Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Punto 1.2 od Beograda do Soluna, prosečna potrošnja sa 4 odrasle osobe unutra, puno stvari - 6,0l ... Pa sad, ne znam da li je to puno.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika od jesenas čini mi se, brzina 50 i nešto sitno (u gradu), 4. brzina, po ravnom naravno... Inače mi na ovoj brzini i obrtajima varira izmedju 2.8 i 3.8l.

 

IMAG1250.jpg

 

 

Ne znam kako, ali prosečna brzina striktno po gradu i na otvorenom mi se skoro i ne razlikuje, oko 5.5l :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mene, ja sam se zaprepastio da moze ovako malo da trosi, bila je penzionerska voznja 80Km\h u 5 brzini :laughing:

 

ikoy6mx6p8y3ybuap36f_thumb.jpg

 

Ova druga slka je sa puta do SR. Mitrovice, pri prelasku preko Fruske Gore je bila potrosnja i 15L, tako da je ovo odlicno.

 

v2s7c9uzv9zz9s0cy3ze_thumb.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Beograda do Konstance - 4.5 litre. Prosečna brzina nešto preko 100 km/h, daljina oko 900 km, sve u petoj brzini.

 

Nekoliko puta sam sipao pun rezervoar, pa ispraznim skroz, pa sipam opet pun, da bih video potrošnju. Zimus mi je trošio između 6 i 7 litara, gradska vožnja ili kombinovano. Na otvorenom ispod 5, kao u primeru koji sam naveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako? Meni na 110km/h prosečne brzine troši preko 6 litara. Sve je očišćeno osim protokomera i turba. Ostaje mi samo da dizne čupam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrsaj :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sram te bilo :p Inače, krenuo sam polako sa definicijom pa ćemo taman da vidimo da li utiče na potrošnju  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako? Meni na 110km/h prosečne brzine troši preko 6 litara. Sve je očišćeno osim protokomera i turba. Ostaje mi samo da dizne čupam..

 

Pa ne znam kako... Skoro je rađen komplet mali i veliki servis. Gume su ganc nove, letnje, napumpane po propisima. Turbo mislim da niko nije dirao godinama. Što se tiče protokomera, prethodni vlasnik je bio stavio novi i rekao mi je da mu se drastično smanjila potrošnja posle toga. Nije bio kod mene tad auto, tako da znam samo iz priče. E da, bio sam sam u kolima, a u gepeku rezervni točak i jedna malo veća torba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi to svi gledate i verujete samo podacima na bordu? Meri li iko potrošnju nekom konkretnijom metodom? I i ja sam neki dan zadovoljno piljio u bord koji je pokazao 4.7 l (benzina) pa sam se ponadao rekordno niskoj potrošnji za taj rezervoar gasa, a na kraju je prava računica bila uobičajenih 7.6 litara (gasa, naravno). Bord obično laže k'o pas. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba gledati prosečnu a ne trenutnu potrošnju. Meni je trenutna, pri 120km/h varirala od 4 do 8 litara....

 

Srdjan NS86 2000 do 3000rpm. Što manje kočenja, što više kočenja motorom (ima neka fora sa ubrizgavanjem), vožnja uzbrdo u zoni najvećeg momenta (kod mene je to na 2500rpm), brža ubrzavanja (da se ne guši motor, ali ne i previše)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će Dovla da Van nabije kompleks i da aktivira opkladu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi to svi gledate i verujete samo podacima na bordu? Meri li iko potrošnju nekom konkretnijom metodom? I i ja sam neki dan zadovoljno piljio u bord koji je pokazao 4.7 l (benzina) pa sam se ponadao rekordno niskoj potrošnji za taj rezervoar gasa, a na kraju je prava računica bila uobičajenih 7.6 litara (gasa, naravno). Bord obično laže k'o pas. :)

Tapatalk

Bord ti laze zato sto nije predvidjen za gas.Drugar vozi takodje punta na gas i ima odstupanja bord/rezervoar.

Inace ako je sve ispravno,pored silnih senzora,bord ne bi smeo da laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi to svi gledate i verujete samo podacima na bordu? Meri li iko potrošnju nekom konkretnijom metodom? I i ja sam neki dan zadovoljno piljio u bord koji je pokazao 4.7 l (benzina) pa sam se ponadao rekordno niskoj potrošnji za taj rezervoar gasa, a na kraju je prava računica bila uobičajenih 7.6 litara (gasa, naravno). Bord obično laže k'o pas. :)

Tapatalk

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dante

Naravno da bord ne meri potrošnju benzina, ali očekivao sam da će potrošnja gasa biti srazmerna (uvećana za određeni procenat, recimo 15-20%) brojci koju je prikazao bord, ali nije. Bord u suštini nije teško ni zavarati određenim načinom vožnje pa da prikaže mnogo manje brojke, a na to se izgleda mnogi pale. Samo metoda "od čepa do čepa" prikazuje realnu potrošnju, a po mogućnosti i na što dužu relaciju i više rezervoara.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam da mi Landi zapisti da je prazan rezervoar gasa na 500km sa ukupno sipanih 40 litara plina. Od tih 500km je 5% na benzin.

Znaci 475km sa 40 litara plina(3000din)  kombinovane voznje. Kad se setim da mi je na benzin za 500km trebalo 5000 dindzosa, a ne 3000 kao sada-vozim i pevam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi mi 8L nafte po gradu,prosle godine mi je trosio 6.5l. U cemu je problem?  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu famoznu potrošnju od 6, 7 litara, po centru Beograda, mogu da postignem samo noću. Kad nema gužve.

Po danu, za vreme špica i gužvi, sve ispod 8 je nerealno, eventualno 7,5 ako se vozi penzionerski i šalta na 2.000 obrtaja, ali gde je tu zabava?  :D

 

Samo jako po gasu!  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni takodje po bordu se vrti 7,3 a u stvarnosti oko pola litra vise, sve po gradu sa prosecnom brzinom oko 26.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam da mi Landi zapisti da je prazan rezervoar gasa na 500km sa ukupno sipanih 40 litara plina. Od tih 500km je 5% na benzin.

Znaci 475km sa 40 litara plina(3000din)  kombinovane voznje. Kad se setim da mi je na benzin za 500km trebalo 5000 dindzosa, a ne 3000 kao sada-vozim i pevam!

Plina je nestalo na 525km. Ispada 7,61l/100km plina+benzin za startovanje sto je u letnjem periodu neznatna kolicina.

Trosi mi 8L nafte po gradu,prosle godine mi je trosio 6.5l. U cemu je problem?  :thumbdown:

Mozda u gradu? U NS jelako izvuci najnizu mogucu potrosnju. nema guzvi, a i dosta se pici po pravim bulevarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde sipas dizel, da ti nije noga malo otezala na gasu? :lol:

 

Sipao sam do sada na Mol-u,pre neki dana sam natocio na slovenackom petrolu da probam,ali mozda i ja trazim mnogo,oslabile su mi nesto relacije,imam Kn,cipovan je,imam 17-ce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, na OMV-u se pojavio MAX eurodizel. Sipao sam u službeni Opel 1.7 dti, i nisam mogao da prepoznam auto. Danas sam sipao u Punta i razlika je još očiglednija! Mislim da i potrošnja mora biti niža,kad ustanovim,javljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...