Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Meni Alfa troši 10-11 litara po gradu, na otvorenom - zavisno od vožnje, ako se vozi do 130 penzionerski onda može da troši 5, ako se vozi normalno bude oko 8. Decimale nikad ni gledam, znam da ne troši malo s obzirom na kombinaciju mrcine od auta + teške noge na gasu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multipla jtd
Prosečna brzina 52,potrošnja 5.5 po bordu :)
Znam da je na prosečnoj brzini od 78 potrošnja bila 5.9.
Nije moja ali ako i moja bude imala ovu potrošnju ja ću biti zadovoljan.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Irena HGT said:

znam da ne troši malo s obzirom na kombinaciju mrcine od auta + teške noge na gasu + Nesa kada mu ponekad dam da obrne krug, pa krene da divlja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni Alfa troši 10-11 litara po gradu, na otvorenom - zavisno od vožnje, ako se vozi do 130 penzionerski onda može da troši 5, ako se vozi normalno bude oko 8. Decimale nikad ni gledam, znam da ne troši malo s obzirom na kombinaciju mrcine od auta + teške noge na gasu. default_laugh.png
Ako je vozena ko juce, trosi i 12 po AP-u

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto jes', jes'... Mada, boj ne bije svetlo oruzje - mi sa malo duzim stazom, secamo se i ovakvih stvari sa 1.6 atmo :lol: :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43539-flcs-u-zrenjaninu/&do=findComment&comment=704700

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43539-flcs-u-zrenjaninu/&do=findComment&comment=704717

 

Sa sve dokazima crno na belo - na njegovu srecu, nestadose slike sa PostImage :P .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/19/2019 at 12:42 AM, Grafit said:

Moj Stilo 1,6 16v benz je po N. Sadu trošio 13,5 l/100 km plina,

BMW E46 320 d/150 KS, isto N. Sad - 9 l/100 km, zimi 10 l

Novi Bravo 1,9/120 KS, NS - 8-9 l

Sada Alfa 159 1,9/120 KS - 10-11 l

To su sve kratke relacije po N. Sadu, skoro uvek oštrija vožnja.

Sjajan primer potrosnje benzina, dizela i razlog zasto dosta nas vozi turbodizele iako smo nekad vozili i benzince.

 

Ko zustro vozi u malo jacem i tezem autu sa benzinom lagano izadje 16l i vise.

 

Sad ima sve vise turbo benzina i to jos sa direktnim ubrizgavanjem pa su se te razlike u potrosnji smanjile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i japanaca (mazda) koji su atmo ali trose dosta malo za benzince :)

 

Ali definitivno razlika postoji, meni sadasnji auto po bordu trosi 6.3l aj da kazemo 7l realno, u uslovima gde je prethodni 11-11.5, u uslovima gde su mi raniji benzinci trosili 13-15l. Doduse koliko para toliko muzike, ako uzmem performanse sadasnjeg auta i svih ostalih navedenih...nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, Mazda sa SkyActiv-X sistemom, i drugi motori koji koriste kompresiono paljenje, promenljiv ciklus ventila i slične pristupe da rade praktično po Atkinsonovom i/ili Budakovom ciklusu, su ipak druga klasa pogona.

 

Poslednja generacija SkyActiv postiže 50% termodinamičke efikasnosti, dok tipičan moderan benzinski motor sa direktnim ubrizgavanjem "dohvata" oko 35%. Turbodizel motori prilaze i 40%: Kao i max snaga, ove cifre variraju sa brojem obrtaja i opterećenjem motora, ali termalna efikasnost od 0.15 znači direktno proporcionalno manju potrošnju, jer od iste eksplozije (i utrošenog goriva) motor pravi i do 40% više snage - odnosno istu snagu sa recimo 20-25% manjom potrošnjom.

 

SkyActiv i slični mogu direktno da se porede sa dizelima i da se to smatra fer uporedbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2 2003 1,2 8V
Do danas tačno 21dan kako vozim sa plinom. Prešao sam već nešto preki 2.000km. Uvek sipam pun, pa pun rezervoar nakon 400km. Potrošnja na 4 točenja je neverovatno identična. 6,666667L plina. 1Km vožnje mi je 4,6din. Jedina razlika se pojavila sada u vožnji do Budve. Na ovoj relaciji je pala na 6,4L
Prvo sam sumnjao a posle Morače sam siguran da mi bolje ide na plin. Mada ga i ja sada luđe vozim. U treću ga izvučem do 120. U petu može da ide 40 bez muke kao i na benzin. Ušteda mi je 25€ na 1.000km. Otplatiću ga za 8 meseci. Sada vidim da sam trebao i ranije da ga ugradim.
Mislim da ne postoji dizel koji će da vozi kilometar po 4,6din. O nižoj ceni amortizacije da ne pričamo.

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Update losle odlaska na more i vracanja nazad

Metodom do cepa i prostom matematikom izracunao sam 6.7l. Bord pokazuje identico. nas 4 u kolima, gepek igla ne moze da stane vise u njega, klima nije gasena uopste, 3 sata na granici, kod nas voznja 130 po gps-u, u makedoniji 140-160 po gps, grcka isto tako. Ja sam prezadovoljan i potrosnjom i generalno autom.

Edited by vukaschin

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/22/2019 at 10:23 PM, Irena HGT said:

Meni Alfa troši 10-11 litara po gradu, na otvorenom - zavisno od vožnje, ako se vozi do 130 penzionerski onda može da troši 5, ako se vozi normalno bude oko 8. Decimale nikad ni gledam, znam da ne troši malo s obzirom na kombinaciju mrcine od auta + teške noge na gasu. :lol:

a kad izbacis Nešu iz auta,trosice oko 7 u gradu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari: 

Da li je moguće da Pandica 1,2  2007 godište, troši 12 litara u vožni po Beogradu (tako piše na bordu).... Imam osećaj kao da mi prosipa gorivo po putu :D ... Neverovatno mi je da tolicki autić toliko mnogo troši, mislio sam da neće ići preko 9 u gradu... Imam je tek mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće to zbog neispravne lambda sonde. ;)

 

Inače, ne sme da prelazi preko 7-8 litara beogradske vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas

 

To mi nije palo na pamet nikada, i sada me baš kopka... 

Ako je km/l  to pnda znači da troši realnih 8,3 litara na 100km što je apsolutno normalna potrošnja...

 

Proveriću sutra baš, pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinica je l/100km.  Ono što me buni je da mi je na prethodnom autu svetlela ček endžin lampica kada je sonda lambda bila u kvaru, a na ovom nije taj slučaj, osim što je potrošnja u Beogradu 12,5 l/100km . 

 

Evo fotografije:

IMG_20191004_105323.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vole ljudi board koji laze, pa to ti je :) . Obicno pokazuje manje, a ne mali broj puta sam vidjao da pokazuje i vise.

Mozda i jeste neki problem u pitanju, ali svakako bih proverio i potrosnju po cepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon predjenih 850km i tocenja do cepa, stalo je 50.4l goriva sto znaci da je potrosnja 5.93l na Golfu VI 1.6 tdi. Bord mi je pokazivao 5.8l i izgleda da nije mnogo lagao.

 

Ja sam zadovoljan ovom potrosnjom. Vecina kilometara je predjena u gradu, auto put je bio u smislu gazele maksimalno do iskljucenja za bezanijsku kosu.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...