Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Nemam pojma. Samo vidim da nisu isti ni baš svi podaci u prethodne dve tabele (pa ni za ubrzanje, 11,5/12,4 sec). Ko zna ko piše te podatke (pa i za WLTP potrošnju) i šta koristi kao izvor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu reći da mi ovo s koronom blagotvorno deluje na potrošnju.  Za vreme vanrednog stanja bila je oko 10, a ni sad mi ne bude preko 11. Plin, sve po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme ne vidjam jednocifrenu prosecnu potrosnju, na prethodnih 7.000km prosecna 11.68l, od toga autoput recimo 2.000km, ostalo grad Novi Sad.
Samo grad Novi Sad potrosnja 12.88l, a najniza za rezervoar 10.24l (verovatno 2 odlaska do BG-a tom prilikom). 2.0 turbo benzin, DSG 6b, 4x4, 280ks 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Honda CRV 1,5T sa MT. Ali, osim što je to bez gradske vožnje, to su nerealni, pandemijski uslovi, bez uobičajenih daljih ruta. Siguran sam da će u normalna vremena to "da ide gore".

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna brzina 35km/h
Prosek po bordu: 5.5 l/100
Distanca: 745km predjena

Sipano za ~6700RSD
Cena OMV maxxmotion aditivirani:149.9 (150)
Sipano do cepa: 45 zaokruzeno (44.6L)
Racunski: 5.9L/100 potrosnja.

0.5L bord laze ali....obzirom gde je vozen (off road, mnogo 1.brzine,ne bas lagana noga na gasu po krivinama i non stop brda -Bajina Basta, Tara i oko nje, Ovcar i Kablar i sve oko toga..), ja sam prezadovoljan potrosnjom.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

 

I ja sam se vratio sa Tare, preko BB i debelog brda, na tom delu puta, odnosno BG-TARA-BG, metodom čep - čep bilo je oko 6,4 L benzina :)

Mada, ja dosta lagano vozim, pa možda i to ima efekta.

Recimo, svaki spust, vozim brzinom kojom se i penjem, pa tako, niz Rovni, u trećoj brzini, na oko 4500 obrtaja, ide oko 70 km :) da se malo očiste usis i izduv :) 

 

Ono što pokazuje da treba da se prebaci u veći stepen prenosa, vrlo često greši. Recimo, idem na uzbrdici, u trećoj, lagano se vrti na 3500 rpm, sa klimom i punim autom, ako dodam gas, ubrzava, znači, sve normalno, a bord pokazuje da trebam da šaltam u stepen iznad. Ako ga prešaltam, on se uguši, pa mora nazad.

 

Da bi se postigla najbolja potršnja, mislim da je bolje da se vrti malo više, posebno kad je neki uspon, u nižem stepenu prenosa. 

Isto tako, na ravnom, vozim 70 km/h u 5. brzini, on me stalno upozorava da prebacim u stepen iznad, a po bordu pokazuje potrošnju 5 l/100 km. To nema smisla, mislim da je i to mala brzina za 5. stepen prenosa. 


Svakako, prija mu da se vrti a samim tim i potrošnja bude normalna :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svaku uzbrdicu šaltam na niže, nekada i po dva stepena, mada često deluje da je dovoljan i jedan. I to bez razlike dizel ili benzin. Nek se vrti. Bolje je po meni i da se vrti na većim obrtajima od nužnih, od obrnute situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=22452]ortakov[/mention]

Ja sam u B.Bastu isao preko Debelog brda, a trenutno sam u Cacku, tj jos se nisam vratio za BG. Spavanje i sutra nazad. U proslu subotu izjutra krenuli na godisnji odmor i evo ravno 7 dana mi trajao rezervoar (56-7 koliko staje do cepa). Iskreno nisam ga stedeo, posebno ne kada su brda krenula, a to je maltene ceo put od Debelog brda i sve vreme dok sam bio ovde...jbg, umem da ubacim u 'eco' rezim al imam i ja svoje momente

 

Bice putopis gde se islo i na sta se trosilo gorivo default_).gif

 

Generalno gledano mislio sam da ce mi biti bar 6.8-7.0 realna potrosnja ali eto mizerno je bord gresio.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znas kad ces dizela van grada da uguras na 7l... nikad :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja na ovaj DCI sunem do vrha dizlo, 50l, i negde na 1000km mi zapišti rezerva.
Na BMW još ne mogu da ispratim potrošnju u uslovima normalne exploatacije , za sad se vrti oko 8l , dakle, može niže jednog dana.

Što se tiče ovog pokazivača za šaltanje na benzincima pa pokazuju da se uzbrdo šalta u višu, to je zato što se tripuju da su dizelaši .

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ortakov said:

Ono što pokazuje da treba da se prebaci u veći stepen prenosa, vrlo često greši. Recimo, idem na uzbrdici, u trećoj, lagano se vrti na 3500 rpm, sa klimom i punim autom, ako dodam gas, ubrzava, znači, sve normalno, a bord pokazuje da trebam da šaltam u stepen iznad. Ako ga prešaltam, on se uguši, pa mora nazad.

Taj Shift savetodavac nemoj ni da gledas, uz jos par stvari na autu bih ga najradije ubio :) . Najobicnija glupost kojoj je cilj da udavi auto na niskim obrtajima i satro smanji potrosnju. U situaciji koju pominjes, kada ga cepas u obrtaje, a savetuje visu brzinu - naravno da ne zna da si u brdu. Turbak (benzin/dizel nebitno) zbog obrtnog moze da proguta i povuce ako se zaje*es, ali atmo ne prasta pri vecem opterecenju i gubljenju ritma.

Isto vazi i za ravno, uvek ce te terati da isaltas do seste i na nizim brzinama... Sve u svemu - glupost na koju sam obracao paznju mozda jedan dan po kupovini. Mada, jos gora nebuloza je Stop&Start :D .

1 hour ago, ISV_01 said:

Generalno gledano mislio sam da ce mi biti bar 6.8-7.0 realna potrosnja

Braaaate, 1.9, bez gradske voznje... Pa da li si realan, upravo kao sto Mica kaze, sta god da mu radio dok sam ga imao - nisam mogao da vidim 7l na otvorenom. Kod njega mi se uvek svidjalo sto je razlika izmedju ludacki stedljive i ludacke voznje bila smesna :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Ivan said:

Mada, jos gora nebuloza je Stop&Start :D 

OOOO, kako glupa stvar... a najgore je što moram svaki put kad uđem u auto da ga isključim !? Što ne zapamti da je isključen, pa kad ja to hoću (a nikad neću) ja ću ga uključiti. Postoji li neko rešenje za to?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ortakov said:

Što ne zapamti da je isključen, pa kad ja to hoću (a nikad neću) ja ću ga uključiti

Kod mene S&S "pamti" ako je ugašen. Ostaje ugašen. Mesec, dva ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se kasnije ni raspitivao, posto je kod mene postalo automatizam - pali auto, gasi S&S :D .

Na Giulietti recimo pametno pamti zadnju zapamcenu vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, moron said:

Kod mene S&S "pamti" ako je ugašen. Ostaje ugašen. Mesec, dva ...

Moj ne pamti :( 

Upalim auto, vozim do trafike, dva km, ugasim, kupim šta mi treba, upalim, ponovo je aktivan. I tako ga svaki put gasim i gasim i đubre je stalno ljuto na mene, ponovo se uključi svaki put kada upalim auto ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma znas kad ces dizela van grada da uguras na 7l... nikad default_D.gif

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Obzirom na off road voznju koja se moze pojmiti sa nekim cepom u gradu, licilo mi je da moze..kad ono prijatno iznenadjenje :D

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...