Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Kod mene jtd u gradu retko ide ispod 7. Relacija Zvezdara-Zelenjak-Zemun i nazad prosek 7.4.

Otvoren put normalna voznja oko 5. Uspeo sam jednom 25 km/l ali je bilo mucenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da samo moji automobili trose vise od drugih, ali mi nije jasnoi kako i zasto, evo ponovicu jos jedanput...

mazda 626 2.0d, po gradu 9 do 10l dizela

uno mk1 1.1 plin 10-11 l po gradu

uno mk2 1.5 plin 12.5l po gradu, 10l benzina...

da li je ovo realna potrosnja, merim raznim metodama pun-prazan, cep-cep... i ne vozim samo ja, rezultati su uvek isti...

pricam sa ljudima iz okoline koji nisu na forumu, npr.

passat b5.5 1.9tdi automatic preko 10l euro dizela po gradu

vectra c 2.2 cdti drugaru pije vise od 12 po gradu, automatik takodje

nova mazda 3 1.6 dizel (ne znam tacnu oznaku motora) oko 7,5 kombinovano

potrosnja zavisi od mnogo faktora, velicina grada, guzva, hladni startovi, duzina destinacija...

zanima me ako ima iskrenih forumasa, oni koji voze bravo 1.6, koliko im trosi? ja garantujem da bi meni trosio 15l minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, meni sad trenutno pokazuje 19 km/lit... ali to je vožnja kuća - posao... 10-ak kilometra u jednom pravcu, sa svega dve raskrsnice i dva semafora (ako me uhvate).... Prosečna brzina 60-90km/h... Čim uđem u malo veći gradski saobraćaj, cifra km/l počinje rapidno da opada, tako da je pitanje potrošnje vrlo relativna stvar...

I kad čitam ovde, kako pojedincima vozila navodno malo troše, dođe mi da ih unajmim da me voze i da im plaćam po potrošnji...

Cenim da bi tada počeli da govore pravu potrošnju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjeno 578km sa 32L goriva. Prosecna potrosnja 5,54L/100km (metoda cep-cep), prosecna brzina 38km/h

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do Italjije, ukupno oko 1400km (u oba smera), potrošnja 6.0 l/100km. Retko kad preko 120 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Croma trosi prosecno 9.4 l evrodizela uglavnom po gradu 2008 god. 120 ks,prvi put za 35 godina imam dizela.imao sam mareu sa plinom leti ne osetim potrosnju al bogme sada sam u dilemi da li da trazim ponovo benzinca sa plinom.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

SD-BG auto putem, pa onda BG-NS starim putem. Resetovan putni racunar. Posle 138km prosecna potrosnja 20,3km/l. sam u autu sa malim teretom,bez klime i divljanja. na autoputu do 3000rpm maksimalno. posle oko 2000rpm.sve u svemu-zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjeno 950 km (Beograd-Igumenica), prosecna potrosnja 6.2, sa povremeno ukljucenom A/C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini deo koji nije autoput je Grrdelicka klisura pa do Mak granice, oko 130km dakle. Ali, opet, nije merodavno, jer put kroz MAK,, ka GR iako auto put, je pod radovima u vecem delu bio....Prosecnu brzinu nisam upamtio, ali sam sibao do Grdelicke oko 150km/h, a kroz Mak i GR postovao uglavnom propise, 120/130....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam posto uskoro krecem na skoro isti put, Beograd - Lefkada, a motor je slican, 1.9 16v sa 150 konja/6 brzina. Kad sam pravio racunicu planirao sam oko 6l potrosnju, pretpostavljam da sa 120-130 kmh u 6 brzini to moze da se postigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moralo bi biti oko 5ice na 120. Taj motor više voli otvorenu vožnju nego grad i mislim da će se tek na tom putu pokazati u punom svetlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos merio potrosnju posto mi je auto tek stigao i cekam odjavu da bih ga registrovao, a vozio sam ga samo u lokalu i tu je oko 7.5l potrosnja... Vidim da ti imas taj motor u alfi koja je teza, tako da bi trebalo da bude kako ti kazes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam fabričke norme pa vidite gde se uklapate 120 ks (1520 kg) grad 7,9 l , otvoreno 5 l i komb. 6,1 zatim 150 ks (1530 kg) grad 8,2 l, otvoreno 4,9 l i komb. 6,1 l i zverče 200 ks (1650 kg) grad 11,5 l (kao manji kamion) otvoreno 6 l i komb. 8 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek me je zanimalo sta se podrazumeva pod otvorenim putem. Kapiram da je voznja na autoputu u najvisem stepenu prenosa, ali pri kojoj brzini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

6,6l prosek za 2000 km do Grčke po Grčkoj i nazad sad krajem maja i početkom juna. Krenuli sa gorivom koje smo imali i sipao u Makedoniji koliko sam god mogao. Dvoje odraslih i dete plus komplet pun gepek i u povratku dodatnih 20 kg kamenja koje je skupila žena na plaži. Autoput brzine oko 130-140, van autoputa 80-100kmh, lokal 60kmh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni po gradu trosi oko 8.5, na prigradskim putevima na nekih 90 u petoj trosi 5 ili cak i manje,

kada se iskombinuje to zajedno nikada mi po gradu nije ispod 8, a bude i preko toga ali ne mnogo tako da bih rekao da je 8.5 neki realan prosek

za vikend sam bio do Segedina i tu je prosek bio 6.4, mada mislim da je moglo i manje ali sam hteo malo da izduvam motor pa sam tamo isao oko 150km/h i tada je trosla 7-8, a kada sam se vracao tempomat je radio na 120-130, bilo je i gubljenja posto smo trazili neke manje radnje tako da je na gradsku voznju otislo oko 60 km

klima je radila od prilike pola vremena, a gorivo sam sipao kod nas

ja sam zadovoljan potrosnjom, a sto se Crome tice tu sam vec i sam sebi dosadio koliko sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zadovoljan potrosnjom, a sto se Crome tice tu sam vec i sam sebi dosadio koliko sam zadovoljan

Ja sam mislio da sam usamljen, pitaju za Stila koliko ja njima zadovoljan, pa koliko ?

Bitno da se čovek nalazi u troškovima i da mu auto odgovara. Croma je teža i veća u odnosu na Stila i + ima filter čestica tako da nešto viša potrošnja OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moralo bi biti oko 5ice na 120. Taj motor više voli otvorenu vožnju nego grad i mislim da će se tek na tom putu pokazati u punom svetlu.

Na 120km/h po kompjuteru 5.5l bez ukljucene klime. GPS pri toj brzini na satu pokazuje 110

Koliko vidim svima GPS pokazuje manje od sata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sa potrosnjom, ali sto se tice GPS-a meni pokazuje istu brzinu kao i sat. Mereno do 180km\h i brzine su bile identicne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ,cesto testiram potrosnju na stilu 1.9 mjet 120hp,na auto putu je ogromna razika kad se predje 115 kmh po navigaciji(120 po cajgeru).kad se vozi do 115 potrosnja je oko 5l .kad se vozi oko 150-160 potrosnja ide na 6.5 pa i do 7 ako se pegla vise.

druga stvar je 1.3 mjet koji imam od nedavno,jos nije bio na auto putu (verovatno i nece jer je drugi auto za grad)ali u gradu se drzi ispod 5 litara tamo gde stilo drzi 8.

Nisam znao da je u gradu razlika oko 3 litra.inace je punto klasik 70 hp

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su ti normalne potrošnje za Stila, doduše moj po gradu troši litar manje ali to najviše zavisi od tvoje noge i temperamenta. Porediti Stila JTD/MJ i Punta MJ nebo i zemlja. Punto 980 kg Stilo 1290-1430 itd. Imaš u malim potrošačima http://www.fiat-lanc...pic=52601&st=60 Lancia Y sa MJ 70 ks pri 140 troši 7,35 l a nova Panda MJ 75 ks isto 140 6,9 l. Teško za neko ozbiljnije poređenje.

Sa porastom brzine puno su veći otpori vazduha koje motor mora da savlada.

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...