Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Promenio bih i državu, al gde ću do mojega. Samo za parkiranje potrošim 15 - 20 min. Prosečna povremeno padne i na 14kmh.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Axic said:

Prosek od 23 km/h bas i nije gradska vožnja. Verujem da sa pravom gradskom ispod 20 km/h taj 500L može lagano 8L da potroši , možda i malo preko. 

Napisao sam PRETEŽNO gradska vožnja i baš da bih to potencirao, zato sam i pomenuo ona 23 km/h. Nije svaka "gradska" ista, ni u smislu prosečne brzine, a ni potrošnje. Znao sam ja po BG u čisto gradskoj i sa 1,6 HDI, a i sa 1,6MJ da ( zimi) "dobacim" do 10 litara. Sve dosta zavisi i od toga da li kola zimi po gradu vozim pretežno na deonice do 1-2, 4-5 ili 8-10 km. Ako se vozi na te duže gradske deonice ( 8-10 km) potrošnja čak i zimi drastično opadne.

Ali, kao što rekoh, "na uzorku" od 35 hiljada km, stvarni prosek je 5,6 i 36 km/h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malog testa kod mene... delta 1.4 110kw.

Jedan pravac 100km od cega 30km auto put, nekih 5-6 km tranzit kroz grad. 7.6 litara benzina 95 oktana prosek brzine 81. 

U povratku, ista ruta, malo slabija prosecna brzina 6.9.

 

20201209_062732.jpg 20201209_062725.jpg 20201209_090708.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo egzotike. Citroen C4 Cactus 1.6 hdi 100 konja. Decembar je vozen mesovito, autoput i Beograd. Januar samo malo po Novom Beogradu - do prodavnice i nazad, ukupno 25km.

c4b2f883de33a4446ed4135a3c146036.jpg83e2bf8ac0a58ef2fa75f335477e3bcf.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal sam pisao, al bmw x3 zf8 automatik trosi 5-6l magistrala 80-120, autoput 130-140kmh je 7l, toliko je i grad bez guzve, a po guzvi bude oko 9l, bas niska potrosnja za 4x4 suv koji ima nepune 2 tone i skoro 200ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divcibare-Valjevo spust. Uglavnom nizbrdo uz koji uspon i voznja do autoputa. Oko 50km duzine tura sa prosecnom brzinom 52km/h.

 

Nikad nisam video ovu brojku na bordu.

 

U suprotnom smeru je od Mionice do Divcibara bilo 5.9 da ne pomisli neko da zaista toliko trosi uvek :D 

 

 

C009B444-89A2-48AA-9AA0-861B30987642.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, bane1321 said:

Li što ubava aplikacija! :respect:

Moj drugar ima istu takvu aplikaciju na novom 2008. Samo su cifre malo veće  :) Benzinac je, od 100 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi jednu stvar, jesi normalno nasao MyCitroen u Android Marketu? Ja sam je instalirao preko nekog levo repozitorijuma jer kao nije dostupna u mom regionu.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posalji mi na sta ti lici app. Ja sam izvalio problem kod mene, bio mi je setovan iz nekog razloga play store da sam u Bosni.
On ti potrosnju sam povlaci dok se vozis, znaci, konektujes telefon preko Bluetooth na auto i app sama povlaci podatke. Postoji caka, ukljuci app kad krenes da bi ucitala podatke ili je namesti da uvek bude ukljucena u pozadini... Znam pain in the a....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni punto abarth u proseku troši 8.5,e sad kad sam merio auto put (malo magistrala, malo lokalni put) čep metodom beograd-lučani-beograd 420km prosek 8.2l 4 putnika i pola puta klima, a ova redovna relacija grad ali nije grad b.brdo-kaluđerica prosek 25-27 kmh 8.5l, e sad primetio sam da baš malo troši kad se vozim recimo do pančeva i uhvatim zeleni talas, negde oko 6l,ali se ne prelazi 80kmh, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim registrujem bravca moram probati cep cep varijantu da vidim koliko trosi mada deluje mi za ovih pola godine otvoreno oko 7.5-8 a grada i pali gasi preko 10 lagano u pitanju je bravo tjet 150ks, a kada se stisne sport dugme kontam da pije kao nezdrav, ne smem ni da probam... 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povecava pritisak turba i brzi je odziv na gas (uz tvrdji volan), a nista preterano drasticno sto se potrosnje tice, bar kod mene na MultiAir.

Fabrika ne preporucuje da se vozi duze vremena pod vecim opterecenjem u tom rezimu, a toliko sam i testirao preko Ic :D .

Licno koristim jedino za neka gusca preticanja (u brdu, krivine, kratki pravci). Za ostalo realno nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...