Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

21 minutes ago, danijel55 said:

Za otvoreni put sam i pricao,nisam nigde napisao da je gradska voznja,tako da procitaj pa onda se*i.Poz.

Mogao bi malo da obratiš pažnju na rečnik. Nije forum lično tvoj pa da se obraćaš kako kome hoćeš, da nekom kažeš da se*e ili puši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci kakve budalastine pise i cime se hvali, ne smatram ga nesto bistrom osobom, neka pise sta god mu je na dusi.

Elem, da se ukljucim i ja u diskusiju.
Imao sam danas jednu dugacku voznju, iskljucivo auto-put, evo i rezultata, bez klime je sve bilo, 4 osobe u autu i pun gepek.
Predjena kilometraza 1462km
Prosecna potrosnja 6.3l/100km
Prosecna brzina 96km/h
Auto je radio nesto preko 15 sati.
U pitanju je passat b7 2.0tdi dsg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice e46 bord krade na svakom, a metoda cep je meni pokazala 5.85l Beograd-Bled-Trst-Rovinj-Beograd AP oko 130 i malo lokala sto je zaista extra potrosnja. 

 

Sto se tice voznje Bg vs Cacak i tu mogu da se ukljucim jer sam cesto tamo. Meni auto vise trosi u Cacku jer predjem 2km da jedva prebacim u trecu, a u BG hvatam i 80-100km/h po gradu (slabo sam u centru u spicu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu prica se o modelima koji su najcesca pojava na putevima,a neki od nas menjamo auta cesto.2 se aktivno bave preprodajom auta,onaj sto vozi e39 iz moje teme,u roku od 6 meseci,to mu je 3 auto.Drugar sa a3,imao 2 petice,jedna krovirana,druga razbijena na Orlovaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peugeot 605 3.0 V6 190 ks, 1995+ (ne znam tacno godiste ali facelift je, tako da mladje od '95), doteran iz Holandije na tockovima, sve vreme autoput, brzine uglavnom izmedju 130-150, i nesto malo lokala je imao kad je stigao (recimo 2 dana nesto sitno), prosek - 9.2L  :) Malo je reci da sam odusevljen :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stari auti su dosta lagani za svoju velicinu, a pritom imaju cesto male i uske gume sto smanjuje potrosnju. Ali zato po gradu ubijaju, moj stari bmw e39 benzinac sestak, mogao je 8l otvoreno cak i malo zustrije, a grad 16l opusteno, ovi 3.0 motori kad se gaze po lokalu izadju i preko 20l, horor :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na firminom 2008 1.6 eHdi 92ks,ne pada po bordu ispod 7l .Al mu dusu vade svi :D Nije to strasno za starijeg v6 benzinca :D

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da nije strasno, nego je malo, ja sam ocekivao mnogo vise :D 

 

Pa recimo, moj bivsi Stilo 1.6 16v takvim tempom bi imao prosek oko 8.5, cak mozda i malko jace... a ovo je ~duplo veci motor, stariji, auto veci i tezi...  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Stilo 1,6 16v benz je po N. Sadu trošio 13,5 l/100 km plina,

BMW E46 320 d/150 KS, isto N. Sad - 9 l/100 km, zimi 10 l

Novi Bravo 1,9/120 KS, NS - 8-9 l

Sada Alfa 159 1,9/120 KS - 10-11 l

To su sve kratke relacije po N. Sadu, skoro uvek oštrija vožnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.9.2019. at 11:46 PM, rkoma1986 said:

Opet testirao potrosnju na pasatu.. posle 710 km dopunio rezervoar, stalo 48,37 litara, sto mu dodje 6,81 l/100 km. S obzirom da je sve bila gradska voznja, pre za do vo ljan sam. Bord standardno laze, pokazuje 6,1. Neverovatno mi je da trosi manje od A3 na kom je potrosnja po gradu bila 7,5 kad god sam merio

Dokazao sam odstupanje mog SNS borda, sa 22km/h prosečnom brzinom, laže 1,5l opušteno. Po bordu lepih 6,7l/100km, realno 8,2l/100km.

Prešao sam 387,9km, sipao 31,77l. Prosečna distanca koju vozim je 8km. 

Mare, koja ti je prosečna brzina bila sa A3, a koja sa Pajom? Ja mislim da nema šanse da je tolika razlika između ta 2 auta. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, marko.jovanovic said:

Dokazao sam odstupanje mog SNS borda, sa 22km/h prosečnom brzinom, laže 1,5l opušteno. Po bordu lepih 6,7l/100km, realno 8,2l/100km.

Prešao sam 387,9km, sipao 31,77l. Prosečna distanca koju vozim je 8km. 

Mare, koja ti je prosečna brzina bila sa A3, a koja sa Pajom? Ja mislim da nema šanse da je tolika razlika između ta 2 auta. 

 

Jbg, restartovao sam komp kad sam nalio gorivo, nisam se setio da pogledam. Trenutna prosecna brzina je 24 kmh al to je prosek poslednjih par dana. Pretpostavljam da je bilo nesto slicno, ali ne mogu da tvrdim. Videcu bas sledeci mesec. Na A3 mi se prosek kretao tu 21, 22 kmh ako se dobro secam. I nije mi lagao bas za 1,5 l, nego od 0.8 do 1 l, i to samo gradske voznje, na more kad sam isao poklopila mi se potrosnja po bordu i po racunanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

autoput-regionalni-grad, inace mk gorivo, dopunio na NIS, u dl se sve slozilo814884f3ab1660f8d438ad61e6d9bb0b.jpg

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na libri bio tacan bord, al zato na e46 laze 1.5l,cim sam ja video da pise 3.5,3.9,4.4,znao sam da je to suvise lepo da bi bilo istinito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na novom Fia Bravo 2011-o godiste, 1.6 mjet 120ks, sada na moru, merio od cepa do cepa, na istu pumpu i matematika pokazala 5,067 l/100 dizela. Dobar deo puta su bile krivine i uzbrdice, a takodje i spustanje po istima sa 5-0m brzinom i sa minimalnim brojem obrtaja. Inace, klijma je radila jedno 60,70% duzine puta.. Nisam ga ganjao nesto brzo, maksimalno 130km, ali retko, jer je put kroz Istocnu Makedoniju bio dosta krivudav. Uglavnom mislim da je potrosnja tu kao na Alfi 156 1.9 JTD koju takodje posedujem, mozda malo, ali vrlo malo u korist Fiat-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@levcavr Ako ne diraš gas na nizbrdici, broj obrtaja ne utiče na potrošnju, ona je nula.

To je na svim modernim autima.

Koči motorom, nižim stepenom prenosa, džabe trošiš pločice i pališ diskove.

Inače, to je korektna potrošnja za racionalnu vožnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfff amateri..ja pogledao onaj dan bord, 18km/h prosecna brzina, 8.6l prosecna potrosnja, 55km bilo predjeno. Kad dodje zima + zimske gume... :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su relacije extremne, po 1.5 -2 km a vrlo cesto nisu ni vezane tj.iz jednom :D Prosecnu brzinu podigao jedan izlet do sela, nekih 25km odlicnog pura gde sam isao i 130

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...