Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Mislim da je 149 din. Definitivno Punto ide bolje i tiše radi. Imaju i MAXMOTION benzin od 95 i 100 oktana. Baš sam sad googlao i nadjem da u MM gorivu ima aditiva,povećan cetanski broj,smanjena potrošnja,mirniji i tiši rad i t.d. Probajte,iznenadićete se!

 

http://www.autoportal.hr/index.php/novostic/1248

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana potrosnja 7.3l za predjenih 150km, vecinom je gradska voznja. Od kako sam sredio problem sa zadnjim tockovima potrosnja je ocekivano pala skoro za litar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh taj MaxMotion na OMV-u pre nekih mesec dana, pitah kakvo je gorivo u pitanju ali mi devojka za kasom dade flajer na kome je pisalo samo za bezolovni MaxMotion, ništa za eurodizel...zato nisam ni sipao.

Ali evo, sledeći put sipam da probam...

 

Sa ovim klasičnim evrodizelom na poslednjih oko 1.500 kilometara (od čega je van grada nekih 100) potrošnja je 6.7 litara. Prosečna brzina je 34 Km/h

Stilo 1.9 MJet 140

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na omw sipao taj emotion evro dizel...nikakava razlika a skuplji je nego obican evro dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon predjenih 1200km ( 600km u gradu, 600km na otvorenom) potrosnja je 7.08l (FIat Punto 1.2, 8v, 2001.) sto je po meni zadovaljavujuce.

Sad sam sipao MaxMotion na OMV pa cemo proveriti. Subjektivan osecaj je da auto bolje ide i da na vec na nizim obrtajima bolje vuce. Inace do sada sam koristio uglavnom NIS(evropremium).

 

Moram da napomenem da je ova potrosnja merena nakon promene ventilatora hladnjaka, pumpe za vodu i termostata a da je pre toga definitivno bila veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sve moze biti uzrok povecane potrosnje? 
Konkretno, dizne su mi nove, protokomer ima odlicne vrednosti, turbina dobra, pumpa dobra, jedino sto sam primetio je da me senzor pedale gasa zeza (postojala je greska vezana za nju), jel moze to biti uzrok jer auto najnormalnije radi i ide, EGR je zatvoren...? Na sta da obratim paznju? Motor je 1.9 jtd, 115 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da autodata nema neki savet ili cak resenje za taj problem sa potrosnjom tvog vozila?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je ogromno, tipa 12-14l po gradu i pritom sam retko kad prelazio 2500 obrtaja.
Dizne su bile katastrofalne, uradio sam kompletan remont, tj. zamenu ulozaka i svega sto ide uz to kod Zeravice u Bosch servisu i sad je sigurno manja ali mi se i dalje cini da je povecana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smanji letenje i potrošnja će isto.  :laughing:

I meni je u startu trošio 10 isto smo svi leteli, kada se izduvao i smirio strasti 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma fora je u tome da ne stiskam auto, ne gasiram, saltam na maksimum 2500 obrtaja, bas je lagano vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao taj OMV ultramegagiga Eurodizel, sta znam, lepo ide, mozda se tripujem samo ali kao da se oseca mala razlika, na bolje naravno.

Sipacu njega ubuduce pa da vidim na duze staze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika ti je ta potro

 

Bila je ogromno, tipa 12-14l po gradu i pritom sam retko kad prelazio 2500 obrtaja.

Dizne su bile katastrofalne, uradio sam kompletan remont, tj. zamenu ulozaka i svega sto ide uz to kod Zeravice u Bosch servisu i sad je sigurno manja ali mi se i dalje cini da je povecana...

 

Opa Gangnam style   :D  :D  :D    Trazi punta nazad  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna je!

Prvo izmeri kolika je sad potrosnja pa onda da razbijamo glavu, a za ostalo u medjuvremenu poslusaj naseg dragog kolegu Ivan ik. pa nam javi rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tripujem se, stvarno se oseca razlika, ono kad ne razmiljam o gorivu, a auto me prosto iznenadi povlacenjem, i onda stanem na semaforu i slusam ga, prede...

Ima nesto u tom Evrodizelu koji se kod nas reklamira kao nesto extra, a u stvari je to verovatno gorivo kakvo i treba da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, probacu jos laganije da vozim, mada ne znam kako vise da je gnjavim  :laughing: 

Najbolje bi mi bilo da napunim rezervoar al to je danas tesko, ~60l je prilicna cifra... :(

@Milan
koja je cena tog ultra mega giga evrodizela i jel ga imaju sve OMV pumpe u gradu ili? 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milose, je li ti mozda menjana mapa ili je fabricka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...