Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

ja ne znam koliko trosi, al kompjuter nikad ne pokazuje vise od 6.2, 6.3 , sad kad nasipam opet do cepa izracunacu da vidim koliko laze

Moja procena je da krade 0.62-0.63 litara na 100 km :D znači po mom nagađanju troši oko 6.82-6.83

Btw izgleda da je vreme tj temperatura i vazduh idealno za potrošnju pošto meni 1.2 16V počeo da troši oko 7.3 a trošio je blizu 8 do 8.5 u ovo vreme prošle godine...a što je najbolje vozio sam ga ceo rezervoar onako muški, vozim na blizu 3 hiljade drugom i trećom bez da prebacim u sledeću, izgleda da mu prija revnija vožnja :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9 JTD (tjuniran), mereno na 4200 km predjenih, mešovito grad, medjugrad 5.1l/100 km. Arilje - Čačak više puta 4.6l/100 km. Samo gradska vožnja izadje oko 6.2l/100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni marea week tesko ispod 8 u gradu s tim da radim oba spica 07:00 - 20:00

Svaka Vama cast ljudi, ja bih zapevao sa ispod 8 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na relaciji do CG i nazad + još malo 4.8. To je vožnja mahom 4tom na trećini/polovini gasa.

Na autoputu 7 (150)

U gradu relacije do 5 km prošle zime 8.4, a mislio sam da ne može preko 8.

Al to je bilo pre čišćenja dizni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko ti trosi manje posle tjuninga?

Posle tjuninga, sa istim, normalnim stilom vožnje, potrošnja treba da bude 0.5-1.0l manja (kod mene oko 0.6).

Svaka Vama cast ljudi, ja bih zapevao sa ispod 8

Ne moraš da pevaš jer to nije naš lični uspeh. Isto bi i tebi verovatno trošio da voziš u našim uslovima, kao što bi i nama u tvojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

krece se oko 15 u gradu sa normalnom voznjom, ali u zadnje vreme nece ispod 17 normalne voznje (grad 90%)!!!! Napominjem da sam menjao sondu i sve je bilo u redu potrosnja do pre neki dan kad je ponovo poceo da srce :( Ne znam sta je s tom sondom cas radi, cas ne, mozda ima veze to sto vozim na plin, ali oduvek ga vozim tako da mislim da nema veze s tim :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi dozvolite još malo offa, danas sam nasuo gorivo i izračunao potrošnju, 645 kilometara sa 46 litara goriva, uspeo sam da mi prelije rezorvoar koliko sam punio, stvarno je 46, kazaljka je bila mrtva maltene i....

7.13 litara / 100 KM !!!!! (1.2 16V)

Da mi je neko pričao ne bih mu verovao....prošle godine u ovo vreme preko 8...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja zavisi od vise faktora, da se ne ponavljam kao sto je receno gore, uglavnom u pribliznim uslovima potrosnja istog tipa motora na istom tipu vozila ne moze drasticno da odstupa, osim ako nema nekog problema u radu motora!

Ja sam sa paliom 1.9 D presao 850 km sa rezervoarom (51 l) mozda malo vise jer sam ga bukvalno napunio do cepa!

Od toga je oko 600 km na otvorenom putu (auto put) sa klimom, oko 200 km mesovito grad-medjugrad ( povremeno koriscena klima) i 50-ak km grad, ekstremno kratke relacije. To mu izadje 6 l/100 km, manje vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je abarth trošio po gradu od 15-20. Na otvorenom 10-11. Kad sam ga načipovao trošio je 20% više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odkud znam!? Mereno GPS-om, standard je išao ~8.5 sec do 100, a sa čipovanjem 7.9-8 sec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Lybra 1.9 jtd 115KS, zimus, neposredno pre onih velikih minuseva trosila okruglo 7,5 kombinovane voznje koja je izmedju ostalog ukljucivala odlazak svaki dan na posao udaljen 3-4 km. Potrosnju sam merio sipanjem uvek punog rezervoara uvek na istoj pumpi. Sada mi kompjuter pokazuje prosecnu potrosnju 6,3 za poslednjih 2000 km, bilo je par odlazaka u Smederevo i Novi Sad, i mnogo manje odlazaka na posao kolima zbog lepog vremena. U gradu u guzvi, prosecna potrosnja opusteno poraste iznad 10 po bordu, ali to je bas po extremnoj guzvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, najnoviji put BG-NS-BG pređoh oko 200 km, starim putem ( od Inđije mi otpadoše bubrezi od onih betoskih ploča!!!)

ali skazaljka od punog rezervoara se pomerila samo za 1.5 crticu što po odokativnoj metodi izađe oko 6-7 lit ukupno !!!

naravno uglavnom je bilo oko 60KM/H - 90 km/h jer je put uglavom očajan i uvek neki kamioni ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po kompu pokazuje 4,5 prosek, mada mislim da je potrosnja oko nekih 5 litara :) Po mojoj proceni sa nekih 30 litara predjem do 600 km. Voznja mi je grad, a od otvorenog puta ima samo gazelu da bi dosao do sajma, sto mi je nekad i gore od samo centra "kreni-stani". Zimus mi je po kompu pokazivao 5.5 litara. A da, 90% je penzos voznja, jer su mi relacije uglavnom kratke pa ne forsiram dok ne podigne temp. I nikad, ali nikad nisam mogao da spustim trenutnu potrosnju ispod 2 litre :( jel zna neko strucni razlog za to :D:D:D E da nista od ovoga nije sala, sve je istina.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo sad nešto da razjasnimo - koliko vas sa dizelašima (pogotovo 1.3Mjet) je po kupovini polovnog auta zamenilo-očistilo protokomer, EGR, itd pa ste sad zadovoljni sa potrošnjom 5lit/100km :question:

danas sam pričao sa jednim ortakom (maš ing za motore i aute)

tvrdi mi da veća potrošnja može biti i zaprljanost gore navedenih delova pa tek onda na kraju dolaze dizne ??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po mom mišljenju mnogo ti troši auto... što se mene tiče, moj Mjet ne troši više od 6l - 6.5l po gradu, na otvorenom se spušta potrošnja do 4.5l :dizzy:

a zavisi i kako voziš, ako ga malo oštrije voziš potrošnja od 7l je očekivana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stani stani, pa ni meni ne troši više od 6.5L po gradu, a na otvorenom nemogu precizno da proverim jer nemam komp !!!

ovaj zadnji put do NS maltene ispade 4l/100km !!!

@bile - jedino mi bežiš za 0.5 l možda ??

ja sam bio iznerviran jer neki članovi foruma tvrde da im u urbanoj/gradskoj vožnji troši oko 5-5.5l/100km !!! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na otvorenom spusti potrosnja ispod 4l. :) A izmericu za vikend opet kad budem isao u NS pa cu preneti utiske ponovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KGB - ma imamo ista kola, mora da nam troše isto :lol::thumbsup: , nemoj da se nerviraš, ja verujem da ima i ljudi koji tvrde da im auto ide na vazduh :lol: :lol: :lol:

Edited by bile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par nedelja sam odvozao smirenu vangradsku vožnju 80-90km/h u petoj, bez ikakvih ubrzavanja, potrošnja je ispod 4,

Pre par meseci sam vozio ZR-BG_Ljubljana i nazad, ako pržiš 140km/h stalno uz vetar sa troje ljudi, pojede 7-8litara,

Po gradu Zrenjaninu gde je gužva dosta manja od BG u letnjem režimu troši do 6,

Najčešće beležim u kombinovanoj vožnji (sipam sam na istom točilu na istoj EKO pumpi od čepa do čepa) oko 5,5l.

Zr-Kopaonik zimi sa MOL gorivom preko autoputa sa dosta oštrom vožnjom bude opet 5,5

Auto nije čišćen ni od čega.

Ima jedna pošalica o ovom multijet motoru u puntu koja kaže da je to jedini auto koji više troši van grada nego u gradu. Ako ga cepaš po autoputu i uzdržan si u gradu (u kojem nije nemoguća gužva) to ispada tačno. Na 140km/h vrti se na velikom broju obrtaja i treba dosta paprike po papučici gasa. Čini mi se da njegova "turbo rupa" i nije samo to, već je mapiran da je izuzetno štedljiv na malim obrtajima i kada se ne staje agresivno i duboko na papučicu. Posle te "knedle" ode štednja u xy$-%!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@space2703 - ta pošalica je skroz realna, stvarno je tako!

... jel znate koja je zapremina rezervoara? čini mi se da sam negde pročitao u nekom uputstvu za Mjet-a da je 37l...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isto se i moj veći JTD ponaša, na težem autu. Na otvorenom ne smem da pređem 120, jer je onda sve sem ekonomičan, a zapravo je idealan za magistralne puteve i brzine 60-90 na sat, sve ispod, a pogotovo iznad, je sve samo ne ekonomično. Verovatno važi za sve moderne dizele, uz prednost manjih za manje i većih za veće brzine, u skladu i sa adekvatnim menjačem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dobro potrošnja je takva kakva je, a kad dođem do parica idem na provere u TIM !!!

- kapacitet rezervoara MJET, JTD -je 49 lit uz rezervu od 5-7 litara, dok je kod svih benzinaca 47 lit uz istu rezervu ...

bile- nemaš uputstvo - owner handbook ?? ( trebalo bi da ima negde na forumu u PDF-u ? ) :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...