Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

On 2/7/2020 at 1:47 PM, Zan Batist said:

godina me ljudi, koji ne voze reno4, ubjedjuju da malo trosi.. ja se nerviram sto pricaju "napamet" jer moj trosi kao FAP!

Na mom ne curi ništa, ali troši 9l na dobar dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990, dodaj u garage Renoa :)

znaci i tvoj je FAP... moj komso ugradio plin, miran je.. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da znaš da ću ga predstaviti u temi jednom, ali Bože zdravlja kad ga budem sredio...Zreo je za farbanje, malo osvežavanje enterijera, a mehanički je dobar. Problem je što se retko sa njim družim, jer se nalazi dole kod vas na moru. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se iznenadio mojom poslednjom potrosnjom od 6.6l/100km na uzorku od 240km, 30 u gradu, 210 na otvorenom putu i usputna naselja. Pri tome nisam vozio ni malo ekonomicno :D Sad sam miran, mogu opet 3 godine da ne merim kao ovaj put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari

 

Sigurno ste vec pisali naovu temu ali zanima me vasa iskustva kod modela 1.3 mjtd 90 hp konkretno.

Meni sada na preosek od 1600 km vise otvoren put i 35 posti grad stoji 5.5litara??

 

auto ne prelazi vise od 2500 obrtaja obicno se vozi na 2000 bas lagano.

 

Sipao sam sada aditiv na 15 litara wayns za ciscenej dizni hoce li to pomoc'''???

Ili cu morati da skidam dizne pa na ciscenje jel mislim da je potrosnja uvecana?

 

auto presao pravih 186000km provereno,

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milandjbg

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom o potrosnji ;) .

1. Kolika je tacna potrosnja po cepu (ne sta pise na boardu, nego koliko je litara sipano, na koliko predjenih kilometara)? Board zna prilicno da laze po pitanju potrosnje, tako da ta informacija nikako nije merodavna, sem ako nije vise puta testirana u praksi.

2. Koja je prosecna ostvarena brzina na boardu? Nije isto da li ti je pomenuti gro otvorenog puta bio na autoputu, ili na magistrali gde trosi najmanje.

 

Tek sa te dve informacije moze koliko-toliko validno da se prica o potrosnji. Kombinovana potrosnja za 1.3 90 je 4.6l. A znas koliko su lagali za potrosnju, jos u to vreme. Prethodni, doduse veci 1.9 u Stilu mi je za 10 godina imao kombinovanu +0.8 l , a turbo benzina je za 2 godine trenutno na +1.1 l u odnosu na fabricki deklarisanu kombinovanu. I jos sa oba uvek imam lep procenat otvorenog puta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_20200225-150601.thumb.png.3b47a5a1ceb66d846c51cf4a6937bf5d.png

Punto Evo 1.3 mjet 85KS, uglavnom 70% otvoreno i 30% grad (KG). Mereno od cepa do cepa, potrosnja po bordu varira oko +-0.2l u odnosu na ovu.

Vozim normalno, ne penzionerski ali ne i gas patos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Ovako po cepu ,5.3 a po bordu ,5.5.

Od toga 70 posto auto put al nigde preko sto i nigde preko 2000 obrtaja,maksimalno pazeno zbog testiranja potrosnje.Vozeno sada u februaru nisu bile nesto niske temperature.Auto je maksimalno sredjen pravihb184 000 sto posto.Da li mozda treba skinuti ibocistiti dizne???Ja sam sipao sada aditiv mozda to malo smanji potrosnju ali ti ce biti zanemarljivo.Njemilu je deklarisano 3.7 potrosnja na otvirenom.Znaci po svim parametrima 4.5 ne bi trebao da predje na otvorenom.Pisite vasa iskustva,da li da skidam duzne cuscenje ili da ne diram??

Prosecna brzina 47 km/h.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je samo jednom bilo 3.3 po bordu od Uzica do Cacka, ali to su bili nemoguci uslovi jer je bila velika guzva, preko 60 nigde nisam presao i sve je bilo na vrh gasa :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svaka cast onom kome trosi koliko je deklarisano  
Meni manje od deklarisanog. I, sta cemo sad ?

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vicent said:

Meni manje od deklarisanogemoji3.png. I, sta cemo sad ?

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka
 

Preciznijom tehnikom izmeriti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=205]Ivan[/mention]
Ovako po cepu ,5.3 a po bordu ,5.5.
Od toga 70 posto auto put al nigde preko sto i nigde preko 2000 obrtaja,maksimalno pazeno zbog testiranja potrosnje.Vozeno sada u februaru nisu bile nesto niske temperature.Auto je maksimalno sredjen pravihb184 000 sto posto.Da li mozda treba skinuti ibocistiti dizne???Ja sam sipao sada aditiv mozda to malo smanji potrosnju ali ti ce biti zanemarljivo.Njemilu je deklarisano 3.7 potrosnja na otvirenom.Znaci po svim parametrima 4.5 ne bi trebao da predje na otvorenom.Pisite vasa iskustva,da li da skidam duzne cuscenje ili da ne diram??
Prosecna brzina 47 km/h.
 
4.5l na magistrali trosim sa 1.9, mogao bih i manje :D Nesto se ne uklapa tu kod tebe

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo aditiva za dizne u gorivo i čišćenje Lamda sonde neće škoditi.
Ispratiti parametre na dijagnostici i sigurno će se naći uzrok, i po meni, malo poveće potrošnje.

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu. Da odvezem kod Gorana.Oni ce po parametrima da vide sta i kako ali potrosnjja ne bi smela da bude. Ovolika.Mozda su prljave diznw.Ja sam sipao wayns aditiv na 18 litara celu flasu videcu dal ce uraditi nesto.Kakva su vasa iskustva sa aditivom,jel se smanji potrosnja posle??? I jel nije problem sto sam ga sipao nav18 ok iittara??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da podelim malo zanimljivih informacija:

Pred kraj prošle godine odem na mali servis, kaže Toma: 90% zapušen DPF!!!

Odem do Vodnja i vratim se (Vrčin -Vodanj-Vrčin 2x25km, sve oko 2300-2500o/min), reko da ga očepim za sve pare.

Od tog očepljavanja sve dosad, potrošnja bezmalo manja za 1l. 

Jan-Mart prošle godine 7,2l/100km, sada oko 6,2l/100km.

Eto, sad znam pouzdano da zapušen DPF i učestali ciklusi regeneracije koje braviša pali a ja mu ih gasim, troše 1 l/100km.

Provereno.

 

P.S. edit...a koje moja žena gasi...

Edited by ivan73
text edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam tvoje postove, uvek mi je bilo interesantno da procitam neku dugogodisnju statistiku. I uvek mi je bilo cudno da 8v dizel trosi cak trunku vise nego moja turbo benzinjara u istom autu. Pretpostavljao sam da je verovatno neka ucestala kreni-stani voznja i guzva u pitanju. Ova kombinovana vec deluje prilicno bolje i realnije (ako su isti uslovi u pitanju). Maltene identicna potrosnja mi je bila doduse bez DPF, sa starijim 1.9 8v u bivsem Stilu, za 10 godina u vlasnistvu (6.1l).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testirao sam sada sa aditivom 5.2 lit mesovite grad i auto put.Mjtd grande 90 hp.

Mislim da je aditiv nalo spustio potrosnju.To je na oko 100 km predjenih pokazaobbord

Gde oredlazete ciscenje dizni u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko dugo je auto kod tebe?

Ako nije bar par meseci, licno bih bar nekoliko puta cepovao na malo vecem uzorku i u razlicitim uslovima voznje i to uporedio sa boardom (ni jednom ne verujem dok ga detaljno ne istestiram, a znaju da lazu zestoko). Pre bilo kakvog, mozda i nepotrebnog, bacanja para, ako je sve ostalo OK. 

Drugo, samo 100 km je premali uzorak za bilo kakve zakljucke, a pogotovo oslanjajuci se na board...

On 2/28/2020 at 5:32 PM, milandjbg said:

Ovako po cepu ,5.3 a po bordu ,5.5.

I sad ako je ovo validno, na tom malom uzorku ispade poslednji rezultat oko 5l - sta ces bolje za grad+autoput i deklarisanu fabricku od 4.6 za taj motor (a proizvodjaci su u tim godistima lagali opasno, na to ide po pola litra-litar opusteno).

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ivan said:

Koliko dugo je auto kod tebe?

Ako nije bar par meseci, licno bih bar nekoliko puta cepovao na malo vecem uzorku i u razlicitim uslovima voznje i to uporedio sa boardom (ni jednom ne verujem dok ga detaljno ne istestiram, a znaju da lazu zestoko). Pre bilo kakvog, mozda i nepotrebnog, bacanja para, ako je sve ostalo OK. 

Drugo, samo 100 km je premali uzorak za bilo kakve zakljucke, a pogotovo oslanjajuci se na board...

I sad ako je ovo validno, na tom malom uzorku ispade poslednji rezultat oko 5l - sta ces bolje za grad+autoput i deklarisanu fabricku od 4.6 za taj motor (a proizvodjaci su u tim godistima lagali opasno, na to ide po pola litra-litar opusteno).

Ovo jevrezultat zadnjeg testa na vrhu gasa sto se kaze.Sto je i ok.

Ali na auto putu isto na vrh gasa 80 km bude 4.8 a njemu je otvoreno deklarisano 3.7. Ceo litar se gubi,a skroz lagana voznja.Auto je mesec dana kod mene ali presao sa 2000 km i vise puta testirao.ne znam sad mislim da mu je malo uvecana potrosnja.E sad vi bolje znate,imate duze automobile.Ovo su 100 posto tacni podaci koje iznosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...