Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Mene na mom 1.3 mjet 95ks ubija ovo hladno vreme, a s obzirom da ga zbog posla uglavnom vozim po kilometar, dva, daleko od toga da stigne da se zagreje, plus tako od adrese do adrese. Nakon rađenja dizni je prvh 50-ak km bilo i 7 litara prosek, sada kako sam počeo ići i do grada i ture od po 10-ak km i posle po gradu ugrejan, smanjilo se na 6 litara. Na otvorenom putu ugrejan imam potrošnju od 4 litre i manje, ali baš ne voli hladne kratke relacije.

1.6 hdi od 110ks mi je u istom režimu rada trošio oko 5 litara (čep-čep metoda).

Share this post


Link to post
Share on other sites




1.6 hdi od 110ks mi je u istom režimu rada trošio oko 5 litara (čep-čep metoda).


U kom režimu od nabrojanih?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, deda_bojan said:

Mene na mom 1.3 mjet 95ks ubija ovo hladno vreme, a s obzirom da ga zbog posla uglavnom vozim po kilometar, dva, daleko od toga da stigne da se zagreje, plus tako od adrese do adrese. Nakon rađenja dizni je prvh 50-ak km bilo i 7 litara prosek, sada kako sam počeo ići i do grada i ture od po 10-ak km i posle po gradu ugrejan, smanjilo se na 6 litara. Na otvorenom putu ugrejan imam potrošnju od 4 litre i manje, ali baš ne voli hladne kratke relacije.

1.6 hdi od 110ks mi je u istom režimu rada trošio oko 5 litara (čep-čep metoda).

Svakog dizela u gradskoj vožnji po pitanju potrošnje (posle "hladnog starta") ubija veoma hladno vreme u kombinaciji sa veoma kratkim relacijama (nedovoljno dugim da se motor potpuno zagreje). Meni 500L 1,6 MJ u tim uslovima zimi po gradu lako prebaci i preko 8 litara ( a ako vozim samo deonice od 1-2 km posle hladnog starta, može i preko 9). Ali, ako su gradske relacije iole duže (i/ili broj hladnih startova manji), potrošnja značajno pada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

U kom režimu od nabrojanih?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

 

Ovaj sa kratkim hladnim relacijama. A globalna potrošnja, s obzirom da njega korisrtim i u privatne svrhe, je nešto sitno ispod, tipa 4.8 litara ili 4.5 ako ne izlazim na autoput. Mnogo štedljiviji nego stari 2.0 hdi od 90ks, taj je trošio 5.5 - 6 litara. Plus mi je bord na 2.0 lagao oko litru, a na 1.6 skoro i da ne laže. Za Fiorino ćemo videti još, nemam dovoljno km za čep-čep, oslanjam se na info sa borda.

Edited by deda_bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilično čudno, pošto meni 1.6 hdi (a i ovde kolegama sa sličnim motorima drugih proizvođača) bez problema biju preko 8, pa i 9 litara u takvim uslovima.

Ja iskreno do sada u životu nisam sreo ni skuter koji toliko troši u takvim uslovima

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi prius hibrid +plin. Tu je oko 6.5l :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, totti said:

Prilično čudno, pošto meni 1.6 hdi (a i ovde kolegama sa sličnim motorima drugih proizvođača) bez problema biju preko 8, pa i 9 litara u takvim uslovima.

Ja iskreno do sada u životu nisam sreo ni skuter koji toliko troši u takvim uslovima emoji3.png

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Sipam pun rezervoar u Bosni i skoro uvek izvučem 1300km, najniže do sada je bilo 1250km. Rezervoar je kao 60, a zapravo stane 65 litara. Vozim ga negde dok ne pokaže da imam još 30, 40km, pošto mi toliko treba do prve pumpe u Bosni. Ali opet ja nemam tu mnogo vožnje u velikim gradovima, ponekad samo NS i u BG kada idem po delove idem obilaznicom do Kumodraža i Rakovice. Ima po Mitrovici semafora i čekanja, ali ni blizu Bg-u, tako da je to uzrok tako visoke potrošnje kod ostalih verovatno.

Edited by deda_bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prilično čudno, pošto meni 1.6 hdi (a i ovde kolegama sa sličnim motorima drugih proizvođača) bez problema biju preko 8, pa i 9 litara u takvim uslovima.

Ja iskreno do sada u životu nisam sreo ni skuter koji toliko troši u takvim uslovima

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Mozda ce uskoro na dobos...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako je bilo ovog meseca na plajvaz:

 

P11225-092538-1.jpg

 

Kompjuter pokazuje ovako, ali sa plinom mislim da je kod svih šetanje

 

P11225-092632-1-1.jpg

 

Prosečna brzina

 

P11225-092654-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna ponoćna vožnja Karaburma-Borča, kratka relacija, start stop uključen, po ograničenjima u ekonomik modu, najmanje što sam uspeo do sad da izvučem u gradu. Jedino niže od ovoga je magistrala.

 

2ae7a7b23c84e8834487dd4fa2639285.thumb.jpg.2a1c9942c5cc126b461c6f273f327788.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, noću može da ide malo. Ja sam kad sam noću radio imao litar do dva manju potrošnju. Inače kolegama koji imaju taj auto uglavnom ide oko 6 po gradu. Mislim na dnevne, noćni manje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Sad je izgleda gori od Bg-a po pitanju potrosnje. Mnogo semafora, kratka rastojanja, hladni startovi, mala prosecna brzina,...

Moja potrosnja je 12.28l/100km na 30.000km

Od toga:
- Nekih 50% bas grad sa cesto hladnim/mlakim startom,
- 30% sa posla/na posao hladan,
- 20% autoput

U sustini proseci su za rezime voznje:
- prvi oko 12-14,
- drugi u zavisnosti od spoljasnje temp i smera (za/iz Kamenice), 8-10,
- treci 9-10.

Po rezimu bi to racunicom bilo oko 11 proseka i onda se tu ubaci par launcheva, izleta u vece brzine, ubrzanja i slicno, sto drasticno povecava potrosnju.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se potrošnja popela na 10,2l (čep metoda +aplikacija).

Puno stajanja u mestu,hladan motor,kratke relacije..

Na slici:

Ovo je maksimalno koliko motor uspe da se ugreje

 

298468DB-D2BB-4820-AE77-A85259889CEB.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Grafit said:

Novosadske gužve...

 

potrosnja_159.jpg

Brže oni iz trećeg životnog doba trče Fruškogorski maraton :)

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novosadske gužve...
 
potrosnja_159.thumb.jpg.38e374a20d02d725784826c5023d15e8.jpg
Konacno da vidim da neko ima manju prosecnu brzinu od moje

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana su krenule novogodisnje guzve koje su novi nivo guzvi po gradu. Bukvalno mi se ne izlazi kolima nigde.

prosecne brzine lagano idu i ispod 10km/h. Moze opusteno peske brze

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, neshtry said:

Meni se potrošnja popela na 10,2l (čep metoda +aplikacija).

Puno stajanja u mestu,hladan motor,kratke relacije..

Na slici:

Ovo je maksimalno koliko motor uspe da se ugreje

 

298468DB-D2BB-4820-AE77-A85259889CEB.jpeg

Onda ti je verovatno loš termostat. Ja sam prošle zime imao sličan problem i to mi je podiglo potrošnju otprilike za 15 - 20%. Zamenio sam termostat i u istim uslovima normalno stizao do polovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni dobar ni loš termostat mu neće pomoći da zimi dostigne radnu temperaturu na kratkim relacijama (kako je napisao).

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...