Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@moron tako nesto i bilo, mozda 40ak min sve granice i jos koji zastoj usporenje da dodatno obore prosek.

 

A pauze bas slabo pravim, samo kad bas mora :D doduse to svakako ne ulazi u racunicu borda

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Ivan said:

Igore, hoce covek kulturno da ti kaze da vozis kao baba 

Ne, hoću da kažem da je veoma teško "od vrata do vrata" imati dobar prosek brzine, posebno ako to uključuje granice i plaćanje putarina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, a putarine placam karticama gde je uvek minimalna guzva. Uspori te malo, ali nije stajanje kao za kes i cekanje kusura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, lepo ja kazem :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako brze kad uvek cekam i psujem onog sto placa karticom :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, igor0511 said:

E da, a putarine placam karticama gde je uvek minimalna guzva. Uspori te malo, ali nije stajanje kao za kes i cekanje kusura

Da, dodješ do Preljine, platiš karticom i onda ideš sat vremena obilaznicom oko Čačka ... Zaboraviš i gde si i zašto krenuo, kao i da si pre toga išao auto putem :)

 

29 minutes ago, igor0511 said:

@moron tako nesto i bilo, mozda 40ak min sve granice i jos koji zastoj usporenje da dodatno obore prosek.

 

A pauze bas slabo pravim, samo kad bas mora :D doduse to svakako ne ulazi u racunicu borda

Meni sin jutros poslao sliku borda sa granice na HR (nakon što je izašao iz SRB i tu čekao u redu) i samo sam se nasmejao kada sam mu video na šta mu je spao prosek brzine :) "Milion" puta sam kao budala jurio tih oko 117 km i onda me "ubije granica" ( više granica) i imam u finalu prosek brzine kao da sam vozio magistralom ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron i ovo je bilo za Hrvatsku, ali sam naisao u 6 ujutru na granicu pa je prolazak bio bas brz. Nisu ni za PCR pitali.

 

@MS PKima u HR odvojeno kartice samo i kes. A kod nas naravno ENP uvek :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, moron said:

i onda ideš sat vremena obilaznicom oko Čačka

100 puta sam rekao - oko Cacka i Sapca se ne ide obilaznicom, nego direkt kroz grad šinko :D .

Deluje smesno, ali daleko je brze - provereno u praksi nakon gubljenja zivaca u kolonama vise puta u sezoni odmora. Za Cacak ima caka trasom stare pruge maltene do centra (dalje moze i pored gradskog parka):

 

Untitled.thumb.png.11dab0452eaa5d3fa1c0d7e6cba2eee2.png

 

Sabac pogotovo (sa mosta preko Save odmah desno, 4 kruzna toka, Majur i prosao si maltene bez stajanja uz samo 1 semafor na kome je uglavnom zeleno). A na obilaznici te upropasti guzva, teretnjaci kojima treba vecnost da krenu, kao i gomila nesinhronizovanih semafora koji glavni pravac drze otvorenim nenormalno kratko. Moja najcesca ruta:

 

Untitled1.thumb.png.cb83092aa833ae82e377e6058f0d4f8b.png

 

Svi apsurdi naseg saobracaja - obilazis obilaznice.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novosadski AP, 80 i kusur posto, Na pređenih nepunih 170 km potrošnja 6,7 l/100km.

 

IMG_20210712_064255.thumb.jpg.e51e327c6c04cdb283435428cb863fa0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, knezevic76 said:

Mene je Sygic vodio I kroz čačak I kroz šabac baš kao što si označio.

To ti je verovatno rezultat ako odaberes "Fastest" rutu :D .

Licno navigacije maltene ne koristim (ni fabricku na autu, ni na telefonima), a ovo sam izbunario iz licnog iskustva kao najbrze. Posle par gubitaka zivaca u kolonama na tim obilaznicama, a verovatno bi svako ocekivao da ce se magistralom brze proci.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Igore, hoce covek kulturno da ti kaze da vozis kao baba :P .

Bar iz mog dugogodisnjeg iskustva, mLogo mi to nesto kolega za JTD :huh:? Te "morske" rute bez autoputa su mi bile po 1-1.3l manje?

I meni se čini da je mnogo, kao da u zadnje vreme više troši ili ja tripujem. Autoput je stotinak km, na granici skoro bez zadržavanja itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi pokupio neku furdu od goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre polaska sipao na Mol-u do čepa. Inače od zimus ne pada potrošnja ispod 6-6,5 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje htedoh da napisem da je mnogo ali odustadoh :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, rocket said:

Pančevo-Budva preko Zlatibora i još oko 150km vozikanja po primorju, 5.9 litara

Jtd 85kw

Po meni je ovo malo povisena potrosnja ali verovatno i opravdano ako je bio pun pod klimom. Posebno krace relacije na moru hoce da dignu potrosnju. 

Meni od kuce u Ulcinju do plaze na Valdanosu auto ne dodje ni do prve crte za zagrevanje motora, a ja vec stigao i gasim ga. Citavih 3 km pa koliko god to bilo kratko, utice na potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj jel vic, meni kad draga sedne da vozi, natankam pun i samo gledam iglu kako pada...kakav Q testovi o potrošnji, ovo bre ni Fanđo da gazi gas-pod ne bi uspeo da postigne :crybaby: A ja samo gledam kazaljku...tužno... kako mi topi parice za gume...:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozah danas "Deltin" službeni civic 1,0 T iz 2017. Bacih oko na podatke borda, koga su korisnici odavno zaboravili da resetuju ( prosek potrošnje 7,6 uz 44 km/h ). Resetovah i malo se provozah po N.BGD, posle popodnevnog špica. Troši kao upaljač :)

 

civic 2.jpg civic 1.jpg

civic 4.jpg civic 3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2021 at 7:14 PM, ISV_01 said:
Po meni je ovo malo povisena potrosnja ali verovatno i opravdano ako je bio pun pod klimom. Posebno krace relacije na moru hoce da dignu potrosnju. 
Meni od kuce u Ulcinju do plaze na Valdanosu auto ne dodje ni do prve crte za zagrevanje motora, a ja vec stigao i gasim ga. Citavih 3 km pa koliko god to bilo kratko, utice na potrosnju.

Pa svako ide pun na more i obicno se vozika po primorju. Ja se u potpunosti slazem ( tj.moj stilo :D ) sa Ivanovom konstatacijom. U grubo, moj tu potrosi 1.5l manje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče (klinac) od BG do Kopra sa 500l 1,6 MJ. Prosek 5,1. Ali, umesto nešto manje od 6 sati kako veli navigacija, ispade skoro 8,5 sati zbog gužvi na granicama ( ali je i krenuo na put tek oko 10 pre podne ).

bord fiat do Kopra.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto me je zadesio maler pred more, do GR smo isli tvingom umesto tiguanom. Na auto putu sam drzao tempomat na 120(da, ima tvingo i tempomat), po GR je dozvoljena brzina prilicno velika na putevima po Sitoniji pa se i tu vozilo lepom brzinom. Napravio sam oko 2100 Km, nekoliko puta tocio do cepa i prosek je isao od 5.9 do 6.1. Motor benzin 1.2 16v 2010 god auto, klima non stop, pun gepek, nas 4, deca mala tj laka :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, MS PK said:

Pa svako ide pun na more i obicno se vozika po primorju. Ja se u potpunosti slazem ( tj.moj stilo :D ) sa Ivanovom konstatacijom. U grubo, moj tu potrosi 1.5l manje.

Hoćeš da kažeš da od Beograda do mora tebi prosek bude 4,5l? To mi deluje malo preterano. Toliki prosek je moguć ako voziš po vojvodini i to ne autoputem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...