Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Moja žena vozi Bravišu, ja Passata :lol:

Ona zna...

 

P.S. To je 0,10 EUR/km, al psssssssssssssssst!

Edited by ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan said:

45 km/h ukupno je samo deo u gradu i to bez nekih vecih guzvi i stajanja.

Da citiram sam sebe i ono sto uzimam kao najmerodavnije - odmah konkretna cifra i podaci iz prakse. Malo se taljigalo oko vikenda, na boardu jutros stoji 472 km. Od toga je sve cista magistrala, a 40-ak km (nepunih 10%) lite beogradske guzve. Znaci i to bez nekog zestokog stajanja u koloni, kako zna da bude.

Jucerasnja parcijalna prosecna brzina u povratku za BG je bila na blizu 70 km/h, sto govori da nije lagano vozeno. A ukupan prosek za ceo Trip (magistrala+malo grada) je 51 km/h, koji je vec jutros u BG kolonama odmah pao na 49 km/h.

Tako da @danijel55 , kao sto smo caskali iznad - pomenutih 45 km/h proseka, maltene da grada videlo nije ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i rekao da nije ni g od gradske voznje kao po Bg-u.Cacak je mali grad,retko koja ulica zna da zaguzva,tako da guzve hvala Bogu nema.

Gradske voznje nemam svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama cisto caskamo, nadam se da ne dozivljavas drugacije ;) . Ali smo odmah na tvoje pitanje za 45 km/h i konstataciju grad+otvoreno, samo reagovali da to prave gradske voznje videlo nije. A posto najvise cenim podatke iz prakse - eto odmah crno na belo od juce. Toliko kilometara, toliki procentualni odnos magistrala/grad, tolika prosecna brzina.

Zato uvek kada neko dopise neku fantaziju od potrosnje pitamo je li to po cepu i koja je prosecna brzina. Nekome je kombinovana voznja i 20 i kusur km/h, evo tebi u pitanju pomenutih 45. Sto je ogromna razlika u uslovima voznje, pa samim tim i za potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dok sam ziveo na Zvezdari a radio u Zemunu, prosecna brzina mi je bila oko 12 km/h.... E to je guzva, oba spica kroz centar grada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put za Novu godinu do Soluna, sa skretanjima za Vranje, Skoplje, obilazak svega u okolini Soluna uključujući i tržne centre :D u povratku do Dojranskog jezera i Velesa, lepa kilometraža i neverovatna potrošnja, 7.35 litara plina

U Beogradu ne mogu da spustim ispod 9 litara jer se vraćam uvek u špicu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dok sam ziveo na Zvezdari a radio u Zemunu, prosecna brzina mi je bila oko 12 km/h.... E to je guzva, oba spica kroz centar grada
To ti je 10l ako vozis dizel :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na 37000km cep-cep imam prosek oko 5l.

Prestafu i da proveravam bord jer laze ustaljenih 0.2l.

 

Suma sumarum, isto kao Stilo, samo idem u proseku 20km/h brze. Prosecna brzina po bordu se vrti na oko 30-40km/h zavisno koliko idem uvece do grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, MS PK said:

To ti je 10l ako vozis dizel

Zimi je bilo i preko 10! Ali gde smem to glasno da kazem!!!

 

To je bio Punto 1.9 jtd, onaj od 59kW, ali zato je na magistrali isao na oko 4l.

Jako zahvalan motor, kad ga stedim na magistrali bude oko 4l, a kad ga gazim koliko moze da ide (isto magistrala) bude malo preko 5! Ali zima i spic su ga ubijali.

 

Ovaj sadasnji auto, 1.7 cdti mi na 30 000 km drzi prosek 6,7 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niva, prosek je ~36L plina + bar 6-7L benzina na priblizno 220-240km krajnje mesovite voznje. AP pici 100tku, po njivi ore ko cetvorobrazdni traktor. Prosecna kilometraza po off-road/dan je oko 8-12km, a brzine.. Oko 2.5-3.5km/h sa dosta pali-gasi (uvek pali na benzin). 
U ovo doba cesto sa redukcijom prenosa.

Relacija: BG-Skorenovac (preko AP-Smederevo-Kovin) u povratku ili isto ili preko PA. 

Pricajte mi o ekonomicnosti jos malo :lol:

Za sad nema potrosnje ulja, premda u gepeku stoje 2L :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra J, 1.7, 130 ks, po bordu 5,3 L, po cepu 5,9-6. Mesovita je voznja, imam dosta ap (130-150), nesto magistrale  oko 20-30%.
U slicnim uslovima (ap do 130 km/h)  je grande punto ( 1,3, 75 ks, 5 brzina) trosio za oko litar manje. Kada vidi 150 na ap, trosio je vise od astre, a tada je znao i ulje da povuce.
Sto se grada tice, iste relacije u isto doba dana, astra trosi osetno vise od gp.

Iako je astra veca, gp je imao vise mesta za vozaca i sa slabijim motorom mi je bio bolji od astre.
Astra im gepek (karavan), a to je meni cini upotrebljivijom od gp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opelove teske platforme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komša ima istu ali benzinca, kaže troši kao tenak

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9twin turbo 190ks, 7.8l gradska voznja sada zimi.

Kada sam isao letos u Grcku, po auto putu 6.5L prosek, a prosecna brzina 115km/h.

Tako kaze racunar. Okvirno tako negde mi je i realno kada sam merio. Ne laze mnogo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Kolika ti je graCka brzina?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Vozim po ogranicenju. Jedino sto tu brzinu dostizem u sto je moguce kracem roku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio je na prosecnu brzinu po gradu.Posto za taj auto,taj motor,ta potrosnja je skoro pa ne moguca za pravu gradsku voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, danijel55 said:

Mislio je na prosecnu brzinu po gradu.Posto za taj auto,taj motor,ta potrosnja je skoro pa ne moguca za pravu gradsku voznju.

Provericu.

Kada kazes nemoguca, mislis previse ili premalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...