Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Dve današnje "gradske vožnje" po BG (Honda CRV 1,5T). Obe ekstremne, na svoj način. A obe se zovu "gradske". Najpre malo možda agresivnije par kilometara u veoma lošim saobraćajnim uslovima na N.BG i potom maksimalno ekonomično u nestvarno povoljnim uslovima. Druga vožnja je bila oko 12 km, na relaciji Blok 24-Zeleni venac-Narodnog fronta-Kneza Miloša-Gazela-Blok 25, sa samo 6 zaustavljanja na crveno svetlo.

IMG_20200912_140130.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Mijailović P. said:

IMG_20200912_101131.thumb.jpg.9e5d71d4264e991c0ca38334b8c76d12.jpgIMG_20200912_101108.thumb.jpg.7bc325da39578d6d64a7b8de7eb0622f.jpgIMG_20200912_100854.thumb.jpg.2195a844a135a20029086bc941ced82e.jpg

Malopre mi iskoci na tabli, pa se setih posta mog cenjenog kolege. Manji uzorak, ali maltene ista prosecna brzina, jedino iz tog razloga postavljam.

Naravno, statistika je kao bikini :D ... Bravo Sport T-Jet 150 (iznad) vs Bravo Sport MultiAir Turbo 140, cisto da zagolicamo mastu i uporedimo tehnologije :stuart: :

 

130920207354.thumb.jpg.0e57329bcd296439b08b16dab82fe226.jpg 130920207355.thumb.jpg.50c8eec216d0b4ef95051f9936118030.jpg 130920207356.thumb.jpg.7f3436ff1c56e967bf16e7492de7e322.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/12/2020 at 5:53 PM, moron said:

Dve današnje "gradske vožnje" po BG (Honda CRV 1,5T). Obe ekstremne, na svoj način. A obe se zovu "gradske". Najpre malo možda agresivnije par kilometara u veoma lošim saobraćajnim uslovima na N.BG i potom maksimalno ekonomično u nestvarno povoljnim uslovima. Druga vožnja je bila oko 12 km, na relaciji Blok 24-Zeleni venac-Narodnog fronta-Kneza Miloša-Gazela-Blok 25, sa samo 6 zaustavljanja na crveno svetlo.

IMG_20200912_140130.jpg

tu je Đavo umešao prste, sa 666 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Tipo 1,4 atmo, do crne gore preko Žabljaka, po bordu, u odlasku 5,4l dole se vrteo po po lokalu nekih 150km što podiglo prosek na 6.0 povrtak nije nešto spustilo, 5,9 po bordu za oko 1.100km. Vožnja normalna koliku put dozvoljava, usponi svi maksimalno koliko može da izvuče, nekad je to 4. 90, nekad 3. 70... kad je manji uspn ide 5. ... klima trećinu puta. Šta znam, ok je to, za ovaj motor i veličinu auta, skorz pun gepek...  Prvi put idem preko Žabljaka, au brate koji put.... mada zadovoljan sam kako je Tipo izvukao, obilazio... mora oprezno, mora se nateže, ima i mučnih tenutaka, al izgura se olidno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/10/2020 at 10:48 PM, mick said:

Jedno pitanje za vas starije ''dizelaše'' :D Da li ima neke veće razlike u dizel gorivu?

 

Ne.

 

Izbegavaj samo male i nepoznate pumpe, to je jedina sto posto sigurna stvar o kojoj treba voditi računa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinac se sa 500L provozao od BG do N. Pazara, "oko Pazara" (pa i makadamima) i nazad. Do Čačka (i kontra) je išao auto putem. U zbiru, nije neka baš velika prosečna brzina, ali ni potrošnja nije strašna.

bord 500L posle putovanja za NP.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 1036 kilometara baš mešovite vožnje, malo autoput, malo magistrala, malo grad potrošeno 59.95l, što mu dodje na 5.7l metodom čep-čep.
Bord pokazuje 5.4. Nadam se da je to ok za jedan automobil koji ima aerodinamiku šifonjera :D
Sutra idem do Mokre Gore, možda se setim da resetujem bord pa da vidim magistralu samo...


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Djuk85 said:

Nadam se da je to ok za jedan automobil koji ima aerodinamiku šifonjera :D

Je*es trokrilni - kada je JTD srce, mozes da mu radis sta hoces, uvek je tu negde :D .

26 minutes ago, Djuk85 said:

Sutra idem do Mokre Gore, možda se setim da resetujem bord pa da vidim magistralu samo

Na osnovu decenije vlasnistva, prognoziram ti 4.5-4.7l :D , normalnom voznjom sa preticanjima, sa sve onim radovima oko Pozege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 75 km u jednom, pa u drugom smeru. Sve u istom ritmu. Svega po malo ( grad, auto put i regionalno). Visinska razlika krajnjih tačaka oko 400 metara.

 

bord Honda do FG i nazad.jpg

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Djuk85 said:

@Ivan pogodio si
Samo smo izgubili oko sat vremena u povratku zbog radova

Decenijsko iskustvo bato :D, pitaj sve sto te zanima oko JTD :P .

A radovi od Ovcar Banje ka Uzicu - El Clasico :) ... Kao Skadar na Bojani, godinama unazad, u kombinaciji sa obilaznicom oko Cacka i onim nesinhronizovanim semaforima - tacno da popizdis. Jos kad upekne zvezda, milina...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Ivan said:

Decenijsko iskustvo bato :D, pitaj sve sto te zanima oko JTD :P .

A radovi od Ovcar Banje ka Uzicu - El Clasico :) ... Kao Skadar na Bojani, godinama unazad, u kombinaciji sa obilaznicom oko Cacka i onim nesinhronizovanim semaforima - tacno da popizdis. Jos kad upekne zvezda, milina...

 

 

Off Mene moji saputnici mrze zato što sve te zajebancije izbegavam prelaskom preko Divčibara ili, dok nije bilo ove Korore, Debelo brdo - Tara, pa dalje ka Višegradu.

 

:)

 

Sad planiram put u PB, ali opet idem preko Divčibara :) 

 

U petak, uzeo sam ženin auto, rešio sam da ga malo vozim, ne bi li uočio sve nedostatke nastale dugogodišnjom nebrigom.

Elem, napunio sam gorivo, resetovao km i prešao 49 km po BG.

Na kraju vožnje, pogledao sam prosek, 4,9 litara :) neka je i 5,5 litara, odličan prosek

Fiat Punto 1,2 8V

80 ak hiljada km :) 

Istina, vožnja je bila lagana i vozio sam van jutarnjeg špica, odnosno između 9:30 i 11:30

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu potrosnju na puntu 1.2 video samo na magistrali :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Puntu na autoputu potrošnja od 5,9 do 6.5....Prosek negde 6.2l na 100km,neće niže ni sa novim svećkama

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, ortakov said:

Elem, napunio sam gorivo, resetovao km i prešao 49 km po BG.

Na kraju vožnje, pogledao sam prosek, 4,9 litara :) neka je i 5,5 litara, odličan prosek

Fiat Punto 1,2 8V

Prosečna brzina verovatno veća od 25 km/h jer što kaže @MS PK tu potrošnju samo na otvorenom uspevam i ja da ostvarim a imam Punta 7 i po godina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...