Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

evo zadnjih 10 dana vozio sam bravo 1.9 mjet 120 i to sve na posao i sa posla,tj od Surcina do B.Kose i nazad,kad sam uzeo auto prosecna potrosnja je bila 9l:unsure:,po bordu,odmah sam resetovao i posle 140 km koliko sam vozio auto,po bordu je pisalo 6.3.Srecom od juce vozim musu,gde pise 3.9l po bordu:D,pa su mi cifre na bravu previsoke:no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da obnovimo gradivo:

Bravo 1.9 120 konja troši od 7,3 -7,8l/100km po bordu. Leti sa klimom i preko 8l.

Dugoročni prosek posle pređenih 109.000km kod mene (225.000km ukupno), - 7,7l/100km.

Smatram da je to zbog DPF-a, jer drugi auto (Passat B6, prešao 308.000km, tdi 2.0 140konja, bez DPF) troši 5,9-6,3 po bordu (na 100 sati vožnje se resetuje)

Dugoročni prosek (5 godina po Fuelio aplikciji) - 6,9l/100km.

P.S. oba auta starosti skoro 14 godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Evo 1.4 multiair turbo za nekih 5500km koliko je kod mene. Uglavnom voznja 70% magistrala, 30% grad (KG) ali u poslednjih 500km vozim skoro samo po KG dok ne sredim multiair :D. Mereno sve cep-cep metodom.

Screenshot_20211116-001545.thumb.png.35ce54961ed0fbe9c34f5bcf6a1c8860.png

Edited by Nikola031

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, moron said:

Po dugoročnom zapisu "blesimetra", na poslednjih skoro 10 hiljada km prosek potrošnje kod 500L 1,6 MJ od 105 ks je 5,3, uz prosek brzine od 41 km/h ( rekao bih, ovaj put možda malo više vangradske, nego gradske ).

 

Po prethodnom dugoročnom zapisu istog "blesimetra", na oko 38 hiljada km bilo je zapisano oko 5,6 i prosek brzine 37 km/h ( to je bilo oko pola-pola grad/van grada).

 

U realnosti, stvarni životni prosek potrošnje na nešto preko 48 hiljada km je 5,55 (a životni prosek brzine je možda 38-39 ).

 

Van grada ga je lako držati na 4-4,5 (baš ga treba "stiskati" da bi došao do oko 5 ili to prebacio), ali, po gradu, ako je hladno, a dosta hladnih startova i baš kratkih relacija, lako to skače na 7,5-8 ( uz prosek gradske brzine od 17-18 km/h ). Naravno, kako eventualno skače prosek gradske brzine (ili se voze duže gradske relacije ili sa manje baš hladnih startova), tako pada i gradska potrošnja :) Tako da u (meni) idealnim "gradskim uslovima" (za BG) može da bude i oko 6,5.

 

 

1.jpg

Meni je prosek od 41kmh kad idem za Crnu Goru :) Prosek brzine za mešovitu vožnju mi je oko 28-32kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kojim putem ideš za CG. Ja sam letos par puta otišao iz BG za HN, preko Tjentišta. I bez da sam išao auto putem deo Bg - Čačak, prosek brzine mi se kretao u rasponu od 58 do 66 km/h. Našao sam par slika borda.

Fiat je trošio "ispod 5", a Honda uvek u rasponu od 6-7. 

I.jpg

A.jpg

B.jpg

C.jpg

D.jpg

E.jpg

F.jpg

G.jpg

H.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do sada nisam sreo ovakav slučaj, da u leru troši/pokazuje ovoliko malo.
Fiesta 1.5 Tdci :

 

20211122_102415.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,2 litara po satu...čudna mera,ali su u pravu

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, totti said:

Ja do sada nisam sreo ovakav slučaj, da u leru troši/pokazuje ovoliko malo.
Fiesta 1.5 Tdci :

 

20211122_102415.jpg
 

Moja nikad ispod 0.5L nije pokazala za 2 godine koliko je vozim, isti motor kao i kod tebe. :ermm:

Kad krene regeneracija podigne na 0.7 - 0.8L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prosek brzine od samo 17 km/h ono je dobar prosek gradske potrošnje za takvo vozilo. Znam ja sličan prosek potrošnje da ostvarim po gradu sa Yarisom 1,5 vvti ili fabijom TSI 95 :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadovoljan potrosnjom po gradu i magistrali. Samo me malo zulja auto put pri 130... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavljao sam davno podatke za sluzbeni Megane mk3, obicni 1.6 atmo 110, kojeg smo akali po BG. Slicna prosecna brzina, maltene identicna potrosnja, bije blizu 12l.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Lancia Delta 1.9 Twin Turbo u gradu trosi oko 8. U zavisnosti od kvaliteta goriva. Na otvorenom tj autoput (120-130) nesto iznad 5l. E sad, moze sigurno da se gradska spusti i nize ali nisam siguran da voznja na tako niskim obrtajima valja za motor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslednjem merenju cep cep metoda Panda je osvojila novi rekord za 230km potrosila je 32 litra sto mu dodje oko 13,9 litara. Mada je provela par dana kod majstora, crko menjac, ali ne verujem da je majstor tu nesto cackao. Iskljucivo gradska(Beogradska) i malo ostrija voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko god ostro da vozis 1,2 motor ne moze da potrosi 13,9 litara. Ili je neko krao gorivo ili je nesto neispravno...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom jednom u 2 meseca stanem na pumpu da natankam i skontam da meni auto na pumpi potrosi 1-2L ugasen... Bes ga, trosi kroz razliku u ceni goriva svakog mesecana isti rezervoar. 

 

Srecom zena ne vozi.*

 

*Lamela and Instrument Consumption likes this. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na poslednjem merenju cep cep metoda Panda je osvojila novi rekord za 230km potrosila je 32 litra sto mu dodje oko 13,9 litara. Mada je provela par dana kod majstora, crko menjac, ali ne verujem da je majstor tu nesto cackao. Iskljucivo gradska(Beogradska) i malo ostrija voznja
Tu nesto bas nije u redu ili ti fali goriva na neki nacin ili je nesto mehanicki u problemu, sonde, dizne i ko zna sta. Moralo bi to lepo da se isprati. Meni je punto 1.2 8v u gradu trosio od 7-8l, neka bude zimi u extremnim uslovima i 9l ali to kazem tek onako :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/29/2021 at 8:05 AM, clockwork_orange said:

Panda je osvojila novi rekord za 230km potrosila je 32 litra sto mu dodje oko 13,9 litara

Brt, meni Niva toliko po gradu nije trosila... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od deonice, mislim da sam kacio sliku potrosnje punto 1.2 8v 11l potrosnja cista lagana gradska voznja, jedino sto se auto vozio pretezno od firme do carinske zone i tu je uvek guzva, a relativno kratka deonica i eto.

 

Sa druge strane do vrtica sa manevrisanjem ispred vrtica, mimoilazenjem, parkiranjem itd. 1.2 moze da trosi i jos vise.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.0, zimske gume, kiša, ravan put magistrala

Tempomat 90, peta brzina,potrosnja 4.8-5.1.

Brzina 50 u četvrtoj, potrošnja 3.4-3.7.

Da napomenem da se ne muči u četvrtoj a može opušteno I u petoj da se vozi 50 al potrošnja skoro ista al mu treba malo vremena da povuče ako se da gas, tako da to ne praktikujem.

U principu za one koji znaju, a za one koji ne znaju neka pogledaju na mapi, od Borče do Batajnice(svakodnevna ruta) troši okruglo 5.2 litra po ograničenjima ako se vozi.

Prosečna potrošnja za poslednjih 2020km je 6.8l al tu ima gradske sa BG gužvama i AP preko 140 se vozilo.

To je što se mene tiče, ja sam zadovoljan , pogotovo za te gabarite automobila.

 

d527711444e285421607c709e420f364.thumb.jpg.36ba6332bbe98123a92a34cb99958225.jpg 426a3da71cb1b048890df135163584d5.thumb.jpg.27dc255f79dfae32ef9398a0b4816c00.jpg 7fe1ad6a91f7e7b6434e76b16c291cad.thumb.jpg.5c6f19a404dd7e5faa1fb48965b1a3b0.jpg 642cc9537e4f79bad67a2d3d3d4b43c5.thumb.jpg.8dac08ff2562e6f1437b934277747548.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo potrošnje za Mito 1.4 tjet 155.

Prosečna je 27kmh, vozen je iskljucivo po gradu i jedan izlet do Borče preko Pupinovog mosta. Na bordu stoji 8.9 s tim da moram da se ogradim da sam sada par puta ponavljao točenje do vrha tjst pistolj je par puta "iskocio", tako da je stalo jos par decilitara sigurno.

 

Vecina kilometara je normalna voznja uz povremeno gasiranje u D modu. 

 

Screenshot_2021-12-06-21-22-43-946_com.kajda.fuelio.jpg

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...