakome se desi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je potrosnja 2.4 jtd motora u alfi 156? 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strogo po gradu izađe oko 8,3l na 100km, sa manjim oscilacijama, pouzdana informacija. Mada ti to ipak sve zavisi od načina vožnje. Za otvoren put ne bih znao...

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naglasite da su to cifre sa borda, koje znaju da lažu i do 50%. Što su dizne starije, odstupanje od pravih vrednosti je veće.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea 1.8 16v, 83 kw, sa plinom.

 

Po gradu ~ 13 litara plina, na otvorenom ~ 9 litara plina, mozda nesto manje ali sa voznjom do 110 km\h i bez naglih ubrzavanja, preticanja, kocenja....za benzin nisam merio, na isti vozim samo kad mi TNG-a nestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio do Race i nazad. Na autoputu nisam spustao ispod 140km/h. Presao ukupno 238km sipao pun rezervoar plina, i kad se vratio dosuo do vrha, stalo jos 26l. Nesto mi nije jasno, jer po zadnjem takvom merenju mi je trosio 15l. Stelovao sam plin, tjst ustrojio ga malo, moze biti da je zbog toga :( 

Opako sam se zaleteo da pazarim alfu 156 jtd. 
Zato se raspitujem o potrosnji 2.4 motora. Mnogo su manje cene nego za 1.9 a oprema mnogo bolja, sto je i razumno, jer registracija je 45-50k a za 1.9 20k, a i delovi su skuplji koliko sam gledao. Tako da definitivno ce to biti 1.9 ako uspem sa planom.  :smoke:

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da iskazem svoju potrosnju...  
 
           Fiat punto 2002 1.2 8v (servo neradi),(lambda sonda vrisnula) gume (195 45 r15) felne (aluminijumske)
Sredice se to sve jednog dana :) 
 Potrosnja po mojo proceni 8do 8.5 po bordu 7.89... (grad)
Kobinovano vise ka otvorenom 7.6 bord (7.98)
Otvoreno nisam ga vozio al mislim da je to oko 6 litra..
  Za sve ove kvarove itd mislim da je dobra potrosnja :) 
Cale vozi SRPSKOG PUNTA 2011god sluzbenog  ima oko 30 000km na satu negasi klimu beograd cist beograd potrosnja je 12 litara nekad 10.5 al retko... ja mu se smejem dok moj sa svim kvarovima trosi 8.5max cis grad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim, od vas niko nije zasao nikad u Backoj, toliko vozaca, svi voze i po dva puta vecom brzinom od ogranicenja ponegde i trose smesno a ja kad vozim, svi se zale na potrosnju i uvek zaglavim iza nekoga ko vozi ispod ogranicenja :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je taman klima na taj slab motor

Sent from my LG-P760

Koliko to ispada po tvom racunu, sa upaljenom klimom, potrosnja +60%?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Test Fiat 500 L 1.3 16v Multijet 2 Popstar cena 19350 e

motor 1248 ccm 85 ks

max 165.6 km/h pri 3900 o/min

130 km/h pri 3050 o/min

potrošnja

90 km/h - 4,29 l

100 km/h - 5,00 l

130 km/h - 7,40 l

140 km/h - 8,40 l

grad - 6,17 l

otvoreno - 5,92 l

autoput - 7,24 l

ubrzanje

0- 60 km/h - 5,9 s

0-100 km/h - 14,5 s

0-130 km/h - 27,4 s

elastičnost V brzina

70- 90 km/h - 6,5 s

70-100 km/h - 10,2 s

70-120 km/h - 18,8 s

kočnice

100 km/h-0 - 43,2 m

krug na stazi

1 min 39, 20 (Hyundai Ix20 CRDI 1.39, 62)

gume

205/55 R16

masa 1315 kg

H 167 cm

Po meni bolje da su ubacili 1,6 Mj sa 105 ks ili čak 120 ks, ipak prazan preko 1300 kg a kad se optereti bliži se 1,5 t.

 

Potrošnje na testu list Quattroroute

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuel consumption (http://www.automobile-catalog.com)

 

extra-urban / city / highway / average combined:

(city cycle is based on typical European traffic)

 

l/100km:

3.5-4.5 / 5-6.3 / 4.9-5.9 / 4.6

 

Koliko vidim ja sam oko sredine, znaci moze i bolje...  ako se zainatim trosicu i manje  :harhar:

Da li na ovom forumu ima jos nekog ko ima 1.3 da se oglasi i da me podrzi? :animier: Jer ovo pocinje da lici na '99 godinu... sam protiv svih  :zorro::2guns:

 

p.s. ima li koga iz NS ovde?

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...