Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ne znam sta se desava ali meni se izgleda potrosnja smanjuje :D . Ili manje divljam ili sam naucio da vozim kako treba, ali neki razlog postoji. :thumbsup: Potrosnja mi je oko 6.6 litara po gradu (Beogradu, gde se renovira gazela :D). A ranije nije moglo ispod 7 nikako. Ovo je za mene odlicna potrosnja...

Slično i kod mene... po poslednjem sipanju, 780km sa 49l što je 6,28l/100km s tim što ja znam zašto se smanjila potrošnja :) Vožnja do maksimalnih 100km/h i šaltanje brzina najkasnije na 2200 obrtaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put od Beograda do Pefkohorija. Pun auto(kofer na krovu i pun gepek), pored mene u auto jos jedna odrasla osoba. Na putu do dole nekih 750km retko gde preko 140km/h, uglavnom 120-130 na autoputu, na magistralama oko 80-100, potrosnja oko 6l. Inace kada je prazan(i bez kofera) ide negde oko 5l. U povratku slicna situacija(opet pun auto i ista ekipa) kod nas na auto putu 150-160, negde navlacenje i na 170,180 potrosnja oko 8l(potrosnja se odnosi samo na gazenje na autoputu), inace je prosek u povratku bio negde oko 6,5l. U pitanju je punto 1.9jtd cipovan...

Edited by bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho moze da bude gde god hoce.... jbt to je 220 konja turbina i sl.... ajde majke mi dajem svoj auto za dz onom ko ga spusti ispod 14 litara po gradu............pocinjem da se nerviram..... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :p:P:P:P:P:P:PP:P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj motor je konstrukcijski od mog stariji 10 godina. Za to vreme se nesto promenilo. Ispasce da sam jos veci lazov ako kazem da na otvorenom moze da se spusti i na 10,5 lit gasa. Ko ne veruje, stojanku na tablu pa da se vozamo :thumbsup:. Ugradio sam gas na jednu zutu HPE iz NS i on ima potrosnju oko 14 lit. Isti je isao u Grcku na more i imao je prosecnu potrosnju 12,5 i brzinu 140. Beograd nije grad nego saobracajna dzungla tako i da ti trosi 20 nemoj da te cudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kappa 20v turbo moze i ispod 10 na otvorenom, ja se licno uverio i lepo iznenadio sa 9.6l plina proslog vikenda na putu do Bara i nazad, i pre mesec dana do Zlatibora i nazad sa klimom + 2 dana voznje po Beogradu sa potrosnjom 10.0L

Do Bara smo u kolima bili jedan drugar i ja bez stvari a u povratku ekipa ista ali prtljaznik jedva zatvoren a dva kofera i par kesa na zadnjem sedistu.

Sto se gradske voznje tice potrosnja je 11-14L sve zavisi od kvaliteta plina i kolike cesto zaglavim na nekom mostu i centru grada, koliko sam uspeo da provalim klima ne utice preterano na potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kappa 20v turbo moze i ispod 10 na otvorenom, ja se licno uverio i lepo iznenadio sa 9.6l plina proslog vikenda na putu do Bara i nazad, i pre mesec dana do Zlatibora i nazad sa klimom + 2 dana voznje po Beogradu sa potrosnjom 10.0L

Sto se gradske voznje tice potrosnja je 11-14L sve zavisi od kvaliteta plina i kolike cesto zaglavim na nekom mostu i centru grada, koliko sam uspeo da provalim klima ne utice preterano na potrosnju.

za auto koje onako ide :thumbsup: ...troši kao upaljač :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecnom brzinom (sve po racunaru) od ~50km/h 7,9 l ! :yes

Kombinovana voznja , na otvorenom 110~120 km/h ! :sofa:

Mislim , racunar ne laze mnogo ! Moja racunica je da protera okolo 8-8,5 l gasa ! Slobodna procena bez posebnog racunanja jer sam vec sa ovim zadovoLJEN ! :stuart:

Videcu u zimskim uslovima... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo srkne 10L po gradu kad ga cepam a normalne voznje 8L,na otvorenom jos nisam stigao da ga probam...mozda bude i malo manje kada ocistim dizne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam istestirao moj auto po gradu i potrosnja je bila 10,2 litra.

Princip od cepa do cepa.

Interesantno je da je bordkompijuter pokazivao 1,1 litar vise 11,3. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim sokocalom otisa do Bg-a i nazada, do Mrcajevaca i nazad, i svrckao se malo po gradu, daklem sve ukupno 350 km i to sa 20 litara benzina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad sta je zanimljivo po boardu sam imao 26.4l km/l za predjenih 288km kombinovane voznje sto bi rekli 3.78l e sad tih 3.78l znaci to bi trebalo da bude oko 11l potrosenih po kompjuteru, ali situacija na pumpi kad sam se vratio za kikindu je bila 1900 dinara euro nafte u rezervoar, e sad ko laze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

potorsnja je manja,u gradu mi ne ide ispod 15,5l/100km,dolazi cak i do 17 u gradu....

Meni potrosnja u gradu ne pada ispod 18.5l/km :D Na otvorenom putu 19l/km i preko. Jednom sam uspeo da podignem na 19.6 i onda sam ga zgazio jer sam nesto zurio i opet se vratilo na 18.5l/km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni onaj merac na bord kompjuteru pokazuje dobro jer sam merio na pumpi i od cepa do cepa posle 200km sipano 11 litara. Prolazim kroz ceo grad i guzve na putu do posla plus autoput. Ko mi ne veruje slikacu... Mislim da mi sada pokazivac stoji na 19,1 l/km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mogu i ja da slikam kako vozim 130 km/h , a po navigacili 120 km/h. Nije u tome stvar. Budi kolega forumaš, pa podeli sa nama, kako i mi da dođemo do te potrošnje? Pošto je meni na putu od Slavonskog Broda do BG-a 5-om 90km/h pokazivao 4.4l (imam noviju tablu). Po gradu zna da dođe i do 7.5l kad je kreni - stani, ne ide preko te cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne moze da trosi 5,4L po gradu evo iskreno kazem,a realno taj motor da trosi 4 litre po gradu je stvarno smesno :wallbash:

Edited by srkiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako trosi toliko ali trosi. Vozim kao penzioner kada nigde ne zurim. Gas do 2000 obrtaja i onda menjanje u visi stepen prenosa i lagano. Bez naglih ubrzanja i naglih kocenja. Na putu od posla do kuce i obrnuto prelazim preko 2 mosta. Brankov i Pancevac. Ko se vozi po Beogradu zna kakve su guzve u oba pravca preko ovih mostova. Nikada ne idem direktnom rutom jer su guzve i ne volim kreni stani. Bitno je kretati se pa makar i 5km duzom rutom.

Ukupna potrosnja mesovite voznje (izmerena na pumpi, od cepa do cepa) 5.5l na 100km. Treba da merim uskoro ponovo da vidim da li se promenilo stanje.

@Coo Mozda ti navigacija ne radi kako treba :) :) Sateliti su to. Nije to bas precizno :)

Edited by Don_Jefta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...