Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

U italijanskim papirima za Stilo našao sam podatak da je potrošnja pri 90 km/h 4,6 l , 120 km/h 5,6 i grad 7,5 l . A što se tiče potrošnje ortaku Astra H 1,9 CDTI karavan pri 120 troši manje od 3 l. I pogađate preživeo .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga sam i ja svestan ali ljudi imaju odličan osećaj za bajke.

Izračunao sam ti za tvoju Alfu sa fabričkim gumama 225/50 i sa tvojim 225/45 brzine za određene stepene prenosa i staviću u temu Tablice odnosa obrtaja.

Nije tema ali sam video razliku u ceni za tvoje gume. 5000 dindži punooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam čeprkao po netu i naleteo na potrošnju Astre H 1,9 CDTI karavan 120 ks 5,2 komb 6,1 i grad 7,7 a Stilo MW JTD 115 4,6 komb 5,6 grad 7,5 i MultiJet 120 ks 4,7 komb 5,6 grad 7,1. Astra menjač 6 brzina, lakša 1350kg-moj Stilo oko 1435 kg, isti koeficijent otpora vazduha 0,31 i Astra je niža 7 cm. Da im Fiat nije sa motorima uvaljivao lošiju mapu motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja brava JTD 105 oko 6-6.5 prosjecna potrosnja kombinovano grad-otvoreno normalne voznje...zadovoljan :)

naravno kada ga gazim onda zna popit vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slucajno sam video ovaj klip i zaprepastio se koliko je velika potrosnja na alfi 159 1.9 od 150 konja. Posle sam malo tragao po netu i taj motor je najveci postrosac. Novi multijet 2.0 od 170 konja daleko manje trosi po specifikaciji.

Edited by drvac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo sam čeprkao po netu i naleteo na potrošnju Astre H 1,9 CDTI karavan 120 ks 5,2 komb 6,1 i grad 7,7 a Stilo MW JTD 115 4,6 komb 5,6 grad 7,5 i MultiJet 120 ks 4,7 komb 5,6 grad 7,1. Astra menjač 6 brzina, lakša 1350kg-moj Stilo oko 1435 kg, isti koeficijent otpora vazduha 0,31 i Astra je niža 7 cm. Da im Fiat nije sa motorima uvaljivao lošiju mapu motora.

Mapa je verovatno Opelova, kao i menjač pretpostavljam. Mnogo kultivisanije oslobađa snagu JTD u Fiatu nego u tim Astrama - imam ih gomilu službenih u Nemačkoj, pa sam ih se sit navozao.

slucajno sam video ovaj klip i zaprepastio se koliko je velika potrosnja na alfi 159 1.9 od 150 konja. Posle sam malo tragao po netu i taj motor je najveci postrosac. Novi multijet 2.0 od 170 konja daleko manje trosi po specifikaciji.

Što jes' jes', troši malo više, ali nije ništa strašno. Kompenzuje zato u otvorenoj vožnji gde troši iznenađujuće malo u odnosu na Stila.

Doduše, meni ne valjaju ni termostat ni varijabilna usisna grana, to ćemo sutra da sredimo, poznate boljke tog motora. Pravo da vam kažem jedva čekam da provozam sređenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene alfa na otvorenom kada se ide preko 100 km/h, nema priče o ekonomičnosti! Da ne pričam kad se vozi 150-160...tad bukvalno ne smem da okrenem na trenutnu potrošnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja alfa?

Meni je na 140 između 5 i 6, kako kad (vetar, blaga nizbrdica, ko zna). U subotu na potezu od zemuna do isključenja kod Stare Pazove, na debljinu kazaljke ispod 150 je varirala između 5.2 i 5.3.

Na žalost, isto toliko mi je i na 80-100 na sat. Biće da zeza ovaj usisna grana što ćemo da je menjamo iza praznika.

Po gradu cenim da će biti oko 9, tj skoro 2 litre jače od Stildžana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja instalirao programcic na mobilni, pa kucam kada sam i koliko sipao. Kaže best fuel consumption 4.72/100 i average fuel consumption 5.4/100

vecina vožnje je grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat uno fire za 500 din benzina 3.47 predjem oko 50 km...

kombinovano...

6.94l/100 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja instalirao programcic na mobilni, pa kucam kada sam i koliko sipao. Kaže best fuel consumption 4.72/100 i average fuel consumption 5.4/100

vecina vožnje je grad.

Jel' Android aplikacija? Kako se zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja alfa?

88kw, 5 brzina! Dosta joj je kratak prenosni odnos u petoj...pri 180 km/h već je blizu 4000 obrtaja...

Nije mi jasno zašto nisu i u ovu slabiju verziju ubacivali šestostepene menjače, sigurno bi mogao da se postigne bolji optimum što se tiče potrošnje... Ili ako je već petostepeni, možda su mogli da naprave veći overdrive u petoj....ali jbg, oni znaju zašto je to tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne fine statistike, vikend prosao 750 KM presao Punto jTD 63kW +Chip, prosjek je po board-u bio 17.5KM / 1l

Preracunato 5.7 Kombinacija malo gradske malo otvorenog, odma da se izjasnim auto nije prelazilo 140 ali je negdje od 80 - 120 konstantno drzano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja alfa?

88kw, 5 brzina! Dosta joj je kratak prenosni odnos u petoj...pri 180 km/h već je blizu 4000 obrtaja...

Nije mi jasno zašto nisu i u ovu slabiju verziju ubacivali šestostepene menjače, sigurno bi mogao da se postigne bolji optimum što se tiče potrošnje... Ili ako je već petostepeni, možda su mogli da naprave veći overdrive u petoj....ali jbg, oni znaju zašto je to tako...

U pravu si Aifa ima isti menjač kao i Lybra (Stilo 140-150 ks ima iste prenose stim što ima i dugačku šestu i duži diferencijal). U temi Tablice.... izračunao sa za Lybru samo dodaj 3% za obrtaje, Alfa ima nižu gumu. Astra H sa istim motorom ima 6 brzina i sličnu potrošnju.Dok Stilo Mjet 120ks 5v ima duži menjač i nižu potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relacija Indjija-Gornji Milanovac i nazad.

-predjeno 340 km

-prosecna brzina 69 km/h

-POTROSNJA po bordu 7.5 litara,po metodi "do cepa" 7,7 litara!

Do Milanovca klima stalno ukljucena i bas solidna guzva na ibarskoj,u povratku nigde nikog i bez klime,i tamo i vamo tri osobe u kolima,sve u svemu ja zadovoljan! :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 4.657 km, mereno metodom cep-cep, prosecna potrosnja 5,83 L/100km i to, po pojedicnacnim dopunama goriva, varira od 5,4 do 6,4.

Svo gorivo sipano na Hellenic Eco pumpi.

Tek od proslog puta poceo sam da vodim i evidenciju o prosecnoj brzini. PRoslo sipanje je bilo 34,35litara, predjeno 577km, prosecna brzina 34km/h, prosena potrosnja 5,95l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

434km kombinovano, grad 60%, otvoreno 40% sa 20L okruglo iliti 4.67L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Cromu nije, taman kako treba, meni Brava neće ispod 8 po gradu... Ustvari, neće ni iznad 8 kako god okreneš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ok potrosnja, meni Stilo 1.9 jtd 115hp sa 215 45 17 ne ide preko 7-7.5L po gradu kada ga muski vozim, ne gazim ga do kraja ali ni ne saltam ga na 2000rpm kao baba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada ja je muski vozim + 225/50/R17

Pa tako i treba da se vozi :)

Ja bi sigurno uspevao da održim prosek u gradu na 7 kada bi vozio kao taksista, ali zašto to da radim i sebi i autu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...