Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Sta ti znaci to , prosecna potrosnja 4.8 ili trenutna?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 2000 km prosecna 5.5 mereno tacno i po bordu se slaze.To je skroz lagana voznja,na vrh gasa.Upravi sam racunao posyo sam belezio svako sipanje giriva u aolikaciji drivo.

Prosecna brzina 32.

Eto bas precizni podaci.

Ponavljam grande mjtd 1.3 90 hp obicno sam bio sam u vozilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, milandjbg said:

Znam i ne ocekijem tu potrosnju.Ali ja kad bi ga vozio oko sto deset na otvorenom otisao bi u 6 l potrosnje.

Čini mi se da je velika potrošnja obzirom da si ti u 6-oj brzini, 100 km/h i verovatno na oko 2.200 obrtaja. Realno trebalo bi da bude 4 - 4.5L pri toliko obrtaja i na toj brzini. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da mi ceo litar trosi vise nego sto bi trebalo.

Auto ne dimi lepo radi na 186000 je pravih radi kao sat.

Jel postoji neko stelovanje koje bi snizilo potrosnju.

Dijagnostika ne pokazuje ni jednu gresku.

E sada ne znam jel postoji neka detaljna dijagnostika  koja bi mogla da izmeri zaprljanost dizni i da ukaze u cemu je problem??

Motor ima dobru kompresiju i nema gram ulja da je negde pustio uopste ne dimi cak ni pri naglom dodavanju gasa tako da verujem da moze da se sredi.Samo mi treba neko da mi kaze kako da ustanovim do cega je.Ja sam sumnja o da su zaprljane dizne pa sam sipao aditiv ne znam dal cu dobiti nesto vrvt nesto malo,.Inace na 1500 obrtaja ide 80 okruglo a ja ga vozim 90-100 i trosi oko 5 na otvorenom na toj brzini.Trebao bi maksimum 4 do 4.5kmNesto nije uredu.Ali sta ????Vasa misljenja i iskustva bi mi znacila.Odakle da krenem hteo bih da resim problem jer je auto sa pravom kilometrazom potvrdjeno i izgleda dobro pa zelim maksimalno da mu se posvetim i da ga sredim jer vredi u njega uloziti planiram 5 god sigurno da ga zadrzim

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mol ima najbolji dizel koliko ja znam. Na nis-u sam sipao pre par godina kada su bili oni mrazevi celog januara i zaledio mi dizel. Rešio sam problem tako što sam dopunio do čepa na molu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da probam na Molu. Pa da pratim potrosnju.

Jel ima neko da ima grande punta od 90 konja??Kako vama trosi??

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesljaj malo sajt spritmonitor.de pa vidi dal se uklapas u racunicu. 

 

Evo mog T-jeta. 90% grad, 10% ostalo. Ovo 13l je racunica kad je bio u servisu :wub:

 

IMG_20200301_124801.jpg

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, milandjbg said:

Jedino da probam na Molu. Pa da pratim potrosnju.

Jel ima neko da ima grande punta od 90 konja??Kako vama trosi??

 

Ja imam 75ks,prosek po bordu 4,7 cini mi se na 27km/h.Po mom merenju gradska zimi skoro 6.Presao pravih 208000km,remontovane dizne posto je dimio kao tenk kad sam ga kupio.Sipam iskljucivo na NIS-u.

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Goksi1980 said:

Ja imam 75ks,prosek po bordu 4,7 cini mi se na 27km/h.Po mom merenju gradska zimi skoro 6.Presao pravih 208000km,remontovane dizne posto je dimio kao tenk kad sam ga kupio.Sipam iskljucivo na NIS-u.

Moj ne dimi uopste bukvalno nema dima ni kad jako dam gas a u leru kad radi ne vidi se gde mu je auspuh,ni gram dima.

Meni po bordu ,5.5 mesovito ali vise otvoreno i lagana voznja do 2000 obrtaja.Ne bi trebao 4.5 da predje s obzirom da je bas lagana voznja.E sad dal je pametno dirati dizne,posto auto radi kao da je iz salona??Zbog potrosnje  samo mozda nije pametno skidati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod proverenog majstora odes,da ne zamaras mozak.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, milandjbg said:

Dosta velika prosecna brzina

Pre će biti velika potrošnja obzirom na prosečnu brzinu. Fino ti goriva popije taj japanac @Ticma :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, milandjbg said:

Dosta velika prosecna brzina

60 i kusur do 70 km/h proseka se ostvari normalnom voznjom iskljucivo na magistrali (u onoj toleranciji od 3000 dindzi :D).

Ako se jos dohvati bar parce autoputa, ode to fino preko.

A do Zlatibora (ako se ide preko Cacka), sada moze fino da se "miksa" AP, u zavisnosti od mesta polaska iz BG. Ili ceo Milos Veliki ili ukljucenje u Ljigu ili na drugoj strani E-75 do Malog Pozarevca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Ivan said:

60 i kusur do 70 km/h proseka se ostvari normalnom voznjom iskljucivo na magistrali (u onoj toleranciji od 3000 dindzi :D).

Ako se jos dohvati bar parce autoputa, ode to fino preko.

A do Zlatibora (ako se ide preko Cacka), sada moze fino da se "miksa" AP, u zavisnosti od mesta polaska iz BG. Ili ceo Milos Veliki ili ukljucenje u Ljigu ili na drugoj strani E-75 do Malog Pozarevca...

E svaka ti je ka Njegoseva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun gas na izlazu iz Uzica posle zeleznicke... Tri trake, ogranicenje od 60 km/h i fiksna kamera :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...