Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ala vi jurcate. Meni ona stara Marea na putu nikad nije prešla 8,5 plina. Pikaso jeste jer mu je otpor vazduha bio velik. Doduše u gradu mi je Pikaso trošio oko litar manje od Maree, tako najčešće 11 - 12. 

Znači Branislavu je mnogo više digao potrošnju otpor vazduha na autoputu nego težina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav

Kakav bre uspon na B. Potok za mašinu od 150 konjića.

Pa ja na plinu uzlećem levom trakom, doduše sa manjim teretom.

Ne sme da štucne!

Jedino se nađe neki Pug 206 ili slični da moram na kočnicu i u nižu brzinu.

Ni klimu ne oseća 1.4. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako treba pun gas da puca na auspuh a ne lenjivo onako, najjace da stedis niski gas, odvojis korpu, stucne kr kr ugasi se i tako par puta i motor mozes da bacis , pa ti stedi danas :D Moj cepa 10 po gradu sigurno zato bije ko sveti petar na najjacem minusu nema da stucne 1.6 - 2.0 benzin atmo je mama za sva vremena bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa vidi ima ugradjen plin, to mu daje na tezini, pola rez benzina, pun plina i 400kila opterecenost, vec kod Bubanj Potoka sam video da ce to biti zalogaj za njega velik ali se  malisa gicao do kraja ja sam ocekivao 12-13l to sam i dobio.
 
U povratku sam imao 2 osobe manje medjutim aktiviram ja BlaBlaCar i povezem 2 studenta i otplatim 70% goriva za nazad. Iovako je navikao na 4 osobe
 
 
Opisi malo, pa nek moderatori premeste u odgovarajuću temu, iskustvo sa BlaBla Car aplikacijom itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla bla je originalno iz francuske. Odlicna aplikacija. Imate i web sajt.

Kreirate ime, objavite voznju. Npr Nis Beograd, vreme polaska, ruta, prolazni gradovi, date i cenu. I cekate nekog da se prijavi.
Koristim je godinama. Spasila me je gomile para za gorivo i putarinu.
Npr BGD - NI, trenutna cena je oko 1200 do 1400 din. Ako si sam, povezes 3 kom. Valjano si pokrio putarinu i gorivo. Zavisi koliko ti trosi auto.

24h posle voznje. Vozac ocenjuje putnike, i oni njega. Tako da se dobija povratna informacija o vozacu.

U principu, odlicna stvar.

Kod nas se ne naplacuje. Dok po svetu, mislim da je ima u 22 drzave, aplokacija uzima valjda 20% od voznje.



Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx Jako lepo objasnjeno sve, napises koliko imas mesta u prtljagu i onda se dog sa putnicima, oni ti se jave i kazu imam torbu toliku jel moze da stane i ti kalkulises i upakujes ih sve, ja iz sprdnje stavio Pirot-BG za 10min popunio 2 mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% putnika je bez prtljaga ili samo ranac. Naravno ima nekih sa većim prtljagom, torbe, koferi. Obično se najavi ako se ima nešto više. Vozio sam neke na aerodrom BGD, stavili kofer u gepek, a drugi između njih na zadnjoj klupi. jbg

Autoput je veoma tražen. Teško da objaviš, a da nemaš putnike. 

Problem je skoro sve VAN autoputa, jednostavno nisu ljudi navikli da je koriste za druge relacije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam isao za ljubljanu pre jedno 6-7 godina, ka ljubljani i nazad pun auto. neki do zg, neko od zg. 

fascinantno mi je bilo da me je ceo put, sa putarinama i vinjetama izneo 20 eur :D 

 

A kad sam isao za sofiju, niko se nije javio, jbg... 

 

Mada je rizik voziti ljude preko granice, ne znas sta ko vozi, a ti odgovaras za njega

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su davali da povezem paket, pa da vidiš kako se guza stegne, ali lepo ti da uzmeš pare...

 

vozio sam štene Čivave, 600eur vredno, a ja naplatio samo 1000din :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda nemas veze s njim , znate se preko aplikacije ? upoznali ste se malopre ? Zato je 1000 kinti

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemanja84bg Inace su carinski radnici i policajci puni razumevanja i skroz ti veruju da nemas veze sa ovim sto sedi do tebe u kolima. Eto ti dobra dusa, pomogao mu :D 

Dok ti to objasnis, prodje letovanje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, andreja.micovic said:

@nemanja84bg Inace su carinski radnici i policajci puni razumevanja i skroz ti veruju da nemas veze sa ovim sto sedi do tebe u kolima. Eto ti dobra dusa, pomogao mu :D 

Dok ti to objasnis, prodje letovanje... 

Ja sam jednom primio 3 auto stopera negde kod Goražda. Troje mladih Francuza.  Hteli su do Čačka. Zbog njih i njihovog prtljaga sam izgubio dodatnih oko pola sata na granici. Tad sam  i sam shvatio koliko je rizično preko granice putovati sa neznancem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam navikao da vozim nepoznate ljude, ali nisam još probao tu aplikaciju. Zato je sin koristi često. Kaže da je zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine, 10 puta PK - NS, oko 7000km. Svaki odlazak oko 8000din.
Bla bla je platio 90%.
Pa ti vidi.
U principu. Dremaju, malo se poprica, nema obaveze.
Upoznao sam prilicno interesantne likove, cuo razne zivotne price.

Poslednja. Tip sa Kube svercuje tompus cigare, Cohiba. Platio bih da slusam njegove dozivljaje, pricu o zivotu na Kubi. Prodje put od 3h, za po sata

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih i ovde kod nas, kolko hoces. Amerika ih ne prima vise? A mi i dalje teramo ekonomskim tigrom po ekonomskim cenama :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...