Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

fiat bravo 1.8 16v

u srbiji sa nasim gorivom -po gradu 10,11 l na 100km

-autoput 140kmh 8l 160+ kmh 10l

u inostranstvu (Italija) -po gradu 8l

-autoput 140kmh 6l 160+kmh 8l

pa eto razlike...sta reci..i jos se oseca kako ide bolje...drasticna razlika

nas benzin je bezolovni 95oktana ?? kaze se da ima 90... i kosta 110din/l -1.13 eur

a slovenacki ima 98otana i od 100oktaka bezolv. cena je ista kao kod nas!!!

u Italiji je 98okt cena 1.30eur /l

toliko od mene pozzz svima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 8v 2005g. benzin

Zimi gradska voznja temp. oko -10c potrosnja 8.0-8.5 litara

Zimi gradska voznja temp. oko 0-+5c potrosnja 7.5-8.0 litara

Leti grad oko 7 litara, sa klimom 7.5

Leti otvoren put regionalni ispod 6 litara, a auto-put 6-7 litara benzina.

Da kazem da gorivo sipam iskljucivo na Lukoil pumpama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali troll

Naftna industrija Srbije saopštila je danas da je snizila cene goriva u proseku za 2,5 odsto, odnosno 2,5 dinara po litru.

Kako se navodi u saopštenju, litar motornog benzina i bezolovnog motornog benzina pojeftinio je za dva dinara i košta 108,2 dinara po litru.

Cena dizela D2 smanjenja je za tri dinara i iznosi 95,5 dinara po litru, a cena evro dizela je 105,9 dinara po litru.

TNG autogas jeftiniji je za dva dinara i košta 55 dinara po litru. NIS je smanjio maloprodajne cene na 474 benzinske pumpe u Srbiji.

BLIC

troll off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Stilic trosi po zimi 6.5-7 l,ali slab sam ja na gasu,a i on je u takvom stanju da mu ne prija gasiranje :wallbash:

Leti 5.5-6 l,sto se Stila tice ja sam stvarno zadovoljan potrosnjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja goriva je kako bi se reklo, sve sto sipas potrosi.......:) :) salu na stranu , dok citam vase potrosnje razmishljam kako bih bio srecan da i moj trosi toliko koliko i vasi... tj ispod 10...

Al ajde da kukam malo :whistle::) po gradu trosi 15 opusteno... na otvorenom do 130km/h 10.5 preko toga nije bitno :) delta hpe hf turbo .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime radi se o Puntu mk2a benzin 1200ccm 16V;

kolka vam je potrošnja sad zimi npr. sa grejanjem ili bez ,gradska vožnja ili vangradska....

hvala i pozz

Edited by neshaoct
Post je prebačen ovde, pa zato izgleda kao da ninja nije ništa čitao sa teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Beograda do skretanja za Lajkovac i Valjevo, Ibarskom pokazuje mi bord 17l/km sto bi znacilo da trosi oko 6 Litara na 100 km... :thumbsup: Neko bi rekao, naravno kad si drzao 60km/h na 2000 obrtaja u 4 brzini sve vreme, al potrosnji se u zube ne gleda :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri nedelje maksimalno štedljive vožnje (sa nekoliko izvlačenja do 4.5-5000) sa užim gumama od fabričkih i riknutim termostatom i sa 47.1 l 854.5km što daje 5,5 ( od čepa do čepa). Prvi put zadovoljan potrošnjom. Bord izlupao neke gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blago tebi ljubo! samo to mogu da kazem.ja toliko goriva potrosim za nedelju dana i predjem duplo manje kilometara! :wallbash: koliko god stedljivo vozio,po gradu ne moze manje od 10,5 cak 11 litara. zadnjih par punjenja sam sipao na eko pumpi.nekidan sam sipao na omv i kazaljka mi opasno brzo pada,cini mi se da ce sa njihovim gorivom potrosnja biti i veca.sledeci put cu da punim na molu da vidim ima li kakve razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih oko 10 L je normalna potrošnja u gradskim uslovima za 1.6 16v. Imao sam Bravu 1.6, sada Stila 1.6...i to je...uvek se vrtim oko 10L, mada je Brava lakše prelazila 10L... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

blago tebi ljubo! samo to mogu da kazem.ja toliko goriva potrosim za nedelju dana i predjem duplo manje kilometara! :wallbash: koliko god stedljivo vozio,po gradu ne moze manje od 10,5 cak 11 litara. zadnjih par punjenja sam sipao na eko pumpi.nekidan sam sipao na omv i kazaljka mi opasno brzo pada,cini mi se da ce sa njihovim gorivom potrosnja biti i veca.sledeci put cu da punim na molu da vidim ima li kakve razlike.

Sipam na eko ili dejtonci na molu kad moram. Imao sam iskustvo sa omv-om pre 5 god i od tada ni destilovanu vodu kod njih :realmad::realmad::realmad: . Vozim firmin auto po najvećim špicevima, i na njemu je pr.brzina uvek oko 15-16, moj vikendom pa su manje gužve zato manje i troši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da se i ja prikljucim, mozda nekome bude znacio info:

Fiat Punto 1.2 8v (Classic)

U gradu, cista gradska voznja - bogami 8, zna i malo preko, do 9.

Magistrala (vozio se na plac za Uskrs) - ravno 5 litara i tamo i nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u moje sokocalo sipao 24 litara, otisao do bg-a, presao nekih 20-ak km po bg-u po najvecoj guzvi, vratio se za kg, i u lokalu presao jos 160 km-a, dakle 400 km-a kombinovane voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugo 45 - 10 litara u gradu

7 lit. na otvorenom + 1 litar ulja :thumbsup:

Tipo 1.4 i.e 10 l grad

7 l auto put,magistrala.

Stilo 1.6 16v 9-10 l grad(relacije od po par km,ne stize ni motor da se zagreje)

oko 6-6.5 l auto put,magistrala.(po bordu),uz penzionersku voznju (60 magistrala -100 km/h autoput)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stilo po bordu ide negde 5.2-5.6 leti, realno bude malo vise oko 5.7-6 litara obicno, zimi bude negde oko 6-6.5. Kada su najveci mrazevi pa ga ostavim da radi desetak min da se zagreje i sposle stani-kreni ne predje 7. U svakom slucaju sam prezadovoljan. Inace pre stila sam imao pasata 1.9 tdi 81 kw i bio je obicno od 6.5-7.5 tako da sam stilom mnogo zadovoljniji, par puta sam uspeo i da spustim na 4.5, ali to je iskljucivo na magistrali, tj otvorenom putu na negde 70-90 km/h. Inace ne stedim auto uopste, doduse sporije vozim od kako mi zabranise antiradar, ali naravno u preticanju i kad zatreba ne zalim, gas uvek ide u patos, e sad gledam da vozim negde izmedju 80 i 100 i zbog pandura i zbog potrosnje :) Tako da kad zatreba i u preticanju koljem ga koliko mogu, ali u petoj na 80-90 je milina za potrosnju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni najvise trosi kada je parkiran..ispred kafane :rolleyes:

i sta mislite po vasoj procjeni kolika bi potrosnja trebala biti u kappi 2.0 t 205 konja :whistle:

20 kitara kada ide po gradu. Kada ide po drumu 12-13.(u jakom tempu. U slabom 8.5-9) Kada stoji (ispred kafane, au uključen motor radi grejanja) u mestu jedan litar na sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ kada stoji parkiran ispred kafane,iskljucen motor,trosi pa oko 1L po 1h ..... ali pod uslovom da je 206. konj u kafani :smoke: po gradu se provlacim sa 15 l na 100 km...pazljiva voznja :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam to uvijek računao 1km=1kn s tim da je 1€=7,3kn a sad je cijena goriva 8,5kn/L

uglavnom bravo 1,6 16v oko 10l a kad je hladno onda 12...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad je otoplilo potrosnja je malo pala, ali grad je grad. U prevodu 10 lit/100 km.

Kombinovano 3:2(otvoreno/grad) nekih 8,5 litara. I sve to sa lakom nogom i 1.6 motorom :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo klipa o potrosnji sa puta BG-Zlatibor-obilasci na Zlatiboru-BG.

Ukupno nesto vise od 600km, od cega je 120km na obilascima [etno selo, Tornik, Stopica pecina...], ostatak na magistrali.

potrosnja-bg-zlatibor-bg.jpg

Voznja po magistrali 3.5-3.8L/100km.

Voznja na relaciji Batajnica-grad-po gradu-Batajnica 4.9-5.1L/100km.

Voznja po BG, kad je najveca guzva [Kneza Milosa, pored sajma i sl] do 7L/100km.

Vozilo: Punto 1.3 MultiJet. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako to izgleda kod mene neposredno po punjenju rezervoara do vrha. Gorivo punjeno ko Ekoa (Delta city), vožnje u večernjim časovima bez gužve po Novom Beogradu, Zemunu, potom povratak preko Brankovog mosta i na kraju ulaz kroz "debelo crevo" od Beograda (Nušićeva ulica - prolaz)...

lECui.jpg lEEZr.jpg lEHtA.jpg

Naravno: ovo sve kada nije gužva. Kad krene podnevna gužva, ovo što piše 5.5... penje se na 8, 8, 4, 8,5....

napomena: ovo sve ne bi ovako izgledalo da mi "doktor" nije pritegao crevca na filteru za gorivo koji je pored motora nemilice naftom snabdevao i asfalt, pa je pored udaranja smrada u glavu bilo i udaranja po džepu. Tada je potrošnja umela da skoći i do 11 gradske vožnje!!!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Stildža troši od 7-7,5l/100km (Nekad ode do 8,5 kad su gužve, zastoji, leti kad radi klima...). Vožnja je u proseku 30km dnevno kuća-poso-poso-kuća (ko nije video/čuo hit, odma na Kobajagrande!) uglavnom grad + deonica autoputa Bubanj potok-Konjarnik x2 :thumbsup:

Sipam samo na Molu Višnjička, ponekad (retko) na Zmaju. Zadovoljan sam potrošnjom, al se razmišljam da posetim TIM servis zbog dizni. Kažu ljudi ne diraj dok malo troši...Živ nisam :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja machina 5,5 na otvorenom,brzina kretanja od 80 do 110km/h na magistrali,po gradu 6,5 lagane vožnje.Na auto putu ga nisam testirao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...