Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Prosečna brzina od 38 km/h nije neka posebna gužva. To je otprilike (po meni) pola grad-pola van grada. Ja na 500L na poslednjih oko 30.000 km imam prosek brzine od 37 km/h. I potrošnje 5,5.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ortakov said:

Upadoh u gužvu juče :)

 

 1601045234924.jpg 

 

Kako @ortakov vidi gužvu :up:

 

Kako ja vidim gužvu :down:

 

IMG_20200821_134601.thumb.jpg.5d8e5bfc8749ceeffe8f1db35476d6ba.jpg

 

P.S. Ove nedelje sam pao sam na 16km/h, gde li takvu prosečnu da smestim :whistle:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milandjbg

Bilo je "mešovito", malo oko BGD, preko Pupinovog mosta, ali je bilo i po centru, Ustnička, do Čukarice... dosta gužve, dosta semafora... Recimo, pola - pola.

 

Mada, nisam ja "mera" jer ja generalno vozim dosta sporo.

 

Ali, kada krećem, prva, druga, treća, bukvalno 5 - 10 sekundi i već sam na 50 - 55 i onda bukvalno ide bez gasa :)  

Brzo ubrzam i posle održavam brzinu. 

I ne vozim ga na mnogo niskim obrtajima, kada je na putnoj brzini, nikad nije ispod  +2200 obrtaja 

 

@moron

 

Da, baš tako, stim, što sam i na tom delu puta, gde je, moguće brže voziti, uglavnom vozio oko 80 km/h. Vrlo retko prekoračujem ograničenje brzine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče nasuh gorivo. "Blesimetar" je pokazao prosečnu potrošnju 5,8 na predjenih 775 km. Taman kada se i ručno sračuna šta sam usuo "do čepa" (44,9), ispadne stvarni prosek potrošnje 5,8.

bord Honda 26.09.20..jpg

račun za gorivo 26.09.20..jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, milandjbg said:

3.3lit najnoviji rekord Leskovac Jagodina.

Nije valjda da ga voziš 80km/h  u šestoj? :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna gradska vožnja po BG sa yarisom 1,0. Bilo je to pre 2-3 zime. Na distanci od oko 5 km ( Sremska-Vidska), oko 15-16 časova, prosečna brzina je bila 6 km/h, a potrošnja nešto preko 14 litara.

Imam sa raznim vozilima fotografija sličnih gradskih potrošnji i brzina. Nekada prosečne brzine bude samo 4 km/h na 2-3 km, a potrošnja nekada zna da dodje i blizu 20 litara  :) Ali, uglavnom na duže staze uspevam da je održavam na 10-12 litara (sa fabijom TSI95 i Yarisom 1,5).

Tek, "gradska" i "gradska" vožnja su često "nebo i zemlja". Pa su i potrošnje neuporedive.

yaris 1,0 1.jpg

yaris 1,0 2.jpg

yaris 1,0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milandjbg ček, sipao si pun do vrha kad si krenuo, vozio u petoj 80km/h do Jagodine pa ponovo točio do vrha da izmeriš prosečnu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Axic said:

Nije valjda da ga voziš 80km/h  u šestoj? :cry:

 

51 minutes ago, milandjbg said:

U petoj...Do Jagodine,zbog proseka...Od Jagodine,samo gas...

Od Jagodine samo #pungas, 88 km/h sestom autoputem :D .

Jbt, skoro 150 km autoputem 80 km/h :crazy: ... Kao da si krenuo iz Pirota :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi,jel vozis kratke relaciije,i jel si pretezno u gradu,stani kreni voznje???

Koliko imas otvorenog puta,i koja ti je prisecna brzina???

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo po gradu ugasen start/stop sistem(ne znam da li to ima ikakvog uticaja na potrosnju). Skoro sam ga kupio. U pocetku je pisalo 6.2 a juce kad sam vozio povecalo se na 7.2. Prosecna brzina 50 kmh :D 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, A1eksandar said:

da li je mnogo sto pise na tabli AcB 7.2 litara za 1.3 mjet EVO 2012 ? :/

Kao prvo, posto kazes da si tek kupio auto - resetuj taj trip B koji je verovatno ko zna od kada? AcB ti je potrosnja za taj "podtrip". Sanse nema da po bilo kom gradu prosecna brzina bude 50 km/h, to me i navodi da ti je AcB bajat. Sigurno je i B kilometraza onda prilicna. Ako ti za neko pracenje Trip B trenutno ne treba - mozes i da ga ugasis u meniju i aktiviras kada ti zatreba za neki "podtrip" opet.

Kao drugo, precizna potrosnja se meri na sto vecem uzorku kilometraze (bar par stotina km) i sipanjem do cepa. Board moze da bude prilicno tacan, ali moze i da laze, sto mozes jedino da ustanovis prethodnom metodom. Pa kada detaljno istestiras board i vidis da li i koliko laze, mozes da se oslonis i na njega.

Stop&Start delimicno smanjuje potrosnju, opet zavisno od uslova voznje. Po meni je mnogo vec zlo za auto, nego sto je to sitna usteda na gorivu (ili sto se tice izduvnih gasova) - tako da ga i ne koristim i gasim ga odmah po startovanju auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vam troši recimo na autoputu pri brzini od 130km/h?

Išao do pirota juče i danas nazad i pokazuje za današnji trip oko 280km tom brzinom 4,6l na brodu +1l koliko laže znači oko 5,6l/100km realno. Sipam ovih dana do čepa i videću kolika je realna bila u odnosu na bord. 

Edited by endbringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...