Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

40 minutes ago, danijel55 said:

Zasto bi motor bio otvaran na 200k km ili menjan plivajući? Znam auta sto im je na 500k km i vise tek onda menjan plivajuci. 

 

Zato sto gomila auta iz uvoza sa nepunih 200kkm na satu imaju zapravo 500k ili vise, lose odrzavani ili njakani po gradu, pa onda masovno crkavaju na oko 200kkm, pa se razvila svest u narodu da je 200kkm mnogo za automobil, jer je jelte tu zreo za remont i zamenu svega i svacega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, danijel55 said:

Zasto bi motor bio otvaran na 200k km ili menjan plivajući? Znam auta sto im je na 500k km i vise tek onda menjan plivajuci. 

Sa tom voznjom je mozda i moguce, al realno receno bar 99% ljudi nece voziti auto putem 90kmh.I sto kaze Mica, izadjes uz brdo pa resetujes bord, onda zavaravas sebe.

Ja potrošnju volim da pogledam da bi znao da kalkulisem, reset km i borda i ne obracam paznju niti se trudim da ustedim gorivo. Bolje i 1l vise nego da gnjavim auto i vozim u nize obrtaje.

Rezultat kad sam skidao klapne usis cist :D

Slazem se sa svime navedenim.Auto se inace ne vozi tako,to je bio samo test iz zezanja,koliko najmanje jtd moze da potrosi.....A fiatovi zamajci su medju najizdrzljivijm po nekim istrazivanjima...Za 1.9 jtd znam da prelaze dosta,a verujem da su i 1.3 izdrzlhivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BGMilos kazu petak neekonomican, guta a trosi mozda dva litra vise u gradu od duplo slabijih auta.

Edited by 811DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali stvarno, ne bih Punta JTD menjao, još uvek, jer nema ništa BOLJE, za 2 -3 hiljade više. To za šta bih dodao pare, moralo bi da bude bolje, ekonomičnije, kvalitetnije. Meni nije normalno da dodam pare i kupim lošiji-slabiji auto. Novac nije u pitanju, uvek mogu par hiljada da izdvojim, ali za šta ?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah :)

 

Skoro svaki 1.9-2.0 dizel C/D segmenta za par hiljada je BRZI, ekonomicnost tu negde, od auta do auta, neki malo manje, neki malo vise, a svaki je BOLJI i kvalitetniji mnogo, u svakom pogledu :)

 

Ne moramo cak ni da idemo dalje od fiat grupe i 1.9mjeta, evo recimo grande punto, bravo, alfa 159 svi su za 1.9mjet znacajno brzi, a mislim da je realno reci i znacajno bolji i kvalitetniji, a kostaju par hiljada vise od puntijaka.

 

Kapiram ja da volis svoj auto i da si zadovoljan sa njim, ali nije da nema bolje za par hiljada vise i to u okviru grupacije samo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Hvala, grafikon je iz Fuelio aplikacije. Nisam 100% siguran je li to u pitanju. Na leto i pred jesen je bilo relativno dosta vangradske vožnje, a recimo početkom ove godine sam promenio rutu po gradu na kojoj imam malo veću potrošnju, ali je kraća, sa vrlo malo vangradske vožnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, MS PK said:

Koji to duplo slabiji trose 11l? emoji3.png

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Gledas samo peak ali pogledaj da je sada oko 11, a 9 svaki 1.4 sa 75 80 ks trosi po gradu pogotovo na kracim relacijama. 1.2 sa 64 ili koliko vec ks (VW) trosi drugaru nesto preko 8 po Nisu a auto je potpuno ispravan i samo na benzin. Na otvorenom ako se voze zahtevnije deonice potrosnja je u najgorem slucaju ista.

Po meni je sve to sasvim korektno za ponasanje motora, zvuk i snagu koju pruza.

Edited by 811DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lybra je deklarisana na 14,5l gradske voznje, takve gradske voznje gde taj motor trosi 11l, bi neki drugi slabiji motor trosio 6l u takvim uslovima i tempom.

 

Ili mozda samo tvoj auto trosi 3.5l manje od gradski deklarisane, a drugi trose par litara vise od deklarisane :D 

 

335i sa 300ks je deklarisan na 13.2l gradske potrosnje, to je sasvim korektno za 2005 godiste za taj zvuk i snagu :D

 

Kako svi imaju automobile koji trose manje od fabrike, ali zato imaju drugare kojima trosi vise od fabrike :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel drug lovac neki slucajno ? :D 

 

Salim se. Imao sam i ja jednog druga koji se hvalio kako mu auto malo trosi nakon sto je uradio dizne. U gotovo svim uslovima kao fabrika, negde cak i koji dl manje. Cep metoda. Dok se nije ustanovilo da ima ~30 ks manje od deklarisanog, na valjcima :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, dekirs said:

Mom drugu svaki auto manje trosi od fabrike ili tacno kao fabrika. Neverovatno :D

Ali je takvim likovima uglavnom neverovatno kada drugima auto trosi manje ili tacno od fabrike, pitam se cemu sumnja u savrseno normalnu pojavu :D 

 

7 minutes ago, horvat said:

Jel drug lovac neki slucajno ? :D 

 

Salim se. Imao sam i ja jednog druga koji se hvalio kako mu auto malo trosi nakon sto je uradio dizne. U gotovo svim uslovima kao fabrika, negde cak i koji dl manje. Cep metoda. Dok se nije ustanovilo da ima ~30 ks manje od deklarisanog, na valjcima :D 

 

Cipovan u minus, bosista zavrnuo slavinu na diznama :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac nema nigde prosečne brzine za lybru. Ja sam već kačio za službeni 1.5 tdci i potrošnju u pravoj gradskoj vožnji gde je prosečna 18 do 20 km/h. Fabrika kaže 5.7 do 7L i uklapam se sa 6.4L (board 6.2L).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mom drugu svaki auto manje trosi od fabrike ili tacno kao fabrika. Neverovatno
Ja imam jednog kome je auto trošio skoro kao skuter. Ali nije hteo da nas vozi na jedan dalji put, a da mu platimo gorivo po toj potrošnji

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, vagenovac said:

Ali je takvim likovima uglavnom neverovatno kada drugima auto trosi manje ili tacno od fabrike, pitam se cemu sumnja u savrseno normalnu pojavu :D 

Najgore mi je kada kazem koliko trosi, onda dovodi u pitanje ispravnost mog vozila i tu krece svadja :D

Zato sada i ja spustam 2L u proseku i kao ma da to je ta potrosnja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste nikad doveli u pitanje te fabricke podatke koji su oni prijavili sami? Mozda su oni pogresili nekada negde pa napisali slucajno vise, kao za npr. 2.0hgt :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram sto je moj komentar toliko dirnuo par vas. 

 

Uporedio sam podatke koje je izneo clan BGMilos sa podacima koje sam dobijao za druge automobile bilo iz licnog bilo iz tudjeg iskustva. Ne vidim sta je tu toliko lose.

 

Fyi, 14.3 je deklarisana potrosnja po nekom ciklusu gde motor startuje hladan a oko 11 koliko se secam po 'normalnom' ciklusu. 

 

Mislim da navedena potrosnja ne odstupa od realne ako se normalno vozi.

Prethodni auto mi je bio Stilo jtd i trosio je pola litra manje u gradu od deklarisane iako nisam neko ko je opsednut potrosnjom. Sad navalite sa hejtom :D

 

 

Edited by 811DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...