Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

46 minutes ago, nemanja84bg said:

Najslicniji osecaj sam primetio na 159tci 2.2 benz koju sam probao na jednom placu ali registracija suri pa se nisam opredelio za tu varijantu

@horvat se ne zali... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a i potrosnja isto suri. Na 2.2 je otvoreno 10L, grad 12-15 :D Motor bas nema neki odziv na gas, ali lepo linearno vuce. Ne bih ga bas nazvao old-school, ali svakako nije kilav. Ostale komande imaju taj tezi, "muski" osecaj, pre svega volan i menjac... 

 

samo ne znam sta je "tci", valjda je JTS :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa eh to je debljina jbga a onda shvatis da si u ekonomskom tigru pa brojis litrice i zapreminice tesis se "moze on jos koji kilometar" dok treperi lampica rezerve :D drugar ranije terao 730i 3.0 200 i nesto konja 93ce god ili tako nesto , to je debljina imao sper diferencijal samo blinka trouglic pod punim gasom auto ko casa bio zatamljen crn lep ko lutka , to su bila vremena , fazon trosio 15ticu i dalje nisi brinuo o potrosnji ... 

@horvat greska u kucanju mislio sam stopedesetdevetci kao pravopis ne model , kod mene su ti modeli  uglavnom benc , turbobenc i turbomuljarak zeldi varijanta uz dodatak 1.0 2.0 a to dal je vvt ili jts ... to je nebitno ono kolko konja ima to je najbitnije :D da je srece da bude neki atmo 5.0 straight pipe budim komsiluk varijanta :D najdeblji klip da bude 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne lepe današnje rute.
Ustanička-topola-rudnik-užice
Sam u kolima ( slika1)

Užice-Miliš Veliki-surčin-ustanička
Dvoje u kolima i nešto malo tereta, na AP adaptivni (slika 2)

Sve zajedno(slika3)
Sve voženo po ograničenju.
1.0t objasnio.

 

grv10.jpg grv11.jpg grv12.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, YUgisa said:

285km (220km magistrala), prosecna potrosnja 6.2l/100km.

205km iskljucivo po gradu, 8.55l/100km.

Yugo 1.3EFI :)

Pričaš o fabričkoj ili "tvojoj" varijanti ?

:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/10/2022 at 4:41 PM, moron said:

Pričaš o fabričkoj ili "tvojoj" varijanti ?

:) 

Yugo 1.3EFI, 420km na magistrali plus 54km po Subotici, prosek potrosnje 6.03l/100km :)

 

U trenutnom stanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi po ovom vremenu ide oko 12 litara plina po gradu. Nije strašno, ranija kola su mi pod ovakvim uslovima trošila više. 

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prozujao malo do komsija par dana za praznike, nisam bio od letos. Beograd-Sarajevo-Beograd, skoro pa cista magistrala.

Po cepu se maltene gadja sa board-om ovaj put. U ovo upada vise od sat cekanja na granici u oba smera (sto je i oborilo inace lep prosek brzine) i prilicno dinamicne voznje i preticanja u povratku, zbog guzve na putu.

Uzbrdo, nizbrdo, uzbrdo, nizbrdo :) - jos jedan vrlo lep rezultat za MultiAir Turbo od 140 KS:

 

IMG_20230219_193803.thumb.jpg.a5f38a10ee1451dc3a7e8340ac33a59f.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siniša, nemo' da zaje*avaš čiču :D . Prosečnu brzinu je zas*ala granica, ali je zato prosečna potrošnja skroz OK bar za moja poimanja i uslove vožnje :) .

25 minutes ago, shuxx said:

ali Bravo i za izbor radio stanice :thumbup:

Lagana i fina... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Siniša, nemo' da zaje*avaš čiču  . Prosečnu brzinu je zas*ala granica, ali je zato prosečna potrošnja skroz OK bar za moja poimanja i uslove vožnje  .
Lagana i fina... 
Meni je tesko shvatljivo da je tvoja potrosnja na nivou punta od 60ks.

Duplo jaci, i skoro duplo tezi Bravo, trosi ko punto

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Alfi prosecna 6,6,racuna se od kad sam kupio auto,na Musi je prosecna 3.4,jer sa njom idem na posao sve obilaznicom sve do vidikovca,i ne prelazim preko 110 na sat,al najvise je 100 na sat

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, shuxx said:

Duplo jaci, i skoro duplo tezi Bravo, trosi ko punto emoji1.png

Tezi je 40-ak %, a 140 KS i obrtni do 260 Nm lagano nose ovu karoseriju. Plus 5 modova rada usisa, lepo iskalkulisan C635 menjac, lagan motor u nosu - kada se sve sabere, iz mog iskustva moze da bude poprilicno stedljiv na otvorenom. Pisao sam potrosnje po cepu masu puta, npr. do mora i Hrvatske magistralom slicna ovoj iznad. Cist autoput do Istanbula 6.43l, nedavno do Budimpeste sa svrljanjem po lokalu i cekanjem na granicama 6.47l, itd...

Fabrika naravno laze (kod mene u deci znam i koliko, u bilo kojim uslovima) - ali otvori specifikacije, pa uporedi recimo bas to sto pominjes, Punto i Bravo sa tim motorizacijama. Pa javi ovde, a samo da ti unapred kazem da ces se iznenaditi ;) .

43 minutes ago, shuxx said:

Meni je tesko shvatljivo da je tvoja potrosnja na nivou punta od 60ks.

Nikakav problem, cepujemo o mom trosku, a ti ponesi pare da platis klopu za opkladu :D . Sve sto pisem za deceniju i po ovde, trudim se da bude potkprepljeno cinjenicama i iz licne prakse.

PS: Dok se spremam za cascavanje, evo ti jos jedna tema za razmisljanje - ovo je kada se bas potrudim :P . Pri tom je u pitanju magistrala i 62 km/h prosecne brzine, znaci nije neko tesko gnjavljenje vec normalna voznja:

On 9/28/2022 at 9:57 PM, Ivan said:

IMG_20220811_220446_resized_20220812_083409927.jpg.15d87c9003b6e76e5251f4c2ced9f173.thumb.jpg.1cf570c1530f925c34959aab12194965.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci tebe video 2x kod mene u kraju sa Musom, verovatno si u onim Vrtovima Ceraka ili kod Ilieva u onim zgradama ali Musa primećena :D

 

P. S. Stisni je da malo podigne potrosnju, nemoj je stedeti 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, silenci said:

Meni je na Alfi prosecna 6,6

Kod mene okruglo 7l po cepu, u vlasnistvu 5 godina. Fabrika deklarise 5.7l kombinovane, tako da su bar iz mog iskustva, konkretno za ovaj model & motor lagali za 1.3l . Ili jos gore, za 25%.

 

@shuxx

Posto si poredio, evo nije me mrzelo ;) , baci pogled. Generalno, u specifikacijama se merio obicni MultiAir (sa 230 Nm, tj. bez koriscenja modova voznje):

 

Untitleds.thumb.png.441aff6516fa3300a9745a08c8dd4488.png

 

Mada sam uvek raspolozeniji za klopu :D , pa cu ti taman i reci u kojim uslovima koliko lazu za potrosnju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan odlicna potrosnja, mislim da nisam nijednom toliko spustio cak ni po boardu :D

 

 

Sidjoh i ja bas da vidim kako je stanje kod mene na satu. Ove slike su samo od poslednjeg sipanja u Visegradu, relacija je Visegrad - Uzice (i voznja po Uzicu) - Kragujevac, uz danasnje guzve na putu. Za prethodno sipanje (relacija KG - Trebinje - Visegrad) je potrosnja bila 6.43 po cepu ali ne mogu da se setim prosecne brzine.

IMG_20230219_223801748.thumb.jpg.8f8ea540ced04f775565199c45c72890.jpg  IMG_20230219_223819911.thumb.jpg.29bceba23ae76e673fd66c5b85510ee5.jpg  IMG_20230219_223831564.thumb.jpg.da7ab56732df0c3e61843a7cfa4571c3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...