Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Sveo sam ovih dana bilans proteklih nekoliko meseci. U periodu april - jun išlo mi je 10,9 - 11,3, ali od kraja juna pa do kraja avgusta kad je većinom išlo pod klimom 13,0 - 13,3. Prosečna brzina je išla 19 - 22 km/h.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sipam, čep metoda. Komp mi pokazuje 6,3 račun pokazuje 6,28! Dal je moguće da je komp postao tačan jer mi je ranije lagao za 0, 5 l? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ponekad natrcimo na manje djubre od goriva :D . Sto veci uzorak, tacniji rezultat ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

NS-sitonija (Sarti) sa obilascima tamo - NS nazad uz nesto voznje po NS, prosek 5.1, moglo je i manje i vise, ali nisam pokusavao niti da trosim sto manje niti da stignem po svaku cenu sto pre.

Resetovao sam potrosnju pred put, vratio se pre 5 dana, a nisam ni pogledao dosad.
Ka grckoj sam vozio mnogo brze kroz srbiju i imao mnogo vise rada u mestu, a stigao sam dosta sporije :D
Pravio sam pauze zbog bebe da se presvuce, da jede, da protegne nogice kad se unervozi, pa sam onda mogao da vozim 160-170 minimum bez straha od prosecne brzine, a i na granicama je bila guzva jer je bio dan.

Nazad smo se nocu vracali, na gr-mk granici bukvalno nije bio nijedan auto ispred nas, na mk-sr samo 5-6 auta, pa sam vozio uglavnom konstantnih 140kmh i stigao mnogo brze nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cacak-Igalo (preko Mokre Gore,Foce,Trebinja),u povratku preko Niksica i Pluzina ,u Foci sipao pun 28l 594km,prosecna brzina 59kmh.Na granicama je bilo po 10 auta ispred,tu je imalo nesto rada u mestu.I nekih mozda 10km po Herceg Novom.

Ovoga puta bord me laze u moju štetu, 5.3l stoji na bordu,cep metoda 4.7l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema laži nema prevare... Austrijski dizel ili? Oba puta stalo 56 litara do čepa.

Uglavnom otvoren put sa 30 % autoputa i malo grada.

IMG_20210909_111804.jpg

IMG_20210909_111819.jpg

IMG_20210909_125252.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto 1.4 T-jet oko 8 prosecna potrosnja. Mislim da moze da se spusti na otvorenom na 7 ali po gradu nema sanse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:

Nema laži nema prevare... Austrijski dizel ili? Oba puta stalo 56 litara do čepa.

Uglavnom otvoren put sa 30 % autoputa i malo grada.

IMG_20210909_111804.jpg

IMG_20210909_111819.jpg

IMG_20210909_125252.jpg

Svaka čast za ostvarenu potrošnju, to je pravo otelotvorenje sintagme "troši kao upaljač" :)

Ali, recimo, prosek brzine mi nije jasan (za te uslove koje pominješ ). Ja sam letos prešao samo magistralno oko 6,5-7 hiljada km (sa 24 prelaska balkanskih granica ( Srbija / BiH i BiH / CG ), prolazeći, naravno i kroz usputna naselja i imao ukupan prosek nešto iznad 60 ( možda 61-62 km/h, mogao bih da izračunam, jer sam posle svakog putovanja fotografisao bord podatke) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojvođanska sela, gužve u gradovima granični prelazi. Sve to smanjuje prosečnu brzinu koja je veoma niska. Da je viša potrošnja bi bila još niža. Klima se ne gasi ali nisam primetio neko enormno smanjenje potrošnje ako je isklučim. Iako je motor 1.6 kao da je ne oseti ali mislim da je stvar u inteligentnom upravljanju sa njom. Isto akumulator se puni ako se usporava i koči, do tada ne! Sve to smanjuje potrošnju ali zaista je neverovatno za tako velik i težak auto.

Recimo za skoro celo vreme autoput prosečna brzina mi bude  98kmh gde dobar deo puta vozim 180 i više ali brzinu i potrošnju smanje radovi kao i ograničenje od 100 kmh u Holandiji.  Međutim i pored divljanja max brzinom gde se može prosek mi je uvek 5.4.

Zadnji put nisam žurio i često "spavao" iza kampera koji ne idu brže od 110 i prešao put sa neverovatnim 4.1 litrom i brzinom od  78 kmh.  U nemačkoj gde su radovi tu su i kamere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bas bila niza potrosnja uz vecu brzinu :)

Recimo da je ovo idealno za postizanje najnize potrosnje. Da je cist autoput ova vrednost b bila 5+ barem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo ajd baci pogled
IMG_20190731_171743-3456x2592.jpg.a8f15b2fbc80d409e60bbb74c4935b5c.jpg

 

Identicne je tezine kao B8 karavan 1430-1440kg, samo sto je 2.0mjet, jedino je passat jedno 20cm duzi. 

Kod novijih automobila nije problem ap i otvoren put, daj da vidimo potrosnju po gradu na nekih 17-21km/h gde je treca brzina maksimum. Tu tipujem na 8.5+l

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, igor0511 said:

Ne bi bas bila niza potrosnja uz vecu brzinu :)

Recimo da je ovo idealno za postizanje najnize potrosnje. Da je cist autoput ova vrednost b bila 5+ barem.

gde je "poseban akcenat" na reči "barem" :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta zavisi od motora, menjaca, uslova voznje i karoserije naravno :)

Na Leonu nije neka velika razlika, ali i na 140km/h je i dalje na niskim obrtajima (2250 rpm tacno) i dosta je aerodinamican.

 

Na Delti mi cak deluje da je i manja razlika jer je na 140km/h na oko 2400 obrtaja gde bez lako odrzava brzinu.

 

Dok su Stilo i Astra bili bas losi tu, Astra pogotovu. Na 140 si mogao da pratis kako pada kazaljka goriva, a Stilo je dosta bio bucan. A i bila je razlika debelo preko 1l u potrosnji izmedju 140 i 120km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Na Delti mi cak deluje da je i manja razlika jer je na 140km/h na oko 2400 obrtaja gde bez lako odrzava brzinu.

Vidiš zanimljivo, na manuelnom je na 2500 rpm pri 140km/h, a IC se vrti tu od 5.8-6.7km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M32 uopste nije ni isao na dizele u Bravu/Delti, sem tog robotizovanog kao kod tebe ;) . Inace, interesantno je da M32 u toj verziji na 1.6 ima trunku duzu 6. brzinu od obe verzije u 2.0. 

Tj. i od takodje Opelovog C542 (F40) na starijim Deltama sa pocetka produkcije i od FPT-ovog C635 koji je isao na restyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, kod mene je F40 pošto je model između stare verzije i restyle (2010.) -> ukinuli su bedž delta iznad kasete :) 

Na ap uglavnom tako vozim, 140km/h, ravno 2500 rpm i zbog većeg profila gume sat je skoro tačan, po GPS-u je 138km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro se ipak secam jos od moje kupovine...

Evo da pripomognem, podaci su bas za Deltu ako hocete "da ga merite" ;) .

Tu su sve verzije menjaca/motorizacije za Deltu, sa prenosnim odnosima:

 

Untitled5.png.ace0412cf8fe6e47224e01c938715566.thumb.png.609413d9eb4818767f3d7068fc0a6590.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene vagenovac kopka sa brzinom od 160 i potrošnjom od 5 litara, kao i ovi koji troše 4 na 80 kmh, a kada bi išli 130 manje bi trošili! Aj iskreno koliko vam auto troši na autoputu pri 130kmh? Meni ide od 6,3 do 6,5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...