Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ja sam uspeo da potrošnju spustim na 6.0l/100km, u uslovima gde mi je zimus išao i preko 7!

Novi pneumatici, navikao sam se na motor, a izgleda da mu je prijalo odlazak na more!

Ubijaju me uzbrdice i gužve ispred posla do Miloševog konaka, moglo bi to još dole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se uvek krece od 4,5-6,2 l/100km, u zavisnosti od rezima voznje a 5,2-5,5 uglavnom. Naravno, svestan sam da se moja gradska voznja se ne može uporediti sa BG voznjom.
U svakom slučaju, gruba racunica godisnje ustede goriva u odnosu na Cromu je registracija i godisnji servis...malo li je na ovu skupocu

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada prosek 8.2l na relaciji Karaburma-Aerodrom ugl. Na auto putu drzi 7.5 na 140, magistrala oko 6.2 sto i nije lose za 3.0 i 1855kg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako to tvoje svakodevno putovanje kuća-posao-kuća ( Karaburma-Aerodrom) podrazumeva prelazak Gazele u smeru ka Nišu u onom poslepodnevnom špicu, onda je to smešna potrošnja za takvu "mrcinu" koja kipti od konja, obrtnog momenta i zapremine  :)

Kakva su u tim istim uslovima bila iskustva sa CR-V-om ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gazelu nisam presao godinama u spicu, uvek idem na most na Adi ili na Brankov, desi se nekada i preko Borce ali bas retko. Imam neke rute za provlacenje koje su duze par km ali vreme voznje dosta krace
CRV je trosio 9.5 pa i 10 ako imam tezu nogu, auto put kako kad, zavisi od voznje.
Ovaj auto ne oseca brdo tako da i tu potrosnja dosta ide dole zato sto se ne muci...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat nedavno kupio Punto mk2b sa 1.3 dizelasem, izgleda da mu se pokvario plovak, uglavnom ne pokazuje dobro nivo goriva, sto utice i na prikaz na bordu. Prikazuje mu 2.8L a prava potrosnja je 4L proseka. Pri tom, covek ima idealan scenario za niske potrosnje, zivi van grada, gde se vozi 80 km/h, svako paljenje ga vozi tako da se auto lepo zagreje a autoputa i gradskog spica veoma malo ima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ticma said:

Tako je, 9.5.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Onih 8,2 u tim uslovima upotrebe je zaista smešno malo za tu zver od 500 Nm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, horvat said:

Brat nedavno kupio Punto mk2b sa 1.3 dizelasem, izgleda da mu se pokvario plovak, uglavnom ne pokazuje dobro nivo goriva, sto utice i na prikaz na bordu. Prikazuje mu 2.8L a prava potrosnja je 4L proseka. Pri tom, covek ima idealan scenario za niske potrosnje, zivi van grada, gde se vozi 80 km/h, svako paljenje ga vozi tako da se auto lepo zagreje a autoputa i gradskog spica veoma malo ima... 

I ne bas toliko stedljiv ako su tako idealni uslovi ,a potrosnja 4l za 1.3 mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd-Bar 3.8 bord,3.9 po cepu.1.3 90 hp.

Ako dodamo cenu malog servisa staje 3 litra ulja i da motor ima lanac,ako je auto na nekoj normalnoj kilometrazi,ibubok stanju,po meni sasvim korektan odnos onoga sto se dobije od tako malog dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, milandjbg said:

Po svim komentarima suma sumaru,1.3 mjtd,najmanji potrosac,definitivno pobednik.

Imam mjet i ne sporim da troši malo, da je zahvalan za održavanje ali imaš tu još malih potrošača Tojotin 1.4 D4d, VW-ov trocilindraš 1.2 TDI,  PSA 1.4 HDI, Hyundai/Kia 1.1 i 1.4 crdi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, milandjbg said:

1.3 mjtd,najmanji potrosac,definitivno pobednik

U tom rangu kubikaze i snage - od onoga sto sam imao priliku da vozim, defintivno 1.4 HDi.

I generalno su tisi, kultivisaniji i manji potrosaci od MultiJet. S druge strane, Italijani se, opet za moj ukus, lepse voze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam 1.4 HDI na sestrinom C3, vrhunski održavanom, traktor u poređenju sa d4d

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih 15-ak godina, firma je uzela nove Pugove, od 206 do 407. CommonRail turbo dizeli se tek zalecu ovde, za nase tadasnje uslove relativno nova tehnologija jos uvek.

Iako je za otvoreno uzivancija bila voziti ladju od 407, tada sa xenonima, navigacijom/telefonom, senzorima za svetlo/kisu/pritisak u gumama, polukozom, 2.0 HDi, itd. - moram priznati da me je odusevio upravo mali 1.4 HDi. Ubrzo po kupovini, namerno sam uzeo i njega da probam, morao sam poslom za Sarajevo. Tankovao na Zmaju, otisao do tamo, nesto malo lokala preko nedelje, jedan dan opet poslom Sarajevo-Zenica-Sarajevo i nazad za BG. Vracam se kuci, cepujem prvi put za ceo put opet na Zmaju - staje vise od 15 litara (cini mi se da mu je rezervoar bio 50l). Ja u soku :lol: , potrosnja za ceo put za to vreme neverovatnih 3.7 l . U pitanju je bio tada nov restyle 206, mali 1.4 HDi od 68 KS.

Pod utiskom performansi, kulture rada i potrosnje HDi, polovinom prosle decenije gledao sam za sebe i 307 2.0 HDi (auto godine 3-4 god ranije). Ali ulete tada takodje moderni JTD Stildza kupe i eto mene sa zabarskom ergelom vec deceniju i po...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Onih 8,2 u tim uslovima upotrebe je zaista smešno malo za tu zver od 500 Nm.
To je neka rasterecena voznja sa prosecnom brzinom do 30kmh, u nekom kreni stani spicu bez auto puta koji je oko 80% sigurno ide na 12 ali, ne bih ni vozio dizela od 3000 kubika da se krecem samo po centru.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Pre nekih 15-ak godina, firma je uzela nove Pugove, od 206 do 407. CommonRail turbo dizeli se tek zalecu ovde, za nase tadasnje uslove relativno nova tehnologija jos uvek.
Iako je za otvoreno uzivancija bila voziti ladju od 407, tada sa xenonima, navigacijom/telefonom, senzorima za svetlo/kisu/pritisak u gumama, polukozom, 2.0 HDi, itd. - moram priznati da me je odusevio upravo mali 1.4 HDi. Ubrzo po kupovini, namerno sam uzeo i njega da probam, morao sam poslom za Sarajevo. Tankovao na Zmaju, otisao do tamo, nesto malo lokala preko nedelje, jedan dan opet poslom Sarajevo-Zenica-Sarajevo i nazad za BG. Vracam se kuci, cepujem prvi put za ceo put opet na Zmaju - staje vise od 15 litara (cini mi se da mu je rezervoar bio 50l). Ja u soku  , potrosnja za ceo put za to vreme neverovatnih 3.7 l . U pitanju je bio tada nov restyle 206, mali 1.4 HDi od 68 KS.
Pod utiskom performansi, kulture rada i potrosnje HDi, polovinom prosle decenije gledao sam za sebe i 307 2.0 HDi (auto godine 3-4 god ranije). Ali ulete tada takodje moderni JTD Stildza kupe i eto mene sa zabarskom ergelom vec deceniju i po...
 
Vozio sam i 1.4hdi u C3, 1.6 hdi u C4 kao i 1.3 mjet u GP EVO i sto se tice potrosnje 1.4 je najmanje trosio u svim uslovima ali je 1.3 daleko bolje podnosio auto put. Secam se da se na 1.4hdi katalizator usijao od BG do Nis-a da sam mislio da če se zapaliti nesto kada sam otvorio haubu. Naravno sve vreme je bio na nekih 160-170kmh

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1500km kombinovane vožnje... prosek 4,6l iii crkne mi H7 posle svega :D Sad je potrošnja već isplativija od plina...veoma sam zadovoljan sa 1.3 dizelkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, YUgisa said:

Samo da vam pokvarim prosek sa svoja tri poslednja merenja :D

6.74l/100km

7.23l/100km

6.75l/100km

Jel to po bordu? :)

Meni 55-ica svojevremeno sušila 10-11 po gradu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Quadrifoglio Verde

 

Cep metoda i GPS merenje kilometraze, prevenstvano otvoren put ;) Nisam nikad tacno izmerio po gradu :D I pre ova tri merenja mislim da je proslo 3 godine od prethodnog merenja, a mislim da ce tako nesto proci i sada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, YUgisa said:

@Quadrifoglio Verde

 

Cep metoda i GPS merenje kilometraze, prevenstvano otvoren put ;) Nisam nikad tacno izmerio po gradu :D I pre ova tri merenja mislim da je proslo 3 godine od prethodnog merenja, a mislim da ce tako nesto proci i sada :D

Yugo 45  kombinovano voznja,autoput,magistrala i beogradska guzva.

Screenshot_2020-09-24-19-43-29-699_br.com.ctncardoso.ctncar.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...