Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Kod mene po bordu preko 11, realno mislim i da jeste toliko, nisam testirao na cep jos uvek, voznja je cisto grad i kratke relacije

Imam neki problem sa klapnom gasa, u voznji je odlican ali dijagnostika ocitava gresku, mozda i to utice na potrosnju

1.4 tjet 120

Sledeci motor koji jurim u delti je ili 1.4 multiair ili 1.9 TT, da ne citam 400 stranica unazad, koliko srcu realno u gradskim uslovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno - zavisi kakve gradske :) ... Da ne smaram posto sam vec pisao detaljno - evo ti malo nedavne statistike cisto gradske, kao i ukupne potrosnje za 3 godine, za MA 140: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38285-kolika-vam-je-potrošnja-goriva/&do=findComment&comment=1578042

 

Maltene cist AP, oko 2000 km do Istanbula i nazad, krcat do krova, voznja malo preko ogranicenja - 6.43l po cepu. A ovde imas detaljan review sa puta do mora i Dalmacije - tj. kako se ponasa na magistrali, prenosni odnosi sa C635 menjacem, potrosnje: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38285-kolika-vam-je-potrošnja-goriva/&do=findComment&comment=1456052

 

Identicna verzija MA isla je i na Deltu, a sve to racunaj da je na oko 50 kg laksem autu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svakih 10 otresem 3000 rsd (oko 22L Premium 95 benzin)...a još nije ni zima...

Ujutru ga hladnoća okuje,neki put mraz, neki put kondenz...moram u 4.30h da ustanem da ga sredim do 4.50 da stignem na vreme...

Sipao mu STP za čišćenje dizni,teško startuje ujutru,videću ima li efekta...

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce cist grad Karaburma - Rakovica-Karaburma-Senjak-Karaburma period od 11-17h, dakle uglavnom spic sve vreme... 86b41489bb1d2869e1d154fb6cb58af9.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze to jos gore ali ako se uzme u obzir da je bio petak a vecina koja se vozi po gradu u to vreme zna kakve su guzve (ne mislim na nbg, tamo guzva ne postoji) onda je sasvim ok potrosnja. Zanimljivo je da merenje preko sipanja pokazuje razliku oko 0.1 uglavnom...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, knezevic76 said:

Prođoše ona vremena kad se kačile slike sa potrošnjom od 4.5l emoji848.pngemoji38.pngemoji23.png
 

Da Okacim? Nije bas 4,5 ali je blizu. Impresivan rezultat za 1500Kg i 4,8 metara.

Doduse pre rekose da vageni proizvode gorivo?

Ovaj moj trosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakucan već neko vreme na 14,6km/L(6,84l/100km) sipaj NIS gdrive 100 i stp za čišćenje dizni...
Videćemo šta kaže čep merenjePSX_20201218_115920.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bavarac je fenomen. Već dva puna rezervoara merenje čep metodom, pokazuje veću potrošnju na bordu nego što je u realnosti.
Dakle gradska vožnja, da ne kažem davljenje I vangradska, gde ne ide ispod 160, po bordu 8.4 a po čepu 7.8.
Ni E od ekonomične vožnje

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L 1.6mjtd podaci iz aplikacije fuelio, mereno februar/decembar 2020,
prešao 7.594km, sipao 619,07l goriva. Prosek 6,261l/100km.
Najveća potrošnja između 2 točenja 7,76l/100km, najmanja 4,97/100km.
Prosečna dnevna kilometraža 29,11km, prosečna mesečna 775,08km
Uglavnom lokal sa izlascima na autoput jednom nedeljno.
Ja zadovoljan

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Zakucan već neko vreme na 14,6km/L(6,84l/100km) sipaj NIS gdrive 100 i stp za čišćenje dizni...
Videćemo šta kaže čep merenjePSX_20201218_115920.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

Moj Punto u istim relacijama, isto Mol gorivo, nije prelazio 6 l/100. Razumem da je Alfa teza 250kg ali je i motor jaci. Litar razlike sam ocekivao, ispade jos malo vise. Ma, nek ide zivot, sve je to odlicno ako nema popravki. Zasada samo mali servis i cilindar pedale kvacila, remap i gasenje EGR ne racunam.

Otvoreni put jos nije videla, prosecne brzine 20 -22kmh.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MS PK said:

Hoce i meni u gradu da pokaze vise, mislim da ga zbuni sto puno radi u mestu

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Pa u mestu ti pokazuje 0.5 - 0.6L kao trenutnu potrošnju, što bi board bunilo stajanje i rad u mestu? 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/5/2020 at 6:54 AM, knezevic76 said:

Prođoše ona vremena kad se kačile slike sa potrošnjom od 4.5l emoji848.pngemoji38.pngemoji23.png

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 


kod mene je tu negde po bordu :lol:

Uglavnom se vrti oko 4.4-4.5 i realna za 0.2l vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, nnovakis said:

500L 1.6mjtd podaci iz aplikacije fuelio, mereno februar/decembar 2020,
prešao 7.594km, sipao 619,07l goriva. Prosek 6,261l/100km.
Najveća potrošnja između 2 točenja 7,76l/100km, najmanja 4,97/100km.
Prosečna dnevna kilometraža 29,11km, prosečna mesečna 775,08km
Uglavnom lokal sa izlascima na autoput jednom nedeljno.
Ja zadovoljan emoji16.png

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk
 

Ja na mom 500L 1,6 MJ poslednjih 350 km, pretežno gradske vožnje po BG (prosek brzine 23 km/h) imam prosek potrošnje 6,9 po "blesimetru", a poslednjih oko 35 hiljada km, uz prosek brzine od 36 km/h, prosek potrošnje je 5,5 po "blesimetru".

Vodim i papirnu evidenciju, i stvarni prosek potrošnje je samo 1, dcl više, odnosno, 5,6. 

"Ne voli" on baš zimsku gradsku vožnju, posebno ne ako su kraće relacije (do par km), jer tada (ako je samo po BG) uvek drži u rasponu 7-8.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa u mestu ti pokazuje 0.5 - 0.6L kao trenutnu potrošnju, što bi board bunilo stajanje i rad u mestu? 
Ne pokazuje mi nista ai da pokazuje mnogo radi , nije to ono 2-5min :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:

Ja na mom 500L 1,6 MJ poslednjih 350 km, pretežno gradske vožnje po BG (prosek brzine 23 km/h) 

Prosek od 23 km/h bas i nije gradska vožnja. Verujem da sa pravom gradskom ispod 20 km/h taj 500L može lagano 8L da potroši , možda i malo preko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...