Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Da, Croma trosi solidno. Ali auto je veliki, gorivo nam nije neko, a i nije stvoren za gradsku voznju. Ja imam verziju od 8v, 120KS. Ako vozim kao po jajima, po gradu trosi 8.4L Kad vozim sa vise zadovoljstva i gasa 9L, a kad relly oko 10L. Na otvorenom trosi od 5 - 6.5L. To je jednostavno tako.

I naravno, gume su mi minimalne za Cromu 16". Pretpostavljam da 18" trose vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18˝ ne toše toliko više koliko su neudobne. sa njima i trap strada više. Jeste da Croma troši više, ali svi ćete se složiti da je to ipak gospodski i porodični auto, tako da baš i nije toliko bitno da li će trošiti 1l više. Meni je ipak najbitnija što veća aktivna i pasivna sigurnost samog vozila, a Croma to ima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je privuklo 5 zvezdica na NCAP-u air bag za vozacevo koleno uz sve druge air bagove i ABS,ASR,EBD,ESP i hill holder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba zaboraviti ni ISO Fix za decije sediste.

Ja nemam ASR, imam samo dugme koje ne moze da se pritisne. Kao i ono dugme koje po uputstvu sluzi da se sklope retrovizori :(

Kad rece NCAP, meni poprilicno dobro izgleda onaj video kada Croma opali po stubu vozacevim vratima sa 60 km/h. Ona lutka ostala citava :)

A sada on toppic: Meni se nekako sada potrosnja na 1.9 mjtd 8v ustalila na 8.8l po gradu, uz 2x prelazak gazele svakog dana. Zimus je bilo 9.5l. Mada odavno nisam merio potrosnju sipanjem, moram da proverim, ipak je to sigurnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laže bord, i to u plus. Meni je ceo prošli rezervoar izmerio 7.2, a do čepa sam uspeo da sipam goriva za prosek 6.6l/100km (malo manje od 800km sam prešao po gradu dok se nije upalila rezerva). Poslednji put kad sam računao potpuno se poklopilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da kazhem moje iskustvo po gradu, Stilo 1.9 jtd,normalne vozhnje od 7.2 do 7.8,a kad zhustirije vozim,a to je chesto,bude i do 12 litara po gradu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd - Sremski Karlovci oko 70km, starim putem. Brznina 60-70 u cetvrtoj, po kompjuteru oko 5l ! :unworthy:

Slicno se ponasao na autputu pri brzini 100-110km/h u petoj.

Grad, po kompjuteru izmedju 8 i 9l. U pitanju su krace relacije, na duzima je blize 8 nego 9l isto po kompu.

Ja zadovoljan.

Edited by radoznali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.3mj

Gazela, 5 brzina, 80 km/h, trenutna potrosnja :)

Puntisha se prosetao na par dana do Zlatibora pa sam mu istestirao potrosnju. Voznja skroz opustena, uglavnom sam vozio oko 80 km/h, nekad vise nekad manje, preticanja, bilo je i zastoja zbog radova na putu itd...

predjeno 444km, prosek brzina 59 km, prosek potrosnja 3.1 lit. :rolleyes:

koga mrzi da gleda klip :thumbup:

photo0139o.th.jpg img4450y.th.jpg img4452z.th.jpg img4451j.th.jpg img4448cj.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 3 do 17 litara benzina, zavisi kako sam raspolozen :D Tj i jedno i drugo je bilo samo jednom, a obicno je od 9 do 12 litara. U pitanju je 1.1EFI Yugo sa vlasnikom sa vrlo teskom nogom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.3mj

predjeno 444km, prosek brzina 59 km, prosek potrosnja 3.1 lit. :rolleyes:

Bacaš me u najcrnji bedak. Ja onda vozim kamion sa prikolicom sudeći po mojoj potrošnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod potrosnje...da skrenem paznju na gorivo. U početku sam mislio da mi se "čini", medjutim auto koji je godinama trošio 9 litara po gradu...odjedanput troši 7.4-7,5!!! Odmah da napomenem da nije nikakva Mikijeva čarolija u pitanju, nego izgleda nešto sasvim treće. Naime, od pre dva meseca potrošio sam tri tanka, prešao 2.500 km, angažovan sam poslom na tri lokacije na kojima provodim po 4 sata: Jedna je kod Liona, druga u Gospodara Vučića, treća Banjica. Dnevno prelazim po 50 km samo u poslovne svrhe, plus za lične potrebe....Isključivo gradska vožnja! Bio sam u prilici 3 puta da merim od čepa do čepa i stalno pratim preko board kompa trenutnu i ukupnu potrošnju. Razlika od kako sam prinudjen da trošim ovo gorivo (poslovnim aranžmanom izmedju poslodavca i mene, plaćena mi je nadoknada za gorivo - kartica od pumpe sa kojom poslodavac ima ugovor) je više nego drastična. U pitanju je EKO pumpa (HELENIC PETROL), ili avio diesel, kako ga krste na reklamama... Prvo, auto ide izvanredno, a razlika u potrošnji je odista drastična!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pogledao meni prosecna stoji na 7.1 i ni da mrdne, vozi se vecinom grad/magistrala. Jel to dobro ?

Citao sam da pisu da im ne prelazi 7l u gradu, ne znam samo kako :blink: Vozim relativno lagano, samo par puta nagazim u preticanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna potrosnja mi je oko 6 litara kombinovano, u pitanju je punto 1,2 8v.

Ba Stilu 1.9 JTD mi je oko 7 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 20 dana kupio nov grande punto evo 1.3 mtd 95 ks, potrosnja prvih 500 km bila 10 l na 100, sada posle 2 000 km spala na 6.6 l po gradu, na otvorenom cu tek videti, Jeli to ok_?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da si pratio potrosnju na board racunaru a ona nije bas najmerodavnija u nekim situacijama. Cep-cep merenje je najmerodavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam primetio da potrosnja po bordu ne odslikava pravo stanje potrosnje...naime, danas se desilo da ga vozim cetvrtom nekih 80, ubrzavam i prebacujem u petu stizem do nekih 100, a on po bordu pokazuje potrosnju od 2l, isto tako mi se desilo, da kada pustim nogu sa gasa, kada bi trebalo potrosnja da bude minimalna ona pocena da skace...da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem, ako je uopste problem, mozda je do goriva, ko ce ga znati...i kako uopste se meri trenutna potrsonja, konkretno...

Sve ovo pricam za trenutnu potrosnju a ne za prosecnu jer ne znam da li se tu nesto menja, skoro sam ponistio kilometrazu pa dok nabije neki prosek treba mu neko vreme...

E da u pitanju je punto 1.9 jtd 63kw...mada stoji i u potpisu... :rolleyes:

Edited by bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas opciju da ti pokazuje trenutnu potrosnju, i opciju da ti pokazuje prosecnu potrosnju. Kad resetujes komp, on ti ponisti sve sto je zapamtio, i treba mu malo (ne znam tacno koliko) da pocne da pokazuje prosecnu potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu anomaliju, ako se to tako može nazvati, sam i ja primetio na mom novom multijetu iz avgusta 2010. god. Ili zaleće u pokazivanju potrošnje ili mnogo kasni, ali ukupna prosečna radi apsolutno tačno. Voleo bih i ja, ako neko zna da pojasni, šta se tu funkcionalno dešava i kako to radi, ili bolje reći, šta ga to sapliće da ovako lupeta koješta u pokazivanju trenutne potrošnje. Ukupna prosečna je proverena "čep na čep" metodom i laže u minus na kompjuteru za 2dl. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad napunis gorivo resetujes komp i treba ti 30 km konstantne voznje da ti izbaci potrosnju i na to dodas jos 10 posto i sto posto ti je tacno bar kod mene je tacan

i najmanje ce da vam trosi kad drzite jedan te isti pritisak na gas bez cestih dodavanja i oduzimanja gasa mjenjac u 5 brzinu i brzina 90 kmh--ovo vrijedi za vangradsku voznju--- i dobijes upaljac od auta bar je kod mene tako kad se ovog pridrzavam i kad uslovi puta se poklope

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA sve ja to znam, nego mi se cini da se nesto pobrkalo kad pokazuje potrosnju, cini mi se da do pre neki dan je sve bilo normalno, u smislu da kada pustim gas potrosnja pocne da opada, dok se sada desilo obrnuto, ja pustim gas a ono potrosnja pocinje polako da raste i u jednom trenutku je dosla do 10 l i onda je pocela da pada, a ja pustio gas barem 5 sec pre toga...mozda sm se i ja nesto istripovao ali mi je ovo nesto bilo cudno, sto se tice stvarne potrosnje nisam primetio da se nesto puno povecala ili smanjila, tacnije nisam primetio nikakvu razliku :thumbsup: nastavicu da pratim narednih par dana sta sedesava pa cu da javim, ali cu verovatno sada da se tripujem da nesto nije u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi po gradu trosi 14-15l sto je skroz ok, ali na otvorenom ne preterano zustrom voznjom trosi 12-13 sto mi je skroz nelogicno ako po gradu trosi samo malo vise...Moze li da bude zbog termostata, naime u gradu dostize radnu temperaturu ali na otvorenom je svlaci jer je ostao otvoren verovatno, iz tog razloga ne prelazim 3000rpm na otvorenom ali je potrosnja takva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...