Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Care ako si toliko zbunjen i zabrinut kako je neko uspeo da vozi sa 50kmh proseka onda za pocetak uzmes lepo vratis se i procitas post nekoliko puta, jer mozda ti je nesto promaklo, kao npr. 8 kilometara magistrale?

 

Koji si lik ladno kazes da je nama prosek na 14km gde je 8km magistrale GRADSKA voznja iako to niko osim tebe nije tvrdio, ali je zato tebi mesovita voznja sa 7km otvorenog.

 

Samo da ti taj deo nije promakao ne bi bilo potrebe da razbijas glavu i razvijas teorije kako neko moze da vozi po gradu sa 50kmh proseka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam zašto se ti osećaš prozvan? Pogledaj ranije postove gde su prosečne brzine preko 40 i to isključivo gradske vožnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ako uspem da u gradu imam prosek od 20 km/h, pevam od sreće. Uglavnom mi je višednevni gradski prosek oko 18-19 km/h. I potrošnje 7-8, sada u hladnijem dobu godine.

A onda vikend vangradske vožnje i povremena putovanja dižu opšti prosek brzine i obaraju prosek potrošnje.

Na Fiatu mi je zato na "blesimetru" na poslednjih nešto preko 13 hiljada km prosek brzine 39 km/h i potrošnje 5,4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dnevno sa službenim pređem 100 km najmanje, 200 km najviše, zavisi od dana u nedelji, mesečno bude oko 2.500 km. 

Svakog dana obilaznicom idem i vraćam se, 60km u oba smera AP i tada uglavnom vozim 120-130 km/h. 

I sa tom vožnjom na otvorenom prosečna brzina mi varira između 32 i 35km/h.

Što reče @nidza ne znam gde to može gradska vožnja biti sa prosekom od 40km/h.

 

Da postavim i potrošnju koju uredno 2 godine već beležim, uvek sipano do čepa. 

 

Screenshot_20220227_004622_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.777fe82a3ed60ba0a7c08db0a4c2f2a6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budemo precizni - moze kroz grad da se napravi prosek 40km/h u nekom nepopularnom terminu i hvatanjem bulevara i autoputa sto vise, ali nije to gradska voznja :D 

 

Ja sam do pre par nedelja vozio pre posla zenu i cerku do Vracara od Zemuna, a nakon treninga (recimo 19h) ih kupio nazad. I jos uz autoput je lagano bilo blizu 50ak km/h proseka. Potrosnja kad nije hladno bude 4.2-4.3.

 

Krenem 10-15min kasnije kad se nakupi guzva i pada prosecna brzina duplo, a potrosnja vec ide na 5.5+.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
U kom to gradu je moguć prosek preko 40?
Ovih dana, u Kijevu, može i veća prosečna brzina.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da u mom slucaju do posla komotno prosecna moze biti 50+km/h. Razlog:

U 6:15-20 izjutra od Dr. Ivana Ribara do ukljucenja na Gazelu (Jurija Gagarina - posle buvljaka) hvataju me ravno 3 semafora (1. kod kafane u Dr.Ribara, 2.kod AS Stojanovica i 3.ispod petlje mosta na Adi, kod ambasade Australije) a kretanje na tim deonicama je oko 70-80km/h (!) do buvljaka gde je kamera za merenje brzine i posle se nastavlja do ukljucenja na Gazelu a radara nema u to doba. Na AP se vozi kako se vozi, guzve nema u ovo vreme na Autokomandi i od nje do Dusanovca komotno do poste jer ne hvatam ni jedan semafor. 

Deonica je ugrubo 12-13km u jednom pravcu. 

 

Ima i druga varijanta preko Bezanijske kose i groblja al semafor u Surcinskoj kad uhvati ume da smori kao i semafor pre skretanja na Bezanijskom groblju ka okretnici autobusa jer drze malo duze ali AP popravi prosek. 

 

Jbg, sve zavisi od doba dana kada se krece i vraca i zelenog talasa. Ako se vracam posle 4 kuci u petak popodne po lepom danu, slobodno cu da radim prekovremeno jer ima da putujem bar 1.5h do kuce jer je cep na AP za neverovati i u Jurija Gagarina. Isto je i ako krenem na posao oko 7:30 ili oko 8:15-30 (klizno vreme), guzva nezamisliva.

Oni koji se vracaju sa nbg ka Rakovici, Banovom i slicno popodne oko 4:30-5:30 znaju te muke ukljucenja na AP, prelazak mosta na Adi i guzve u Jurija Gagarina... Samo da docekamo novu autobusku i da se samoubijemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pricate o izuzecima, pa to vise nije ni cuvena graCka voznja :D , kako je davno definisano na forumu.

Sto kaze Agzara, a i ostali, uz koriscenje gradskog dela autoputa, jedva prebacuje 30 km/h.

Cista gradska voznja, preko 20 i kusur km/h i nogama u du*e. I to da si srecan da kazes da nemas guzve (bar sto se BG tice).

Jos su mi bespredmetniji sitni uzorci od par (desetina) kilometara sa boarda, pravljeni nocu, vikendom ili za praznike... Slobodno sprzite rezervoar-dva-pet po cepu u pravim gradskim uslovima, saberite sta kaze pumpadzija tih par puta :) - pa da vidimo koliko je to blizu (ili ce kod jacih benzinaca opusteno biti) dvocifren iznos potrosnje.

Licno mi je merodavan jedino sto veci uzorak (bar par stotina, jos bolje par hiljada km), iskljucivo po cepu, uz napisanu prosecnu brzinu i uslove. I jedino to i uzimam za ozbiljno, kada citam tudja iskustva.

Zato kada trazim kombinovanu potrosnju za neki model koji me interesuje, obavezno skoknem i na SpritMonitor.de . Sabrana iskustva vlasnika iz prakse i po cepu, za desetine/stotine vozila sa tom motorizacijom i stotine hiljada predjenih km - tj. daleko realnije nego ribolovacke price na koje cesto naletis po netu generalno (i "gradske" potrosnje cak i i nize od fabrickih lazi). Bar iz mog iskustva sa prilicno vozila, uvek se "gadjalo" bukvalno u par dl.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenuto radim na Banovom Brdu kod pijace,a auto parkiram kod Buvljaka,jer tamo nema nikako mesta.Ujutru krecem na posao oko 6 i 15 i sto kaze Ivan,nema puno guzve,al zato kad se vracam je veeeelika guzva u Jurija Gagarina,sa bajsem bi pre dosao kuci nego autom,al i dalje prema Surcinu je haos,pa je tu potrosnja bilo kog auta velika

Meni na boru piše 3.6,al ta potrosnja je laz

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kos mene u mestu je sve od pravim uglom,nema uspona(jbg,Vojvodina),kroz mesto prolazi magistralni put Novi Sad- Sombor(i granični prelazi prelazi  prema Hrvatskoj i Mađarskoj) ,gde je uvek gužva  i ovo je rezultat

CCBE5CC3-F909-40E7-8EB3-9045255D7C39.jpeg

4FB138A9-0411-4C45-8964-01B077EF0FDF.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je GP 1.4 tjet, ciste gradske voznje trosi 11-11,5l sad u zimskom periodu (mereno metodom cep-cep), bord pokazuje 10.5l, prosecna brzina je nesto ispod 20 ne znam sad tacno mislim 17-18 provericu. U Krusevcu nemamo bulevare ni ap, tako da je to pravi smisao reci gradska voznja.

Kombinovano, 50% grad a 50% AP i magistralni put, potrosnja je 8l, bord pokazuje 6.5

Vidim mnogi slikaju bord i po tome gledaju ali na svakom autu mi je bord pokazivao bar 1l manje od realne potrosnje tako da i nema svrhe prema tome gledati vec samo cep-cep metoda.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za sve vernike i nevernike, potrošnja u pravoj strani kreni koloni od 9km, kad sam naišao na kolonu restovao sam potrošnju, to je prva slika (50 minuta za 9km) druga slika je ista ta destinacija samo u povratku zajedno sa prvom, dakle nije resetovan bord od ulaska u kolonu. Sa malo matematike (vidi se vreme na bordu ukupne vožnje) dolazimo do zaključka da sam u povratku, skoro istu destinaciju prešao za 10 minuta. Isključen SS.
1.0 turbo je odličan mali potrošač za 1400kg težak auto.
84035d78205f242890d5a0c435343518.jpgd27dff80300c51296b285df3d14def09.jpg

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg pa i ne baš, moj službeni 2017. i već 2 rezervoara sipam čep - čep a kad se uporedi sa bordom, board laže za 0.5 trenutno. Realna 5.4 - 5.5L a na boardu zakucana na 5.0 L

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=5204]MiloshBg[/mention] pa i ne baš, moj službeni 2017. i već 2 rezervoara sipam čep - čep a kad se uporedi sa bordom, board laže za 0.5 trenutno. Realna 5.4 - 5.5L a na boardu zakucana na 5.0 L
Zaključak je da ti je auto već star .
Uglavnom je to do kilometraže, kako raste tako bord polako lažucka.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Dzimbo said:

Screenshot_2022-03-26-10-33-34-394_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.84357065bbc42a161b49c137869a3455.jpgIMG_20220326_074045.thumb.jpg.a4f72c4d9f57278f3c910979cf439022.jpg

fuelio vs bord

Ta poslednja sekcija od 463 km, koji su ti to uslovi vožnje ? Pa i u smislu dužine deonica.

 

 

 

Moj CRV se lagano usaglašava sa preporukama svetskih ekologa i moćnka o potrebi smanjenja potrošnje ... Ako bi nastavio ovim tempom, očekujem da krajem maja ili najkasnije početkom juna počne da generiše prve količine domaćeg sintetičkog goriva ... :) 

crv bord 26.03.22..jpg

Da dodam, prosek brzine mi je 58 km/h ( poslednjih preko 5.000 km, inače je malo preko 60 km/h ) i sve to gore su samo vangradske deonice, sa relativno malo auto puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun rezervoar plina 40L (4000din),presao 313km,ispade 12,7L plina,ne znam sta vise da radim,a mozda je i ovo normalno?

Lancia Y;2002;1.2;8V.Vozi se za dostavu hrane WOLT.

Ima neko neku ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja zapljunem Minija. Cep-cep metodom samo po gradu, ali van spiceva je imao 8.65l.

 

Ja sam prilicno prijatno iznenadjen, ocekivao sam laganu 10ku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...