Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ja izmerih konacno koliko Qashqai trosi. Od Zlatibora do BG ispada okruglo 5l autoputem od Cacka. Ispod toga tesko da moze na autoputu zbog visine i otpora vazduha.

Tako da nekih 0.5 do 1l vise od Leona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi smo malo prozvrjali za praznike. Tipo 1.4 atmo, Aranđelovac-Zlatibor-Arandjelovac preko Rudnika, po bordu 5,7 sa preko 1h u koloni kroz Čačak (nisu dali na obilaznicu) pa onda preko Guče... ukupno 6,5 sati puta umesto 5h, 300km.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se malo vozao po Vojvodini (Beograd - Zrenjanin - Becej) u prethodnim danima, tri osobe u kolima konstantno, predjenih 290km ukupno, od toga nekih 40-ak km gradske voznje, potrosnja 4.7l na bordu, od cega je 130km u povratku vozen natrpan do kraja. Nije lose. Verujem da ce nakon servisa kod Gorana to biti jos bolje :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa CRV-om od BG do Bjelasice ( Kolašina ) na oko 420 km puta ( i prosek brzine 70 km/h ), "blesimetar" je pokazao 7,2. Bez i najmanje gužve na putu ili granicama ( krenuo sam oko 02.30 ujutro u prošlu nedelju, 12.02. i na ski stazi bio oko šest sati kasnije ).

 

Na povratku ( subota, 18.02. ) je "blesimetar" pokazao 6,0, nije bilo gužve na granicama, pa čak ni nešto značajno na putevima, ali, bilo je dosta policije, pa sam vozio realno vozio sporije i manje agresivno magistralom.

 

Inače, od samog Kolašina do podnožja (donjeg) ski centra ( Kolašin 1.450 ) je visinska razlika oko 450 metara, a udaljenost oko 10-11 km. I svaki dan bih vozio tu rutu. I svaki dan bi "blesimetar" pokazao veoma slično. Uzbrdo na cilju bude oko 12,5-13 litara, a nizbrdo 1,8-2,0.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanStisni mu malo gas, zaboraviće turbina da se okreće :D Turbo benzin, troši manje nego moj 1.3 Mjet. Nema smisla :P

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Hyundai Tucson 1.6 turbobenzin-od početka kad sam ga kupio pa do juče prešao 1650 km(zadnjih 1150 do Soluna i nazad znači sve auto put)brzina uvek veća za 10 km od dozvoljene,dosta tempomata-potrošnja prosek 8,3 litra.Najmanje troši kad je u sport modu vožnje:blink:za divno čudo.Zadovoljan sam.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuova Bravo, 1.9 8v, svakodnevna voznja, Rakovica-Vozdovac (Autokomanda)-Mirijevo 2-Rakovica, potrosnja 7.8l cep cep metoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, neshtry said:

Fiat Punto,4 osobe,Odžaci-Kruševac i nazad 6,5 litara premium 95 benzina, čep metodom

to bre vise trosi nego gp tjet??? meni ravno 6l 90% auto put, btw sto se ne javi kad si vec dolazio cak u krusevac :)

 

 

ovo za bravo je super potrosnja

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troši oko 5,8-5,9 kada idemo prema Kruševcu,bliže 7 pri povratku…Star je već,2001.,ali ja sam zadovoljan…U  “gradskoj” cepa i 10 po mrazu zimi

Gospodža mi je iz Čitluka,tamo smo proveli par dana,bio kod svastike( blizu Lidla živi) i pedala kući  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si onda bio u mom kraju ako je blizu lidla, mada ima dva lidla ovaj moj je prvi otvoren a drugi je blize Citluku

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, OMP said:

to bre vise trosi nego gp tjet???

Nevezano za ovo poredjenje - generalno vidim da je ljudima neretko i dalje tesko da shvate da pogotovo neki moderniji i jaci turbo motor trosi manje nego neki slabiji atmosferac, sa malim torque :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali ovo su stari puntici dosta laksi od gp-a i vaze za manje potrosace generalno a na ravnom i pri konstantnom gasu nema mnogo razloga da jaci motor trosi manje, ajde kad je neko opterecenje u pitanju pa se lakse nosi sa tim, kad su medju ubrzanja, preticanja i sl. pa jos ako dodamo uzbrdice onda je logicno da se slabiji auto vise muci pa i trosi ali ovako nema logike, sem ako nije vozio 130-140  konstantno, secam se da mi drugar pricao kad je vozio takav punto da je trosio 5l na ap, isto cep metoda 110 km/h voznje

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi ispratio, kuckali smo se @shuxx i ja... Posto mu je bilo neshvatljivo kada sam u nedelju okacio slike sa svog Trip racunara i puta od 600 km (sa sve prilicnim promenama nadmorske visine, preticanjima,...).

Lazu naravno u fabrickim podacima procentualno slicno za oba, ali evo da ponovim jos jednom - poredjenje modernijeg, jaceg motora u jos tezem autu od GP, sa manjim atmosfercem u laksem (apropo dileme koju je on izneo):

 

Untitleds.png.9c386f791fe6d7b68a4e6b5e6556fb37.thumb.png.f0dcc3ebda1da3ff00ed09effbc226a9.png IMG_20230219_193803.jpg.0436f5a80c89c274507d78b6590defc8.thumb.jpg.72021de6dc1d494ff2f424c56daafaf4.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem one koji se ne opterecuju troskovima goriva.

S druge strane, ja sam uvek bio za to da imam auto koji me ne kosta puno, koji trosi malo, a da novac potrosim na cesta putovanja i sve ono sto ona donose.

Sve je stvar izbora. Srecom imamo ga

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...