Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

On 3/4/2020 at 10:15 PM, Ivan said:

Pun gas na izlazu iz Uzica posle zeleznicke... Tri trake, ogranicenje od 60 km/h i fiksna kamera :D .

Ue-Ca moze da se stigne za vrlo kratko vreme. Al put je mnogo propao u poslednje 2god.Do Ovcar Banje i dalje je dobar,posle jedan deo je presvucen,ostali se rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, danijel55 said:

Fabia 1.4 pottosnja plina 7.2 40kmh brzina prosecna.Ispada besto oko 6.9,al dodajem malo zato što na benzin pali i prebacuje na plin na 30c.

Ja sam imao karavan sa tim motorom,potrosnja 8-9l benzina

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, danijel55 said:

Ue-Ca moze da se stigne za vrlo kratko vreme. Al put je mnogo propao u poslednje 2god.

Kakve crne 2 godine ;) ... Taj put pamtim jos kao klinac iz 80-ih i sa pocetka 90-ih... Kao i mnogi drugi putevi po Srbiji, ta magistrala je bila kao pista.

Svaki put kada sam zadnjih deceniju-dve putovao na tu stranu, narocito tamo od Jelen Dola do skretanja za GP Kotroman (Kremnu) nisam mogao da verujem da je to tako propalo i zapusteno. Sad i renoviraju neke deonice sto ti kazes, ali rastegli su domacinski, prolazio sam par puta, ceka se na semaforima...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cesto idem tim putem.Barem 2 puta mesecno.Tamo tovarim.Bilo je strasno u pocetku na toj deonici gde kazes,al je vremenom put propao posle tunela kod ovcar banje pa sve do jelen do-a.Sad je jedan deo presvucen skroz i jos mnogo je u planu. Navodno do kraja godine ce sve biti gotovo.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već krenusmo o potrošnji u ovom zimskom periodu da napišem i ja koju na ovu temu. Dobio službenu Fiestu 2017. 1.5 tdci sa 55kw-75ks. Zapravo to je PSA 1.5 hdi tj. 1.6 HDI sa smanjenim hodom klipa za 5mm pa je sad 1.5 umesto 1.6 no nebitno. 

Tacno 2 meseca otkad sam je preuzeo (na satu je bilo 31.200 km) prešao oko 2.000 km uglavnom relacije 30-ak km dnevno, sve po centru Makenzijeva, Nebojsina,  Branicevska, Njegoševa, Milesevska... 

Konstantno gužva, traženje parkinga zato i prosečna brzina 19 km/h i potrošnja 6.3L, barem po boardu. Pošto od samog početka sipam do vrha aplikacija ipak kaže 6.6L pa board i ne laže preterano. Ima DPF i najmanje 2 puta dnevno ga u toku vožnje upali na po 4,5 minuta, nekad ga i ne čekam da završi regeneracije do kraja. 

 

Najveća zamerka za ovaj auto je da neverovatno sporo dostiže radnu temperaturu čim spoljna bude ispod 5 u plusu. Od 4 kockica koliko stoji za radnu, jedva da ujutru dođe do 2 a vožnja nikad ispod 20-25 minuta. Kolega ima najnoviju 2019. sa istim motorom i kod njega je od prvog kilometra isti problem, kratke relacije i skoro nikad ne dodje do radne. Kod starijih 1.6 tdci u Fokusu mk2, mk3 kako sam čuo iskustva drugih motor se zagreje mnogo brže što kod Fieste nije slučaj. 

IMG-93e9fadca5d71dd6b1f5afc42290ba36-V.jpg

IMG-4401b48cb66f56b1718fad013f232cae-V.jpg

Screenshot_20200307_001827_ch.simonmorgenthaler.fuellog.jpg

Screenshot_20200307_001831_ch.simonmorgenthaler.fuellog.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prljave od blaaaata

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Ja vala danas od NBG do Meljaka nepunih 3-4dl..posle kazu dizlo neekonomicno emoji23.pngemoji23.png Okej, varao sam, bio sam na slepu emoji23.pngemoji23.png

Sent from my S10 PRO using Tapatalk
 

Siguran si da to nisu bili neki od alfista na šlepu npr @Irena HGT @dekirs:ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se što remetim off topic :D

 

U zadnje vreme često vozim sestrinog pežoa, benzinca 2.0 automatik sa 140ks. Očekivao sam daleko veću potrošnju u poređenju sa skromnim 1,2 8v od 60ks kog inače vozim.

 

Pri istom tempu i prosečnoj brzini, pežo troši samo 30% više (8,5 prema 6,5l), iako je automatik, i teži pola tone. I još punta moram da stiskam muški da bi išao, a kod pežoa najveći deo vremena otpuštam gas da ne bi išao prebrzo ... :D

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=5214]horvat[/mention] nemam gde da ga vozim brzo  semafori na svakon koraku, do treće brzine i to je to. 
Neumes firmin auto da zagrejes!? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ISV bese prozivao Alfu? Jeste.
Ko je sledeci
 
Nope, nisam Ovo je zajeb sa proslog skupa, zezno se i parkiro pored vagena sa pocuvsnim zamajcem...eto preslo

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta mu radis ali meni je isti motor 6.3 mi je long term potrosnja, to su te relacije samo doduse prosecna malo jace od 30km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da jos kod tebe i nije leglo sve na mesto.

Ja sam se cudio kako sluzbena Octavia trosi sigurno litar manje od mojih kola i nakon nekih 30kkm kod mene izjednacile su im se potrosnje.

 

A za voznju nista posebno ne radim, saltam na oko 2000rpm, nekad pustim da kruzira u 6oj brzini na 1300-1400rpm jer vidim da mu prija i to je to.

 

Autoput lagano oko 120.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, igor0511 said:

Moguce da jos kod tebe i nije leglo sve na mesto.

Malo je off ali moram da napišem, 

Ovo je sasvim moguće, neki od vas znaju gde ja radim pa mi odatle informacije. 

Naime, jedan od uvoznika nam nikada ne daje automobile na testiranje sa bas bas malom kilometrazom, uvek gleda da imaju preko 10k km. Skoro smo dobili auto na test sa manje od toga, motor 180 konja i ide on, ali nikako ne ostavlja utisak da ima toliko snage. I onda je tip rekao da baš zbog toga ne voli da daje automobile bez kilometraze jer nemaju pune performanse.

 

Pre je period razrade motora bio objašnjen vozaču, a to se više ne radi, sada se ecu programira kako auto da radi u početnih par hiljada km i pune performanse se dobijaju tek posle redovnog servisa. 

 

Pa eto, možda ipak to ima neke logike 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je cisto moje iskustvo.

 

Vozio sam sijaset automobila sa 2-3000km kd Avisa, par sluzbenih i jedan moj. Svi u startu budu nesto kilavi i trose kao ludi. Posle sretnem isti auto sa 10-12000km i bude skroz druga prica.

 

Tako mi je Leon 2.0TDI 190ks trosio celih 10l na Autobanu. Jeste bio gas u pod dobar deo puta, ali mnogo je opet 10l :)

 

Astre 1.6cdti su trosile 7-8l u startu, a sad debelo ispod 6l iako se ozbiljno gaze stalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, igor0511 said:

A za voznju nista posebno ne radim, saltam na oko 2000rpm, nekad pustim da kruzira u 6oj brzini na 1300-1400rpm jer vidim da mu prija i to je to.

Deder decko, drzi ti to malo u obrtajima. Nemoj da mi davis auto.

Posle treba da pribegavam seljackim metodama obaranja cene :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...