Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Zavisi i od veličine točkova,guma....meni je potrošnja goriva manja za litar kada stavim letnje točkove

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, neshtry said:

Zavisi i od veličine točkova,guma....meni je potrošnja goriva manja za litar kada stavim letnje točkove

 

 

Pa nije to zbog točkova, no zbog leta   :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog guma je,leto i temperatura su došle 2 i po meseca kasnije

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel drasticna razlika u velicini felne i sirini gume? 

 

Meni manje trosi na zimskim, ali su zimske 245 sirine na 18 inca, a letnje 255 na 19 inca, a mogu reci i da su letnje osetno teze, makar 5kg otprilike, tj. recimo da su zimske 25kg, a letnje 30kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da staviš obe na vagu. Baš bi bilo interesantno znati. Koja je "visina" tih od 18" i 19" ?

Ako se ne varam, moja 18" ( 235/60X18 ) je imala 27 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam jedan solidan period vozio Breru na zimskim 17" 225/50 R17 (dok sam čekao gume i distancere za letnji 18" set) i iz tog perioda i pominjem potrošnju. Bilo mi interesantno u samom početku da je uporedim s Deltom (ona je nosila 225/45 R17). Sad više i ne gledam, ne'am pojma kolko troši s 18-kama. :D

 

Mišljenja sam da sam s manuelnim malo više opušteniji i da je iz meraka nesvesno puštam više u obrtaje nego što to radi automatik. Doduše i s Deltom sam divljao... Ne mož čovek da odoli onom kickdown  efektu kad potopi papučicu gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde će auto od 150- 200 ks da pojača potrošnju , za 2 -3 cm šire pneumatike.
Može teoretski, kao ono, ne otvarajte prozor, lošija je aerodinamika.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je najvise stvar do toga, ako vozis auto od 200ks, jos benzinca, onda hoces da osetis ostrinu pod papucicom gasa u svakom momentu, a i da ga zategnes u obrtaje kad god treba.

Ako ga vozis na nizim rpm onda reaguje kao mrtva kobila u odnosu na kako moze da reaguje na srednjim/visim obrtajima, sto znaci da nikad nisi ispod srednjih obrtaja ili retko.

A automatik ga drzi na nizim rpm, a to ti nije problem jer na svako iole zustrije stiskanje gasa vraca brzinu ili dve nanize i forsira obrtaje dok ne popustis gas :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je, jednostavno on to izšalta mnogo brže od tebe... Izmenja par brzina dok bi ti sam u realnoj vožnji promenio jednu.

 

Definitivno automatik mnogo bolja varijanta za grad što se tiče potrošnje. Još ovi sa 8-10 brzina... Ufff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Vako, isli do Zlatibora (AP Milos Veliki) pa onda do Stopica pecine i vodopad Gostilje, pa potom Ribnice i Ribnicko jezero. U povratku za BG svrnuli do Takova - Spomenik ustanku i u G.Milanovac do spomen parka Brdo mira. U povrtaku AP takodje, iako sam mislio da od GM idem klasicni magistralnom, no na google maps je pokazivao zasu kod cuvenog semafora oko 4:30 tako da je otpao.

 

Nisam 'cepovao' po povratku da utvrdim cinjenicno stanje po rezervoaru, ali sudeci po kazaljci Bravko je popio oko 35L. Iskreno, obzirom da je bilo cekanja u koloni i tamo i vamo kod Uzica i Pozege, pomalo paljenja klime bas kada se stoji i konfiguracije terena kuda se sve vozilo, ja zadovoljan.

Ko bude isao na Gostilje vodopad, neka ne ide na Alin potok a da bas ima nizak auto. Uzan put ali je predeo prelep zaista.

IMG_20200629_181410.jpgIMG_20200629_181403.jpgIMG_20200629_181357.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshtry said:

Zavisi i od veličine točkova,guma....meni je potrošnja goriva manja za litar kada stavim letnje točkove

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

Brže stigne do radne a širina  izmedju 165 (zimske čelične) i 185 (letnje alu)  barem je tako kod mene ne primećujem razliku u potrošnji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vagenovac said:

Kum dizela 80kmh vozi 4 brzinom na 2000rpm, a ima 6 brzina i 200ks.

Kako ovo da shvatim?, ja pricam sta jeste i kako jeste, mogu sutra u toku dana da snimim u kojoj je brzini i na kojim obrtajima se vrti cisto da se vidi, nemam potrebe da lazem oko potrosnje i obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne davis tu motor, mozes slobodno da vozis tako. Na to su mislili kada su ti rekli da nije problem za motor.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corona cini svoje, slabije se putuje, retka prilika da kod mene nema dobrog dela magistrale koja obara potrosnju.

Zadnjih mesec i kusur 1342 km, samo oko 100 km magistrale i 250 km autoputa. Znaci vecina je somic kilometara BG voznje, kuca-pos'o, bez neke bas krvnicke kreni-stani guzve. Okruglo 101l (iz 3 sipanja), cep-cep kaze 7.53 l, prosecna brzina 33 km/h.

Ukupna potrosnja je (opet zbog Corone i vise lokala) sa 6.7l za dve godine, za par meseci izasla na 6.9l. Tj. +1.2l ili +22% na fabricki deklarisanu kombinovanu (5.7l). Evo i grafikona (ovaj elektronski sam malo kasnije poceo da vodim), 1.4 MultiAir Turbo 140 KS, u Bravo Sportu je u pitanju, bez koriscenja Stop&Start:

 

download.png.2974b7630ac9847c1e0b9f579a5a6b1f.png

 

Ukupan prosecan trosak za gorivo u posedovanju ovog auta mi je tacno 8.06 EUR/100km.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NemanjaLip treba da shvatis onako kako je i receno :)
Tj. Da ima ljudi koji ni snaznije dizele nece da voze ispod 2000rpm iako mogu, te da je pohvalno sto ne gnjavis motor :)

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

7.53 l, prosecna brzina 33 km/h.

Znaci ~9L na neku prosecnu brzinu od 23-27kmh, kolika je vecini ljudi koji se voze u Beogradu :D 

Opet nije toliko lose.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele lele, pa jesi li vukao benzinsku stanicu sa sobom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na potrosnju nego na brzinu, bilo bi previse onako

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, dekirs said:

na neku prosecnu brzinu od 23-27kmh, kolika je vecini ljudi koji se voze u Beogradu

Nemoguće je imati takav prosek brzine po BG. Meni je često i ispod 20 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa pa tako reci, ja mislio da konstantno voziš sa regeneracijom DPF-a :lol: 

@moron

Ima gi razni sa pojmom "prosečne brzine u BG"...meni je npr veća od 30 jerbo idem ranije na posao, izbegnem kolaps i stani-kreni sistem, gužvu jedva i vidim (samo na Autokomandi kod uključenja na Dušanovac) i to je to. U povratku krenem oko 15h i opet nemam gužve, a maltene zeleni talas je od buvljaka do bloka 45 u naletu ako nema gužve. Krstari se bez problema oko 55-60. 

 

Dok sa druge strane imaš onaj krkljanac oko 7:30-45, često (što je nepojmljivo) i oko 14h a u periodu oko 16:30-18:00...ko živ ko mrtav. Gratis ako je neko na relaciji centar-Rakovica, Konjarnik - Borča i ne znam ti ja koje još guste apokaliptične gužve sa/bez uzbrdicama možeš da zatekneš i, na žalost, njima prođeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...