Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

U modu smanjene guzve, presao sam 775km kad je upalio rezervu i na to sipao 49l.

Ako uzmemo da je prosli put sipana ista kolicina, ispada da je potrosnja pala na 6.3L sto je vise od litar manje od prethodnog merenja.

Videcemo sta ce da bude pri sledecem sipanju default_).gif
 
Novo sipanje, ovog puta na 18" felnama sve.

785km, 48l sipano. Matematika kaze 6.1l, bord 5.7l. Jedan odlazak na Srebrno jezero, 2x Ikea NBGD, sve ostalo Mirijevo NBGD. Neki moj zakljucak je da trosi vise nego na 16" obzirom na dobro parce otvorenog puta..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, s kojim motorom? Sa 2.0 je to solidan 'uspeh', al sa V6 je sve sto pocinje sa 1 stedljivo :D :D :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Au, s kojim motorom? Sa 2.0 je to solidan 'uspeh', al sa V6 je sve sto pocinje sa 1 stedljivo  

Sa ovim prvim GT al je tjuniran pošteno, a ovom drugom je samo nebo bilo granica u potrošnji

, tako da deco bež'te07c884c0104dc43fd8f9ba65f26f3fbe.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po boardu. A u stvarnosti :) , po cepu?

Sa tolikom prosecnom brzinom (gde je dobar deo ocigledno autoput), tesko da moze da bude skoro pola litra ispod minimalne fabricki deklarisane za tu motorizaciju i model. A i ona je jedva ostvariva, a i to u idealnim uslovima i bapskom voznjom na magistrali (gde bi hvatao prosek cca 60 km/h).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po aplikaciji i cepu mi se razlikuje 0.1..na nekih 5000 km...Sada mi je na bordu 5.5 a po aplikaciji 5.6.tako da mislim da je bord tacan.

Ova potrosnja od 3.5 je ostvarena na relaciji Beograd,Leskovac,bord resetovan na naplatnij rampi Vrcin.Auto vozen sestom ne preko 2000 obrtaja.Dvoje u autu,i malo prtljaga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milandjbg kao što reče @Ivan sa prosečnom od 60-ak km/h sam sa 1.3 mjet ostvario najnižu potrošnju od 3.9L po boardu a po čep metodi 4.1L. Pređeno 1.100 km, pola puta bila vožnja sa uključenom klimom, relacija BG-Bar- Zlatibor-Bg. Da je vožnja bila bez klime možda bi i bilo realno tih 3.9 - 3.8L, sve ispod je gotovo nemoguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam podelio svoje iskustvo,ne tvrdim da je 100 posto tacno,ali auto na otvorenom jako malo trosi,dok je u gradu druga prica.Ali prosecna potrosnja mi je5.6 na uzorkub od 5000bkm,i po aplikwciji i po bordu,razlika je 0.1.Sto znaci da je bird tacan prilicno.

Edited by milandjbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po specifikaciji GP 1.3 MultiJet 90 trosi 3.9l na otvorenom. A s obzirom koliko su onda proizvodjaci lagali (tek su ih koliko-toliko unormalili sa poslednjim WLTP ciklusima merenja), svi ti rezultati su ostvarivi samo u idealnim uslovima i da vozis kao baba. Sta god da sam imao priliku da vozim i proverim po cepu. A tek da trosi manje od toga, maltene pa nemoguce, jos na autoputu sa tolikom prosecnom brzinom.

Sta ti znaci po aplikaciji? U nju prepises koliko sipas od cepa do cepa i koliko si km presao, pretpostavljam da na to mislis.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu beluzim svako sipanje goriva,ibonda na uzorku od 5000bkm izracunam potrosnju...I to se uklapa sa potrosnjom koja mi stoji na bordu u tripu B.Vrlo mala razlika.u gradu mi auto popne i na 7 litara...pa po tome kazem da je bord mozda tacan donekle.U sustini poenta je da na otvorenom 1.3 od 90 konja jako malo trosi...Nekad cu ga napuniti do chepa kad budem krenuo za Leskovac pa cu najbolje videti.Ali mislim i daljevda mi bord jako dobro ocitava potrosnju,jer u gradu popne i do 7 kad ga resetujem,mesovito bude 5.5l a kad ga vozim 120 oko 4.7...e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam praksu da sipam uvek 2/3 rezervoara. Ranije na Cromi sam istakao visak dva puta mesecno a evo sada na Scenicu moram nedeljno....

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz iskustva mogu reci da skoro svi automobili (ili makar velika vecina) trose manje od deklarisanog pri konstantnoj voznji 80-90kmh, pod uslovom da su u dobrom stanju.

 

To recimo uvek mogu napraviti na putu NS temisvar, a na ibarskoj mi nije padalo na pamet ni da probam.

 

Autoput vec mora biti iznad deklarisane za otvoreno, tu vec dolazi do izrazaja aerodinamika, gume itd. pa bude jos vecih oscilacija sa brzinom.

 

Po gradu trosi manje od deklarisane gradske voznje samo kad si u prolazu :D

Gradska voznja je najnezahvalnija za komentarisanje jer ima mnogo vise faktora, duzina relacije, guzva, zustrina ubrzavanja itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, vagenovac said:

a na ibarskoj mi nije padalo na pamet ni da probam

Tu bi vec morao da vozis sa slamnatim sesirom, da na vreme ostalima stavis do znanja kakav ti je stil :D .

Ne retko je zbog dinamike saobracaja opasnije po sve ucesnike u saobracaju gnjaviti kao baba, nego voziti trunku ostrije.

Zato i kazem da se deklarisana potrosnja moze ostvarati u idealnim uslovima - magistrala, ravno, voznja na vr' gasa, bez kocenja i ostrijih ubrzavanja... A to mu obicno dodje tih 65-70 km/h prosecne brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr bice manje potrosnje kada se izgrade autoputevi,Preljina-Pojate i Preljina-Pozega pa dalje.Magistrala je peopterecena i to je blaga rec.Plus na sve ovo previse je sporednih puteva i ulaza u necije dvoriste,gde moras stati,kad neko krece,pa dok se ubrzas,pa neko izleti sa strane i gnjavi ,uspori i ubrzaj dok ga preteknes i eto potrosnje :D Cak sta vise deonica od Preljine do Mrcajevaca.Toliko udesa se tu iz desavalo i malo malo,eto neki ozbiljniji udes.Svi znamo kakva je to deonica,sirok put ,gotovo bez krivina,nema ni brda.Odatle pa sve do Adrana mogla bi da se napravi izuzetno mala potrosnja ,a da se vozi oko 100kmh.

Ne znam da li sam ja u nekom tripu,ali ili jeste ili sam ja umislio da npr kad ne vozis auto po 6-7dana ,da trosi vise nego kada bi ga vozio svaki dan.Tacnije da ima vecu prosecnu potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio konstantno 90 na vrh gasa,u sestoj brzini..Da vidim koliko auto moze najmanje da trosi,iskreno nisam ocekivao 3.5 na bordu.niti ki je cilj da sada pokazem da moj auto trosi manje od deklarisane..Samo sam podelio svoje iskustvo,to je vio cilj posta,nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2020 at 2:07 PM, milandjbg said:

Grande punto 1.3 otvoren put.prosecna potrosnja 3.5l.

Screenshot_2020-03-21-22-06-50-224_com_miui.videoplayer.thumb.jpg.509f54538ff4bf8e18dab7d0b41ddbbe.jpgScreenshot_2020-03-21-22-06-55-719_com_miui.videoplayer.thumb.jpg.8eba269ebece884d7906d8ffa2e4a5d1.jpgScreenshot_2020-03-21-22-07-06-034_com_miui.videoplayer.thumb.jpg.8897c3ad450ecb73d594e086177935dc.jpg 

Zavaravaj se!  Nema šanse u normalnoj vožnji otvorenim putem  spustiti ispod 4l.

11godina ga imam.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, milandjbg said:

Ja sam vozio konstantno 90 na vrh gasa,u sestoj brzini.

Cek, i tako autoputem do Leskovca, ako sam dobro razumeo :blink: ? Ti kao da si krenuo za Pirot :stuart: .

Kada si rekao da si isao autoputem, kapirao sam da je normalno kruzirano 130-140 km/h, pa ubijeno nekim dobrim delom lokalnog puta na pomenutih 85 km/h proseka. U ovakvim nenormalnim uslovima, uz severac u ledja :) , onda je i moguce svuci potrosnju oko fabricki deklarisane.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto putem prosecno oko 90 ponegde 100 a negde i manje.Poenta pita je bila izvuci sto manju potrosnju,jer se nije zurilo.Bili su idealni uslovi sto se tice vremena temperature isli.Auto je resetovan kad sam se popeo uz bubanj potok,i odatle napravljeno 295 km.Bord je pokazao 3.5.

Inace trenutno u gradu mi pokazuje 6.2 pri prosecnoj brzini 23,mada i tu ima malo otvorenog.

A prosecna potrosnja auta na 5 punjenih rezervoara,i po aplikaciji je 5.6.

Auto se vozi lagano i skroz normalno.

To su istiniti i najrealniji podaci,koje delim sa vama,ne da bi se dokazao vec da samo kazem svoja iskustva sa motorom grande punton 66kw,i sestostepenim menjacsm.

Auto je na oko 200 000 km pravih,motor nikad otvaran radio kao da je izasao iz fabrike,plivajuci nikad menjan.Auto je doduse pre uvoza dosta bio na auto putu....pa i to ima uticaja na celo stanje.

Moj licni zakljucak je,da je grande punto jako pouzdan auto,i da moze da napravi veliku kilometrazu ako se redovnono drzava,vrlo ekonomican sto se tice i potrosnje i odrzavanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, popeo si se na vrh brda pa resetovao bord i onda do Leskovca sve nizbrdo bez gasa i na vrh gasa. U tom slucaju je svakako moguce da napise tu prosecnu potrosnju :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi motor bio otvaran na 200k km ili menjan plivajući? Znam auta sto im je na 500k km i vise tek onda menjan plivajuci. 

Sa tom voznjom je mozda i moguce, al realno receno bar 99% ljudi nece voziti auto putem 90kmh.I sto kaze Mica, izadjes uz brdo pa resetujes bord, onda zavaravas sebe.

Ja potrošnju volim da pogledam da bi znao da kalkulisem, reset km i borda i ne obracam paznju niti se trudim da ustedim gorivo. Bolje i 1l vise nego da gnjavim auto i vozim u nize obrtaje.

Rezultat kad sam skidao klapne usis cist :D

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...