Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Stilo jtd na kratkim relacijama (par kilometara) bije 10l lagano. Provereno vise puta, a to nije bas pola litra manje od deklarisane. default_).gif

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kratkim relacijama (4km) i zimi i jeste bila osetno veca potrosnja ali 9l mi nije presao nikad. Ali tokom duze voznje u letnjem periodu moglo je lagano ispod 7.5. Na otvorenom (magistrala) 4.5-5.5.

Govorim o verziji sa 3 vrata.

Edited by 811DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bmw e39 530d, Cacak - Beograd (preko Topole) , 150km po Beogradu i Beograd - Cacak (Ibarska) sve zajedno 5.8 neverovatnih, doduse bord zna da odstupa kod njih solidno, videcemo na sipanju. Ali taj auto zaista moze jako malo da trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_20200602-093729_Fuelio.thumb.jpg.2efdb1a481d75a013ce7db7085da4aa9.jpg

 

Evo ga moj fuelio od maja 2018 pa do danas. Isuzu 1,7 cdti motor. Slobodna procena da je 80% gradska vožnja. Ne mogu da ne budem zadovoljan. 

Retko kada punim do cepa, pa je zato ovakav grafikon, ali svako sipanje je uredno evidentirano.

 

1,9 jtd je meni u puntu trošio od 4l kuliranja magistralom do 10l špic bulevar zimi. Normalna vožnja magistralom je bila oko 5 a divljanje oko 6l. Fenomenalan motor! Da mu limarija nije propala ne bih ga još menjao. 

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kratkim relacijama (4km) i zimi i jeste bila osetno veca potrosnja ali 9l mi nije presao nikad. Ali tokom duze voznje u letnjem periodu moglo je lagano ispod 7.5. Na otvorenom (magistrala) 4.5-5.5.
Govorim o verziji sa 3 vrata.

Onda nije bila ona gradska guzva jer itekako moze da bude 10 u tim slucajevima.
Nekoliko nas je vec postavljalo slike sa 10-ak litara.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gradska vožnja" je jako relativan pojam.

Često, čak i kada imate dva ista proseka brzine "u gradu", radi se o potpuno različitim uslovima. I stoga o neuporedivim potrošnjama.

Ja sa dva benzinska vozila B segmenta, od 95 i 111 ks, "van grada" ( npr. BG- Užice i nazad), bez problema ostvarim prosek od oko 4,5 (može i manje, ako bih hteo, a znao sam i manje), ali, po BG, "po krugu dvojke", ta kola meni često troše i po 11-12 litara (jer prosek brzine bude i po samo 15-17 km/h). Bez ikakvih problema.

Kao što mi "u gradu" nekada i 1,6 MJ zna "prebaciti" i preko 10 litara. Ali, i trošiti "nekada" i samo 6,5 "po gradu".

Sve je to toliko relativno. I neuporedivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Punto 1.9jtd zimi, a Boga mi i leti na kratkim gradskim relacijama komotno troši 10l.Nezagrejan motor i kratke relacije mu ne daju da bude ekonomičan.Mada mojom vožnjom nikad se nije ni spuštao ispod 8 po gradu.Mada za to koliko se vozim po gradu ni ne treba auto već bickla cca 5km prosečno. 

 

Al ajde sve to nadoknadi kad izadje na otvoren put, gde troši 5l, najmanje što je čep metoda pokazala je bilo 4,(nešto) ali onako baš monotone vožnje, uglavnom je tu oko 5 što je smešna potrošnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milan-jtd

Do čepa, care, do čepa! Ja reko, sipo čovek 5 puta u 3 god...  :)

Update za Passat-a 2.0 TDI (bez DPF!):

 

Potrosnja Passat fuelio Jun 2020.jpg

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

I danas je dan za testiranje,od mrtve rezrve do mrtve rezerve.Punto kaže 8l,čep metoda kaže 9l.Čista gradska vožnja skoro mesec dana sa teškom nogom na gasu, mada sa ovom cenom goriva ako potraje šaltanje sa 3k obrtaja dižem na 4k :ph34r:

 

IMG_20200606_112043.th.jpg

 

Lampica za sijalice je tu večito,ne pomaže ni što su komplet sijalice zamenjene da budu 5w :lol:

 

I jel ima neki kršten sajt za slike, ovaj ubije sliku kao da je neka 2005 godina. 

Edited by Dzoni_Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzoni_Bravo

Slike mozes da kacis direktno na FLCS server, ne treba ti nikakav eksterni host.

Em najlakse i tebi za kacenje i drugima za pregled, em ostaju na forumu, em imaju Thumb prikaz, em postoji listanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mnogo, u 70% slučajeva je nezagrejan motor i ultra kratke relacije, a i kad se zagreje ja to peglam muški.Da se razumemo nije vožnja da se juri što manja potrošnja, može sigurno to još dole, ne sporim tu činjenicu, ali čim se zagreje motor ide oštra vožnja.A čak i tako jednom mesečno pun rezervoar nije nikakav finasiski izdatak :D Ne divljam niti se jurim od semafora do semafora, ali kad polse kanioma sedneš u auto mora malo oštrije da se vozi da se razbije monotonija.Pa čak i da ga vozim penzionerski ne vidim šta bi se tu drastično smanjilo.Dizel i grad ne idu zajedno.Nemam ništa od toga da pričam kako u gradu troši 6l :D Realna potrošnja tog motora je 8l u gradu,ako se vozi a ne da mrcvariš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, andreja.micovic said:

Iskreno, to mi nešto mnogo za taj motor u puntu. 

Koliko god da je auto lagan ipak je 1900 kubika motor u njemu i realna potrošnja i jeste za grad oko 8 ili 9L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugarima benzinci trose 7-8l, meni JTD 10. Jbg, trebalo bi da predjem na nekog benzinca ako 'ocu da malo trosi. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex troše i benzinci 10L u gradu samo ti kojima troše 7L nisu ni G od gradske vožnje videli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, bio sam sarkastican. Tih 7l traje do prve situacije gde se ide negde dalje, onda je "Vozi ti, manje ce da kosta". Klasika. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nisam hteo da diram nečiju sujetu :D ali te priče o niskoj potrošnji po gradu su meni lično smešne.Nemam razloga da pričam kako nije.Možda sam prvi čovek koji laže sebe da mu auzo troši više :lol: A ni ne žalim se na tu potrošnju,tako da ako nekome troši manje samo ga jedno molim kad izadje na otvoren put nek me pusti da ga sa 40t preteknem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto u gradskoj na hladan motor ide oko 9l benzina,zimi i jače.
Na auto putu ,na 3000-3500o/min spusti drastično,na oko 6l ali nikad ispod...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam, bio sam sarkastican. Tih 7l traje do prve situacije gde se ide negde dalje, onda je "Vozi ti, manje ce da kosta". Klasika. default_D.gif

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Ko sme to tebi da kaze

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prosek danas. 220km, 40tak km auto put, ostalo magistrala i malo grad, klima 50% puta, a 30% posto je bila provala oblaka i ogromna kolicina vode. Lancia Delta 1.4 tjet 110kw je na ovom putu, po boardu, sa 5 osoba u kolima, trosila 6.8L. I da dodam na to malo laganje opet nije strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...