Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Nissan Qashqai 2.0, 150 ks, Automatik, 11.2l dizela gradske vožnje. To je ako se ne štedi na gasu.
Sad ga ja vozim ovih dana, pa da vidimo onda, al ispod 9 ne verujem da može.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Ova vrednost je neka prosecna pri voznji magistralom, normalnom voznjom. Da drzis svoj ritam, sa preticanjima, a da opet ne divljas po putu :) .

 

Jeste, to je bila max koju sam ja uspeo da postignem na tom putu a da sam ispostovao sva ogranicenja po GPS :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dekirs said:

Tesko da 1.9 9ka na ovoj prosecnoj brzini moze ovoliko da trosi :D

Na 22-23 km/h meni troši između 9-10 litra. Evo slikao danas, malo sam zakačio i vangradsku do sela pa je prosečna brzina malo porasla, a potrošnja se smanjila.

 

IMG_20200630_141138.jpg

 

A evo Brere... Na gradsku vožnju od 15l dodat put od Leskovca do Sokobanje i nazad...

 

IMG_20200630_141512.jpg

2 hours ago, totti said:

Doduše, ovo je i zimska potrošnja.

Na prošlim relacijama sam imao od 0-2 semafora, vožnju delom auto-putem, bez traženja parking mesta i tad se prosek vrteo 6.1-6.3

 

 

Ovo mi nekako realnije zvuči za 1.6...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i kažemo da je gradska vožnja/potrošnja relativna stvar. Neko će preći relaciju od 10 km za nekoliko minuta, a neko će relaciju od 2 km da guli pola sata
Ne znam da l' si nekad video na šta liče ulice Jurija Gagarina i Omladinskih brigada u popodnevnom špicu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo Omladinskih brigada posle uvodjenja zute trake i vajnih semafora. Pa jos sada kada tu zavrse i nacickaju West 65 Tower i Shopping Mall, ne smem ni da zamislim :lol: .

Ili recimo autoput ka gradu popodne :guitar: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek da izgrade tu autobusku na NBG...iskreno se nadam da cu se odseliti pre nego da je otvore i jos izgrade West i 'Petica' kod pijace u blokovima....potrosnja ce u najavi da skoci za 2-3L

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/29/2020 at 3:20 PM, vicent said:

Ma gde će auto od 150- 200 ks da pojača potrošnju , za 2 -3 cm šire pneumatike.
Može teoretski, kao ono, ne otvarajte prozor, lošija je aerodinamika.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

 

Oko litar je razlika bila na bivšoj alfi, 205mm zimske naspram 235mm letnje, pri putnim brzinama na autoputu. U ukupnom proseku nešto manje.

 

Značajno se podiže otpor i vazduha i kotrljanja sa širim točkom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desio litar i na istoj dimenziji samo drugi pneumatik. Mada, mislim da sam bas potrefio ekstreme u obe strane, pa otuda tako puno, ali eto moguce je svakako... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To po kiši se podrazumeva... A i ista deonica na autoputu samo u dva različita smera mož da ima i do 2 litra razlike zbog vetra. Nije isto vetar u leđa i vetar u čelo... :D

Čak i pritisak vazduha i kad nema vetra može da ima značajnu ulogu u trenutnoj potrošnji. Recimo potpuno ista ruta u dva različita dana kad je pritisak vazduha jak i kad je pritisak slab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Isto... Pamtim svojevremeno dok sam vozio Yugo zadnjih godinu dana mi nije radio plovak, a mrzelo me da se jebavam s njim. Odem na pumpu, sipam 10 litra i zapamtim kilometražu. Znam da s tim mogu da pređem 100 km po gradu i samo gas... :rofl:

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Oko litar je razlika bila na bivšoj alfi, 205mm zimske naspram 235mm letnje, pri putnim brzinama na autoputu. U ukupnom proseku nešto manje.
 
Značajno se podiže otpor i vazduha i kotrljanja sa širim točkom.
 
Pa šta onda da kažu ovi atmosferci od 1,4 -1,6 litara.
Kod mene nema razlike a ne želim ni da je tražim.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Yugo sa 195 R15 gumama ne trosi nista specijalno vise od vecine standardnih :D Poslednji put kad sam merio je bilo 6.6l, cetvrtina po gradu, ostalo otvoren put. Normalno to nisam siguran kako je uspeo ali eto moze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, YUgisa said:

Moj Yugo sa 195 R15 gumama ne trosi nista specijalno vise od vecine standardnih :D Poslednji put kad sam merio je bilo 6.6l, cetvrtina po gradu, ostalo otvoren put. Normalno to nisam siguran kako je uspeo ali eto moze :D

 

Otvoren put može biti i magistrala. 

 

Širi točak se više manifestuje pri većim brzinama. Kad kažem autoput, to obično mislim 130+. Tu ima razlike, na manjim brzinama skoro da nema.

 

Moj auto trenutni troši 5l na magistrali, a grdosija od preko 1,5t, benzinac, na 19icama. Potrošnju njemu zakolje autoput najviše.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ja da kazem, trosi ispod 4l na magistali, a grdosija ipo od 2tone na mnogo sirim 19icama :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smem ni napisati slucajnu potrosnju jer odmah krene internet takmicenje :lol: Moj auto i dalje trosi 8l van grada u proseku :D  Prosecna brzina je bila bliska zakonskim ogranicenjima, pa sad to nek shvati ko kako hoce :D Nisam primetio ni na 151km/h bitniju razliku :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...