Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@MiloshBg

Kolika ocekujes da ti bude potrosnja? Cenim da je do 8l po gradu i semaforima sasvim pristojno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricka je mapa, a ocekujem da po gradu bude maks 8l, a s'obzirom da 90% vremena jajarim na vr' gasa mogla bi i manje. (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bre to superkulekstrakvalitetno gorivo i na levoj obali negde ?

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari ja sam ga sipao kod VMA, pored onog Puzzle grada, a koliko kosta, pa 2000 din!

Mozda cu vas slagati 153,9.... nisam bas siguran. Nastavicu sa tim gorivom i ubuduce, sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogisha, imaju dve OMV pumpe na Zrenjanicu, verovatno da ima tu. Ja uglavnom sipam na Sponitu, pa ne bih znao, a i na OMV-u nisam sipao ne pamtim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno ispred pumpe,pali se crvena.Sipamo za 1000 dinara(oko 6.5l),i posle 155-160km,opet se tacno ispred te pumpe pali crvena.

Vozi se uglavnom 85-90 5.brzinom.

Auto je Fiat Stilo 1.9JTD.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ga voziti na rezervi, povući će ti mulj i ima da bude problema. Ja ga nikad ne puštam da pređe u 1/4 rezervoara i kada dođe do toga kao da je prazan se ponašam. 

Inače, da nije mnogo 6,5 litara za potpuno otvoreni put kod tebe? Kolika ti je prosečna brzina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je prvi put da je bio na rezervi,ali nekih 3 minuta :D i drugi put isto tako.

Uff pa nije potpuno otvoren put.

Da napomenem,ovo mi je tata rekao,posto je on merio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

153.9 dinara je taj MaxMotion ED na OMV-u.

Sipah ga i primetih dve stvari:

- odmah posle paljenja dobije onaj zvuk kao da radi bez gašenja već 3 sata...

- vuče bolje...ali to je bilo uveče, hladije vreme kad sam dao par puta jači gas, pa je moguće i da je zbog toga. Ovako po danu normalne vožnje auto se ionako vozi na malo obrtaja, tako da ide pa ide... :)

 

Potrošnja bila i ostala malo ispod 7 litara.

Stilo 1.9 MJet 140

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sinoc sipah po toj ceni na OMV Cukaricka padina. Nisam nesto mnogo vozio auto pa nisam imao priliku da primetim nesto vise, a imao sam u rezervoaru vec gorivo sa EKO pumpe pa ne znam ni sta da ocekujem. Javljam utiske kada budem imao malo duzu voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam sipao MaxMotion,benzin 95 oktana i primetio sam mirniji rad motora nisam imao priliku da testiram ubrzanja tako da cu to drugom prilikom.Radnik na pumpi mi rece da ocekuju neki novi MaxMotion 98 oktana.Jedva cekam da ga probam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

153.9 dinara je taj MaxMotion ED na OMV-u.

Sipah ga i primetih dve stvari:

- odmah posle paljenja dobije onaj zvuk kao da radi bez gašenja već 3 sata...

- vuče bolje...ali to je bilo uveče, hladije vreme kad sam dao par puta jači gas, pa je moguće i da je zbog toga. Ovako po danu normalne vožnje auto se ionako vozi na malo obrtaja, tako da ide pa ide... :)

 

Potrošnja bila i ostala malo ispod 7 litara.

Stilo 1.9 MJet 140

Ja sipao isto pre neki dan al' ono... ništa se nije desilo, ide auto kao i do tada :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6,5 Ali na 150km

 

 

Aaaa, onda ok. NIsam video da je 6,5 litara na 150 :) To mu dođe nekih  5,2 i malo preko što je taman potrošnja za otvoreniji put :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi se u naslov dodati i "ribarske price" :D

 

Za predjenih 14.941km u periodu od skoro 13 meseci, vozeno uglavnom na gas, rezultati su sledeci:

- Benzin: 1.3l na 100km (min.0.78l, max. 7.27l)

- TNG: 8.48l na 100km (max.10.54l)

uz napomenu da auto vozi i supruga koja potrosi 0.5-1l/100km vise

 

Na gorivo sam dao 112.210din, na servise 24.000din.

Benzin sam minimalno placao 146din, max230din

TNG je min.70.90, max.105.20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv podatak za potrošnju benzina kada se vozi na tng :) Ja sam se baš dugo ubeđivao sa drugarom da mora barem 1l na 100km benzina da svuče dok krene da radi i prebaci na tng.

 

Inače, što se moje potrošnje tiče u zadnjih 1100km ne mrda nigde- 5.1 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6,5 Ali na 150km

Aaaa, onda ok. NIsam video da je 6,5 litara na 150 :) To mu dođe nekih 5,2 i malo preko što je taman potrošnja za otvoreniji put :)

to mu dodje oko 4.3l/100km.... :p Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je isto ok. Za Stilo JTD. U kombinovanoj vožnji. I want to believe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv podatak za potrošnju benzina kada se vozi na tng :) Ja sam se baš dugo ubeđivao sa drugarom da mora barem 1l na 100km benzina da svuče dok krene da radi i prebaci na tng.

 

Inače, što se moje potrošnje tiče u zadnjih 1100km ne mrda nigde- 5.1 

 

Da, statistika tako pokazuje jer je ~300-500km vozeno samo na benzin. Dosta zavisi i od podesavanja kad prebacuje na gas. Pola godine je vozeno sa "pali se uvek na benzin, prebacuje na plin na 40°C rashladne i preko 2000 obrtaja", a sada je "pali se na benzin ukoliko temperatura rashladne ispod 40°C"

Pogledao sam sada "rucno".

29.5, 6.78l (1000din) na 51.099km

1.2, 6.78l, na 47.976km

3.11, 6l, na 45.766km

12.9, 6.1l, na 43.968km

 

Ako je ovo tacno onda:

6.1l za 1.798km je 0.33l/100km

6l za 2.210km je 0.27l/100km

6.78 za 3.123km je 0.22l/100km

 

Sad je fora sto ja kad upisujem da sam sipao benzin, on uzme odometar koji je validan za poslednje sipanje plina jer stavljam 'partial'.

Al' to je to. Oko 0.3l na 100km za taktiku "pali se na benzin ukoliko je temp rashladne <40°C"

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

6,5 Ali na 150km

 

Aaaa, onda ok. NIsam video da je 6,5 litara na 150 :) To mu dođe nekih 5,2 i malo preko što je taman potrošnja za otvoreniji put :)

 

to mu dodje oko 4.3l/100km.... :p

 

 

 

Ček da se opet preračunam, juče sam probao napamet i promašio :p 6,5/3~=2,17*2 u pravu si  :laughing:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da o potrošnji ni ne razmišljam više  :laughing: Stigle obaveze i problemi pa mi sad auto služi samo za prevoz između dve tačke. NIsam još ni stigao da ga operem od one musave kiše, a delova za postavljanje imam koliko hoćeš  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

6,5 Ali na 150km

 

 

Aaaa, onda ok. NIsam video da je 6,5 litara na 150 :) To mu dođe nekih  5,2 i malo preko što je taman potrošnja za otvoreniji put :)

 

To mu dodje 4,3-4,4 lit/100km !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...