Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Jesam ga vozio brzo 110-130...

Zapravo je istina tačno na sredini terena između @Ivan i @OMP .Sve zavisi od terena,načina vožnje i tehologije .

Lik ima V8 amera iz devedesetih i auto mu troši kao tristać...tako on to definiše 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2023 at 10:10 PM, Axic said:

@silenci tebe video 2x kod mene u kraju sa Musom, verovatno si u onim Vrtovima Ceraka ili kod Ilieva u onim zgradama ali Musa primećena :D

 

P. S. Stisni je da malo podigne potrosnju, nemoj je stedeti 

eto koliko je svet mali,da da radim u vrtovima ,radio elektroinstalacije,imamo tamo posla 4 godine,ima musa da mi predje 400 hiljada km.;)

Jbg moram da je cuvam,svaki dan tamo i nazad 53km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Old school, nema sta :thumbup: , za svaki auto vodim slican rokovnik. Sa jedne strane gorivo, sa druge odrzavanje do najsitnijih detalja (i one koje sam pi*anim i kojih nema u servisnoj knjizici).

Pa svoj SpritMonitor nalog popunjavam na osnovu 'artije, koja je dosta detaljnija :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Stila imao lifetime odrzavanje i potrosnju. Za Leona sam izdrzao 50kkm da pratim potrosnju i batalio jer uredno laze 0.2l board.

Za Minija smo ispratili 2 sipanja bukvalno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije los autic , hehe slucajno kupljen :D 2 somica 2008 1.4 16v   oseca se tesko nekako sta znam , niste ne lupka ne kucka , ne bih ga predstavljao u detalje jer nije specijana serija ali za sunjanje extra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/24/2023 at 6:00 PM, Ivan said:

Old school, nema sta :thumbup: , za svaki auto vodim slican rokovnik. Sa jedne strane gorivo, sa druge odrzavanje do najsitnijih detalja (i one koje sam pi*anim i kojih nema u servisnoj knjizici).

Pa svoj SpritMonitor nalog popunjavam na osnovu 'artije, koja je dosta detaljnija :D .

Isto radim samo ne baš do detalja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada bih posle predjenih oko 10.000 km rekao da je novi Yaris 1,5 od 125 ks u proseku ekonomičan, u gradu, kada je saobraćajni špic i klasično kreni-stani, zna i on lepo da popije. U tim uslovima "sporohoda", ispijanje i po 10-12 litara mu uopšte nije strano. To su uslovi gde ga Jazz hibrdi bez problema "razbije sa potrošnjom", jer bi on popio najviše pola toga, a lako moguće i manje, jer on veoma često završi ubranu vožnju sa prosekom ispod 4 litra, a čak i da su neki baš jako nepovoljni uslovi ( "hladan start" uz "hladnu bateriju", tj. ako je prenoćio napolju "na minusu" ), opet na kraju neke urbane distance ne bude ni 6 litara.

Naravno, na otvorenom, uz jednoliku brzinu, posebno na auto putu, Jazz ne troši ni kap manje od Yarisa.

viber_image_2023-03-07_10-36-24-865.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je 4km da se stabilizuje potrosnja :)

Na toj ruti mislim da sve sto nije hibrid trosi jednako.

 

Inace, ja se uvek smorim kada skontam da sam mogao negde da odem lagano trotinetom / biciklom za krace vreme :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hibridi i EV su majka za gradske voznje.

A oni sto im takav auto ne odgovara za ono jedno letovanje od 1000km... neka stave prst na čelo...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, evo ti sa Jazz-om, gradska vožnja uz "hladan start" na distanci od možda 2,5 kkm i posle pauze od oko sat vremena nazad. 

 

viber_image_2023-03-07_10-36-05-483.jpg

 

Da sam vozio distancu od recimo 4 km, čak i uz hladan start, u odlasku bi bilo možda najviše 4,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

CRV-a povremeno vozim na 700-800 metara ( od garaže do stana ) i uz "hladan start" (iz veoma tople garaže) lako debelo prebaci prosek od 20 litara :) 

Jazz-u na istoj distanci sve zavisi od stanja baterije na početku vožnje ( tj. kako je ostala posle prethodne vožnje ) i ako startuje u EV-modu, može za tu istu deonicu da se desi da pokaže i samo 1-2 litra (jer, ako je baterija posle prethodne vožnje bila npr. na oko 60%, tada "iz mesta" i uz "hladan start" bez problema predje oko 500-600 metara ( i može da na kraju "strujno" ubrza do nekih 60 km/h, sa koliko obično izadjem iz petlje kod "Arene" ).

A ako bi baterija na startu u garaži bila na samo 20% ( manje od toga ne može ), pa se odmah aktivira i SUS, može na kraju posle tih 700-800 metara ( do stana) da bude i 7-8 litara, stim da bi možda poslednju 1/3 te distance išao u EV modu ( a u EV modu bi kasnije i nastavio put, posle sledećeg starta ).

Baš zbog toga naizmeničnog paljenja i gašenja SUS-a, kod hibrida nema nikakvog smisla gledati trenutnu potrošnju. Ja kod običnog SUS-a bez greške na bazi trenutne potrošnje znam i da li je napolju vetar, koje jačine, u kom smeru, da li sam na usponu od 1% ili na nizbrdici, kod dizela znam da li je "u regeneraciji" ili nije. Kod hibrida je taj podatak bez koristi.

Ja sam Jazz-a "preuzeo" sa 4,2 na blesimetru "od rodjenja", a toliko je i danas.

Po aplikaciji, imam prosek stvarne potrošnje od 4,34. Ali, činjenica je i da je to zimski period.

Sećam se da je i kod Fiata 500L tokom prve dve godine na blesmiteru ( onog što je mogao da merii do oko 40.000 km izmedju dva reseta, tj. do 1.000 radnih časova ), ali i na aplikaciji, postojao očigledan senzonski uticaj. Zimi bi rastao ukupan prosek potrošnje, a leti bi opadao. Posle oko dve godine to se zakucalo i više se nije menjalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono 1.4 16v fordic fiesta bije jedno 10.2 najblazom voznjom bez guzve i stajanke po bordu ,dakle sigurno ide na 11 iako ne pokaze , mozda i 12 kreni stani itd. dok Lancia moja omiljena najbolja, ma najbolji auto u be geu , cepa sigurno 15 u nekoj kombinovanoj varijanti , nema kompjuter, nema check endzin nema nista ali ima najbitnije, ima dusu ;) kako sam je vozio malopre kao brod neki , admiralski djir :D

20220219_115609T.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...