Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

1 hour ago, DULE5 said:

Jedinica je l/100km.  Ono što me buni je da mi je na prethodnom autu svetlela ček endžin lampica kada je sonda lambda bila u kvaru, a na ovom nije taj slučaj, osim što je potrošnja u Beogradu 12,5 l/100km . 

 

Evo fotografije:

IMG_20191004_105323.jpg

Trosi vise nego moj bmw 5 sestak automatik sa 220 konja. Nesto ozbiljno ne valja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se primera gde su ljudi za Pandu navodili i preko 10l u lokalu: 

On 02/11/2018 at 10:07 AM, Zan Batist said:

"Kod 1.2 FIRE motora možete računati malu potrošnju…" :angry:

Samo grad, stan..posa..pjaca.. :wacko:

 

start_full_tank.JPG 101km.JPG benzinska.JPG

FIRE su generalno motori starije konstrukcije, poznati kao jednostavni i jeftini za odrzavanje, ali ne bas kao neke stedise (po gradu, pogotovo za danasnje norme). A sa ovim ludilom po BG u zadnje vreme, gde se vise stoji nego sto se vozi - ne bi me iznenadila ni neka veca cifra od citirane... Svakako bih prvo proverio potrosnju po cepu na iole vecem uzorku (pogotova ako je auto tek kupljen i ne zna se "u sraf"). A naravno pravac kod majstora, ako se sumnja na neki problem koji sam ne mozes da resis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda na otvoreno, 5brzina, 80km/h - 5l. To je potpuno OK.

Al grad stvarno nije mjerodavan kad mi prosjecna brzina ne prelazi 18km/h.

inace, racunajte da je one podatke sa slike (10.22l za 100km grada) dala jedna potpuna ispravna Panda sa manje od 130k km na satu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Vam na odgovorima;

 

    Testiraću je još neko vreme i testiraću varijantu od čepa do čepa, pa ću izneti rezultate, i ako se ovo ispostavi kao tačno, vozim je kod mehaničara da izproverava to sve... 

10 hours ago, MS PK said:

Ma bre, jel osecas po dzepu to sto pise? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Naravno, itekako se oseća, a i sama kazaljka neverovatno brzo opada... 

    Ide do te mere da sam pomislio da mi gorivo negde curi, ali da se to dešava, miris benzina bi se osećao, međutim to nije slučaj pa sam tu teoriju odbacio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Panda, 2017god, sa predjenih 10-11 hkm, u nenormalnim uslovima voznje, gore nego taxy, trosi 8,5- 9 lit/100km.
Kod tebe nesto nije u redu.

Poslato sa Honor 8X pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.10.2019. at 9:35 PM, DULE5 said:

Drugari: 

Da li je moguće da Pandica 1,2  2007 godište, troši 12 litara u vožni po Beogradu (tako piše na bordu).... Imam osećaj kao da mi prosipa gorivo po putu :D ... Neverovatno mi je da tolicki autić toliko mnogo troši, mislio sam da neće ići preko 9 u gradu... Imam je tek mesec dana.

 

Pozdrav;

 

Testirao sam potrošnju sistemom od čepa do čepa i rezultat za pandu je sledeći: 

1) Kombinacija auto put/ ibarska magistala u odnosu 50:50 rezultira prosečnom potrošnjom od 5,9 l/100km, pri čemu je u testu ostvaren put od 478 predjenih km. 

 

2) Beograd, isključivo gradska vožnja, posle testiranja od čepa do čepa rezultet je prosečna potrošnja 10 l/100km , pri čemu jepredjeno 260km čiste Beogradske gradske vožnje.

 

Da li smatrate da su to normalne vrednosti za fiat panda 1.2 2007 godište? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinaciju a.put i magistralu bih mogao da smatram i u normalnu, mnogo zavisi od brzine koja se ostvaruje na a.putu. Ovu gradsku potrosnju bih mogao da smatram za normalnh samo ako su extremne guzve u pitanju ili bas kratke relacije.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nekoliko meseci koristim Fuelio aplikaciju i u nju unosim svaki račun za gorivo (Lancia Lybra 2.0) :

Screenshot_2019-10-30-21-44-40-001_com.kajda.fuelio.thumb.png.9014e926aa305b643e7db62a14d083bb.png

Nažalost nema čisto gradske vožnje. Minimum od 7.7l/100km je vangradska vožnja i to je blizu nekog minimuma koji može da se izvuče iz ovog motora. Iznenađujuće podaci sa borda mi se dobro poklapaju sa čep metodom. Nezahvalno je reći šta je gradska vožnja pošto mnogo zavisi od gužve. Do posla imam jedan komad autoputa i neki prosek do posla je 10-11l ali mnogo varira od gužve, i nekad zna da bude i ispod 9l ako uspem makar na jednom delu sa se zaletim 80. Mislim da je realna gradska potrošnja bez autoputa oko 13-14l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na puntu mk2a gradska dođe do 9l, retko preko... A "mađugradska" nam slična

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste tako nešto al je to baš širok pojam. Jednom sam zaglavio u nekoj gužvi, sat i 40 minuta vozio nekoliko km i bord mi je sračunao 25l/100km :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je bas velika potrosnja,nepricam o autu kao automobil,koji je auto marke,pa bio on i ferari,treba biti racionalan,za gradsku voznju po gradu samo neki auto koji malo trosi,a limuzine i jaci motori samo za putovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.2 16V TNG gradska vožnja, odlazak pre početka špica ujutru pola 7, povratak između 5-6 u špicu, ponekad kasnije, potrošnja 9.1 litara plina, mereno sa punim rezervoarom uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Sto bi braca Britanci rekli, a koliko je "smiles per gallon" sa tim 2.0 20v? :D:D:D 

Kako su krenuli da postavljaju kamere i radare na svakom koraku svi ćemo na 1.5, 1.6 da prelazimo. Malo će nam biti krivo kad nas ošuri neki 3.0 na pravcu ali ne mari, opušteno i bez naprezanja i svuda se stigne na vreme.

 

A evo potrošnje kod mene na Puntu 1.3 mjet. Uvek sipam do vrha, jedino što nemam na boardu prosečnu brzinu ali otprilike 80% gradska vožnja, ujutru i poslepodne uvek me uhvati gužva preko Gazele ili mosta na Adi a 20% je otvoren put do Inđije. Uglavnom pređem 800 do 900 km sa punim rezervoarom.

IMG-d929daa6e70cf7dcbb7018584b9d7872-V.jpg

IMG-985cf47c650d71796cfa5a55970b8dc2-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto mi neobicno, vec sam zaboravio cifre ovog reda velicine, koje sam imao sa dizelkom :) . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam update-ovao, evo vec jace od godinu i po smo na tacno 6.87l proseka po cepu. Oko 1.2l vise u odnosu na fabricku kombinovanu (5.7l). Prezadovoljan, s obzirom da mi je prosek sa Stilom JTD bio 6.1l (fabrika kaze 5.3l) za 10 godina, u maltene istim uslovima i sa slicnom tezinom vozila. Znaci 0.8l vise, pri cemu je benc jeftiniji za nekih 12 kinti trenutno (razlika u ceni litra je varirala od 10 do cak blizu 20 din u nekom trenutku).

Pomenuh, posto su mi cifre koje pocinju sa 5 kao kod Axe misaona imenica kada bacim pogled na servisnu svescicu :) (sem na cistoj magistrali). Na Stildzi je to znao da bude i ukupan prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...