Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Oseti se klima na svakom autu, slabijem puno na jačem manje. Ortak sa Fiat Brava 1,2 kaže da je auto mrtav, na Stilu se primećuje mada on ide i dalje kao lud. Isto tako i sa potrošnjom. Normalno je da potroši dosta jer mora konstantno da se nateruje u obrtaje ne bi li Bravo/Brava išao+ max. obrtni mu je na 4250 o/min. Ovde sam napisao koliko su nekad klime uzimale snage http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46107&pid=823822&st=40entry823822 , za ove novije nisam našao nijedan test i konkretan podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa klimom je osetno slabiji auto,neprijatno slabiji,

kada ga priključim na dijagnostiku i na leru je opterećenje motora koliko se sećam 10-15% a kada uključim klimu opterećenje skoči preko 30%, probaću ponovo i postaviti sliku.

Da li to neko može izmeriti od vas ko ima dijagnostiku ?

Gde to da pratim u FiatECUScan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u prvom meniju piše opterećenje motora i kako daješ gas povećava se opterećenje, a možeš i u trugom-trećem meniju da uključiš grafik opterećenja motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne mogu da pronadjem, udjem u delu gde pise Motor i povezem se, i u drugom tabu imam milion stvari ali opterecenje motora ne mogu da nadjem.

Evo gde sam trazio:

Clip_6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tu je negde, okačiću sutra slike.

Ja npr. nemam te opcije korekcije goriva koliko se sećam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Grandovac 1,4 8V sa 77 ks trosio pre neki dan na otvorenom sa nas cetvoro u autu pri brzini od 80 km/h celih 4,5L ali se povecava potrosnja sa brzinom pa je na 90 km/h to vec iznosilo 5,4L bez klime a cim sam upalio klimu to je bilo 6,2L. U cistoj gradskoj voznji sa bas kratkim relacijama je on pokazivao po bordu oko 9L bez klime tako da kad cujem da Stilo koji je tezi i ima veci i jaci motor starije generacije oma mi padnu roletne a pogotovo sto sam ga imao i znam da u gradu Stilo pije izmedju 9 i 11L u zavisnosti koliko je teska noga vozaca a na otvorenom ne moze ispod 6 pa da imas nogu od pamuka.%29.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da svaciji auto najmanje trosi, necu bre da se stekam na vrh gasa, vozim se ko covek (kolko god da je to u puntu moguce :D) ali barem ne pricam kako trosi 6-7l plina po gradu, pa to je neizvodljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put od 1,3k do Sutomora i nazad sa voznjom u lokalu i usputnim svracanjima sa prosecnom brzinom od oko 53km/h potrosnja gasa iznosi cca 8l/100 s tim da je po mojoj racunici nesto niza za 2-3% ! :unworthy:

Postovanje propisa u nekoj optimalnoj meri jer nemem ni para ni zivaca za drugove u plavim bluzama. :laughing:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dule 21, sad ce da nagrnu na tebe kako ne znas da vozis ili da moras auto na servis da teras. ja sam saglasan sa tobom da su to optimalne potrosnje za te motore, i da prica da po gradu 6 i 7l ne pije vodu. a zasto to kazem? pa zato sto sam nedavno prilikom izlaganja svoje potrosnje (6 do 8 otvoreno, 12 do 13 grad) umalo bio obezglavljen, em je to motor koji je star 20 godina i presao skoro 170 000, em je njegova konstrukcija stara cca 30 god... i onda ja lud kad mi auto strosi 11, 12...13l...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi najgori, već par dana i do kraja sledeće nedelje vozim američku verziju akorda, 2.4, automatik. Sipao sam pun pre dva dana i sipaću verovatno opet za 2. :-D Nema bord kompjuter, tako da čekamo do čepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opterećenje motora sa klimom i bez klime na leru

sa_klimom.jpg

i bez klime

bez_klime.jpg

Edited by Brkic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio iz Grcke.

Sa tempomatom u odlasku i 120km/h 5,5lit/100km

Sa tempomatom u dolasku i 170km/h 6,3liit/100km

Nas troje u kolima i pun gepek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da svaciji auto najmanje trosi, necu bre da se stekam na vrh gasa, vozim se ko covek (kolko god da je to u puntu moguce :D) ali barem ne pricam kako trosi 6-7l plina po gradu, pa to je neizvodljivo!

Ja sam pricao o potrosnji benzina, za punto 1,2 8v 5,5-6l ma otvorenom i 7-8l po gradu, sa klimom.Toliko kod mene trose puntici 1,2 a imao sam vise komada. Jednog sam doterao cak iz Berlina i na 130km/h je hvatao prosek izmedju 6i 7l. Nemam razloga da izmisljam, a i ubedjen sam da je to normalna potrosnja za taj motor u normalnom rezimu voznje. Inace punto 1,2 nesmatram bas za neko ekonomicno vozilo,ali kada bi mu potrosnja bila makar za 1l veca nikad ga u zivotu nebih vozio. Ima mnogo boljih kola za iste pare sa potrosnjom od 10l po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, jos neko da misli da Puntic i nije bas stedljiv. Ja to kad rekoh pre par meseci, bio je maksimalno usamljen komentar.

Jeste mu mali ( motor :) ) ali trosi ko veliki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije, ali ima dota prednosti kao sto su niske cene odrzavanja,pouzdani i izdrzljivi motori, delovi novi i polovni gde hoces, svaki iole servis moze da ga servisira, jeftin pri samoj kupovini, Fiat Lancia forum :guitar: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio iz Grcke.

Sa tempomatom u odlasku i 120km/h 5,5lit/100km

Sa tempomatom u dolasku i 170km/h 6,3liit/100km

Nas troje u kolima i pun gepek.

To su podaci! thx a lot! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, jos neko da misli da Puntic i nije bas stedljiv. Ja to kad rekoh pre par meseci, bio je maksimalno usamljen komentar.

Jeste mu mali ( motor :) ) ali trosi ko veliki...

Potpisujem i ja, dizeli jos i mogu da prodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije, ali ima dota prednosti kao sto su niske cene odrzavanja,pouzdani i izdrzljivi motori, delovi novi i polovni gde hoces, svaki iole servis moze da ga servisira, jeftin pri samoj kupovini, Fiat Lancia forum :guitar: ...

Moj pouzdan i izdrzljiv motor je poprilicno mastan sa 60 i kusur hiljadica km. Dihtung glave. Do sada najveca mana na mom "primerku".

Mislio sam da cu se kupovinom novog auta resiti bar toga, ali, samo sam mislio :)

Izgleda kao da je presao put do meseca...

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, jos neko da misli da Puntic i nije bas stedljiv. Ja to kad rekoh pre par meseci, bio je maksimalno usamljen komentar.

Jeste mu mali ( motor :) ) ali trosi ko veliki...

Kad već pišeš da ne troši malo, možeš li navesti neko drugo auto koji troši tako malo-puno a da je naravno benzinac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio iz Grcke.

Sa tempomatom u odlasku i 120km/h 5,5lit/100km

Sa tempomatom u dolasku i 170km/h 6,3liit/100km

Nas troje u kolima i pun gepek.

Ja vozim Cromu takodje, i uz ogradu meni malo zvuci mala potrosnja na 170km da budem iskren

posto meni bord pokazuje za oko 1-1.5l vecu potrosnju na toj brzini

doduse bez tempomata i moja je 150konja sa 17 cola zimskim gumama, mada sumnjam da to ima veze

inace po gradu (relacije manje od5-7km) mi trenutno pokazuje 8.6l na poslednjih oko 300km

ja sam mislio da je to ok potrosnja ali mi se cini malo veca kada pogledam ostale

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^^^^^Ma ok je to druže! Moj Bravo 120HP poslednjih 20-tak dana sa klimom nonstop od 8.6 do 9!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio iz Grcke.

Sa tempomatom u odlasku i 120km/h 5,5lit/100km

Sa tempomatom u dolasku i 170km/h 6,3liit/100km

Nas troje u kolima i pun gepek.

Ja vozim Cromu takodje, i uz ogradu meni malo zvuci mala potrosnja na 170km da budem iskren

posto meni bord pokazuje za oko 1-1.5l vecu potrosnju na toj brzini

doduse bez tempomata i moja je 150konja sa 17 cola zimskim gumama, mada sumnjam da to ima veze

inace po gradu (relacije manje od5-7km) mi trenutno pokazuje 8.6l na poslednjih oko 300km

ja sam mislio da je to ok potrosnja ali mi se cini malo veca kada pogledam ostale

Druze, ne uzbudjuj se mnogo! Ovu potrošnju pri 120km/h i 5,5lit/100km sigurno ne bi mogao postići na nekom otvorenom putu poput ibarske magistrale. Moras shvatiti da je autoput put gde se kocnica prakticno i ne upotrebljava, a samim tim se i potrosnja smanjuje. I naravno, tempomat je takodje jedan od faktora koji pomalo smanjuje potrosnju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je meni potrosnja na 120km/h nego mi se ucinila mala na 170km/h, ali to je samo moja opservacija...

Nadam se da ce mi se sloziti kockice da i ja odem do Tasosa u septembru pa cu onda da vidi kolika je meni potrosnja na tako dugim relacijama uz tempomat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...