Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

24 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

Hoćeš da kažeš da mora da ti da f10 na testiranje bar mesec dana? :whistle:

 

Znas kako, kad se u drustvu prica o potrosnji, moje su duple od tudjih :D Kada treba podeliti troskove goriva onda ispada jeftinije ici mojim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad me pitaju koliko mi auto troši, odmah kažem najveću cifru koju sam dostigao. I tu prestane svaka diskusija, jbg.
Evo kum uzeo passata 6, karavan, 2.0tdi 140ks, I sad ispade da troši i 9l po BG gužvama. Teško mu bilo da pevali to preko jezika.
Pa sad ne kapiram dal je jeres ako auto troši preko magičnih 5l dizela, il si buržuj, il si debil što si kupio il šta već!? :)

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zabole generalno za potrosnju, niti redovno resetujem, na petici nije resetovan bord 60ak hiljada, a na trojci 8 otprilike, i znam da mi se prosek kombinovane po cepu vrti oko 6.5l.

Vise sam bocnuo nidzu za potrosnju od 5l benzina, jer meni pola tone tezi auto, dosta duzi, siri i sa vecim, tezim i sirim tockovima moze provereno u takvim uslovima da trosi do 4l :D

Tudja potrosnja me ne zanima previse, recimo za alfu 159, ako je meni trosio taj auto 8.5l kombinovano, sta meni znaci sto peri trosi 5l po gradu, a djuri 10l na otvorenom, sve i da je stvarno tako :)

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites





Vise sam bocnuo nidzu za potrosnju od 5l benzina, jer meni pola tone tezi auto, dosta duzi, siri i sa vecim, tezim i sirim tockovima moze provereno u takvim uslovima da trosi do 4l




Pišeš u prilog onog što sam napisao, na malim brzinama široki točak nije toliki hendikep, a ako nema ubrzavanja masa vozila takođe ne dolazi do izražaja.

Razlika je do motora manje potrošnje i manjih performansi.

BTW, nisam znao da je F10 preko 2t.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja znao da je oktavija grdosija od preko 1.5t, ali eto znam da je otprilike f10 tezi skoro pola tone :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i f10 je po saobracajnoj preko 1.8t, ne mnogo, tacnije 5kg default_D.gif

 

Pa ako dodam pausalno tezinu dodatne opreme ili tezinu rezervoara i vozaca izadjem na blizu 2t default_D.gif

 

Superb 2.0tdi koji je tezi od benzinca mi je bio po saobracajnoj 1520kg, a sad novija, manja i laksa oktavija benzinac da bude iste ili vece tezine.

Ne verujem.

 

Koliko znam 2.0 okte su negde oko 1350kg, pa neka bude i 1400kg, opet blizu pola tone razlike iz mog licnog iskustva.

 

Imao sam osecaj da je tvoja riba porasla za 200 kila default_D.gif

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Ivan said:

Pogotovo Omladinskih brigada posle uvodjenja zute trake i vajnih semafora. Pa jos sada kada tu zavrse i nacickaju West 65 Tower i Shopping Mall, ne smem ni da zamislim :lol: .

Ili recimo autoput ka gradu popodne :guitar: .

 

tu mozes da vozis na struju,sve na anlaser:D i za takav saobracaj samo treba sto jaci turbo benzinac,da sto bolje kompresor klime radi da se kabina ohladi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili nam je obojici uključena oprema u saobraćajnoj ili nije nikome, zar ne? @vagenovac

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po COC-u bi svima u masu vozila trebalo da je uključeno "sve" (pa i sva dodatna oprema, a i gorivo (90%?)). I tako je i u saobraćajnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj stvarno moguce zbog opreme, ali mi stvarno cudno da je samo 300kg razlike i da je teska kao veci superb 2.0tdi, a od teske opreme sustinski samo siber preko superba, a trebalo bi da je laksa makar 100kg od superba ako ne vise.

Eh te svrake :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ni ja nikada rekao da je CRV 1,5 T LifeStyle teži samo 111 kg od 500L MJ 1,6 MJ Longue, od koga je duži preko 40 cm ( plus masa AWD-a), ali, COC-ovi kažu tako ( 1.644 kg -1.533 kg)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je teška panorama (a Longue tog godišta je ima serijski), a ako je verovati upustvu za upotrebu, sa 1,6MJ minimalna masa (u najlakškoj verzij) je 120 kg veća nego sa benzincem 1,4 ( piše 1.365 i 1.245 kg ( str. 255 upustva))

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuvena perolaka GM/Fiat Premium platforma :) . Mislim da je u produkciji debitovala bas na Breri, a koriscena jos ranije na konceptima Insignije i Alfe Visconti.

2 hours ago, moron said:

500L MJ 1,6 MJ Longue

 

1 hour ago, moron said:

a Longue tog godišta

Longue, Tongue, Long, Lounge :P ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...