Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Upravo to :thumbup: , je*es onda i potrosnju i sve... Napunice cumurom masinu i umrtviti mi TDI-a :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deder decko, drzi ti to malo u obrtajima. Nemoj da mi davis auto.
Posle treba da pribegavam seljackim metodama obaranja cene .

Nadam se da ti ne preterujes sa obrtajima, da ne moram na osnovu toga da ubijam cenu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzao sam bre i Stildzu 10 godina, radio je kao satic...

Mo's misliti tek benzinjaru, ne da ti mira dok ga lepo ne zavrtis :lol: , tek tu prede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti ti to, nista bez "Vozio deda, imao kracu nogu. Nikad pun gas."

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen maf senzor,auto ide bolje i pala potrosnja.Sipao za 1500 din evro dizel,presao 210 km.Relacija Batajnica-Zemun Polje-Dedinje uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Goksi1980 said:

Zamenjen maf senzor,auto ide bolje i pala potrosnja.Sipao za 1500 din evro dizel,presao 210 km.Relacija Batajnica-Zemun Polje-Dedinje uglavnom.

 

Zar ibpre toga nisi imao dobru potrosnju??

Kako si istanovio da ti je neispravan map senzor??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sad bije 15L po NBG. Razlog: devojka vozi

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bato, na kucnom sam rezimu. Nit u njivu da idem, mentor i saradnik 67+g, licencu cekam vec 6 meseci, moracu da okopavam saksije po kuci

Ne zalim, samo nek vozi, za sad bijemo rekord 4 babe / dan Kvalitetni brisaci bato!

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dobro je samo opusteno,ja za 5 dana na 6 objekata radio,ne znam vise ni kako se zovem i negledam na potrosnju,bez auta nebi mogao da funkcionisem.musava skoro postala ko sluzbeni auto:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni sad bije 15L po NBG. Razlog: devojka vozi

Sent from my S10 PRO using Tapatalk


Trebao si neki kvalitetniji set kvacila da stavis, u stvari bolje da ai ugradio automatik

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, milandjbg said:

 

Zar ibpre toga nisi imao dobru potrosnju??

Kako si istanovio da ti je neispravan map senzor??

Bila je OK i ranije, palila se svaki dan Check Engine, dobio polovan na probu od majstora, to je bilo to. Na kraju uzeo nov. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, milandjbg said:

Ja jos uvek nisam resio moj problem ne pali mi nista ali sam napunio rezervoar do cepa idem na dalji put pa cu videtibpravu potrosnju na otvorenom.

Na dalji put,a vanredno stanje?Mora da imas neki ausvajs:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao u selo,malo da odmorim i da vidim sta ce biti,povodom cele situacije.

Do sela oko 280 km. Vreme idealno za testiranje.

Prosecna potrosnja 3.5  lit

Prosecna brzina 85 km 

Trajanje putovanja 3 sata i nesto.

U autu dve osobe plus pun gepek ukupna tezina 320 kg minimum. Sto znaci da je aditiv za ciscenje dizni odradio pravu stvar, a i spoljna temperatura. Na istom tom putovanju pre mesec dana auto je trosio 4.5. Ja sam prezadovoljan potrosnjom, na otvorenom.

A grad u Beogradu moze da potrosi od 5 pa do 9 lagano.Ali to nije merodavno. To su moji utisci sto se tice testiranja.

Utisci da je auto odlican za dug put i menjac sa sest brzina pun pogodak,ali zato se u gradu pokazao malo losije i mislim da je menjac peto brzinac bolji za grad.

Veliki pozdrav i ovo je kraj bavljenja potrosnjom,sad da prodje sve ovo ovo pa pravac more ako da bog. U prilogu slike.

 

Screenshot_2020-03-21-22-06-50-224_com.miui.videoplayer.jpg Screenshot_2020-03-21-22-06-55-719_com.miui.videoplayer.jpg Screenshot_2020-03-21-22-07-06-034_com.miui.videoplayer.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udjosmo i u trecu godinu druzenja, a nikako da se za jubilej dopisem na temi o potrosnji.

Bravo Sport 1.4 MultiAir Turbo 140, u dosadasnjem vlasnistvu, po cepu - okruglo 6.84 l . Izuzetno sam zadovoljan, s obzirom da fabrika deklarise 5.7 l kombinovane. Sto je tacno +1.14 l (i okruglo +20%) na fabricke fantazije. Iskreno, pre kupovine sam ocekivao do +2l na tu cifru, s obzirom da je u pitanju turbo benzinac koji ce se voziti i po BG. Ocigledno da MA tehnologija daje rezultat i u vecoj snazi (tacnije torque) i manjoj potrosnji u odnosu na klasicne, starije turbake. Cak smo se do skoro dugo vozili na cca 6.7 l (+1l na fabricku kombinovanu), ali zima+Corona ucinise svoje :) .

PS: Posto sam omatorio za predstavljanje auta, a kada vec sumiram - samo kratak off i interesantan podatak za ljude koji propagiraju "rekla-kazala" stavove generalno o turbacima, bez mnogo iskustva iz licne prakse. Da su to sve izakane kante iz inostranstva, da ne moze da se kupi nista da valja, da se sipaju stotine EUR godisnje u odrzavanje, razlecu se zamajci, turbine, i sl... Auto od kupovine i inicijalnog servisa nije imao bukvalno ni jedan jedini kvar, niti vanrednu posetu majstoru, ukljucujuci kompletnu mehaniku i elektroniku. Jedina lampica koja se do sada upalila i "kvar" je kada mi je crkla T10 pozicija na putu do Istanbula. Over and out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, mator za predstavljanje!
Šta da reče Totti-ka ?!
Malo-malo pa predstavi neku matorku.
Inače, ja spirio dve...tri boce od početka meseca.
Kol'ko troši, nem' pojma!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Long term 11k km uzorak, 45km/h prosecna brzina - kombinacija svega - Auto put pretezno, grad takodje i malo magistrale 6.2l - 2.0tdi 150hp (kad je samo u gradu trosi pola l vise )

Uzorak od takodje par k km samo u gradu uz prosek 26 km/h - 6.6l - 1.9tdi 105hp

Manji uzorak 3.0d magistrala lagana voznja 5.2l , grad 9.2l takodje lagana voznja

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...