Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Kad se setim dobrih starih dana, na Fiat Unu iz '88, nit mi je radio brzinomer (pa ni merac km), nit onaj pokazivac goriva u rezervoaru :D:D:D 

 

edit: tad sam najmanje trosio novca za gorivo :D:D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre, odustao sam odavno. Ako hoću baš da uštedim treba da vozim ili Punta 1.2 na TNG, ili na kraju neki 2.0 atmo benzinac, ili neki VW 1.4tsi na metan. Hvala Bogu pa nisam primoran na to, ne mogu da se akam sa atestima, reatestima, rezervnim točkom van njegovog prirodnog staništa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koja potrošnja, ja sam izabrao Forda baš zbog manjeg motora i potrošnje. 

Jedina jeftina stvar u celoj toj priči je registracija a sve ostalo je pušiona oko zadovoljstva.

 

Mislim da više neću praviti kompromise oko snage motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnju merim kako bih sebi obezbedio što bolje mesto na Spritmonitoru. 
Treći sam za sada, toeto. Za dve, naikasnie tri godine, biću prvi.

spritmonitor.thumb.jpg.ae234f9fd333b0f200b91dcc661877b8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dekirs said:

Nekad je bilo ciji je veci, tj. ima vise, a gle ovo sad.. Dal je 5.1 ili 5.7 mos misliti :D

Jos kad vidim u alfi da mi govori da mu ga menjam, mrsssssss bre, ti ces da mi govoris. ima da ga teram dok ne pocrveni :D

Bože Dejane,  ovo od tebe nisam ocekivao :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po bordu pise da trosi 5,6l. Svakodnevna relacija Nbg - Banovo Brdo i jedno 150km otvoren. Nisam jos cepovao, uradicu to za par dana pa da vidim koliko laze bord :)

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zadnjih par nedelja ne radi dobro pokazivač nivoa goriva.

Kad napunim rezervoar do vrha, on pokazuje jedva 2/3.

Vozim do totalne nule i još 200 km u minusu...

Pomalo neprijatan osećaj, ali OK.

Juče mi se upalila rezerva i malopre odem na pumpu da sipam do vrha. Sipano 67 litara (rezervoar na 159 je 70 litara).

Popravio se pokazivač sam od sebe, a malo je falilo da opet vozim do totalne nule i još malo u minusu. 

 

Al bi se biip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desiće se na svakom autu koji se dugo ne puni do vrha. Prosto zariba plovak koji se ne kreće celom dužinom putanje. Obično proradi posle par punih sipanja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod mene nije slučaj.

Ja zadnjih par godina redovno potrošim do pred rezervu, pa punim do vrha.

Ali Alfa je to...

Ali i pripada Fiat porodici, pa se sama popravi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pređeno 700 i neki km., oko 180km po BG-u, 200km auto-putem (130-140), 200km regionalnim putem Batočina -KG- KV- Vrnjačka banja, i oko 120km po Banji, Goču i sličnim predelima. Bord, kao i uvek, precizan, poklapa se sa čepovanjem.

Razmišljam, na svakom JTD-u je bio tačan i precizan, a svaki je bio remapiran. Dal je moguće da fabrički parametri lažu, skoro sve kolege kažu da bord laže.

Lično, ne znam, jer nikada nisam dovoljno čekao da vozim fabričku mapu.f5ad02c31eb84bf553721239f0be4e31.jpgefe6ac4b2f3f35d320538ee8fc1b8de8.jpg91aa6fc55318f3ce14cf338711de4c99.jpgc3e6b8d26a33545bd09ae3bca1036d9a.jpg10459c2964fb66749387f7a16c8a08b5.jpg

 

Послато са LG-G5

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče potrošnje goriva. Nemam pojma, nisam pratio toliko. Od Bg do Lukolia posle Kumanova potrošeno oko 28l sa stanja rezeve. Dakle do Lukoila u Makedoniji slobodno sipajte 28l. U Lukoilu sipano 36l i sa tim cela Makedonija do Soluna, pa od Soluna do Nei Porija i posle 10 dana mirovanja (pošto ga tamo nisam vozio) nazad do prve pumpe Makpetrol u Makedoniji bez ulaska u rezervu.Onda odatle opet do vrha 36l i tako do Soko Banje i danas do Beograda na 2 crtice.Naravno, klima je radila.

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da isparavim iskustvo sa potrošnjom. U povratku posle dolivanja do vrha na Lukoilu u Đevđeliji sam dolio u Makpetrolu kod Kumanova još nešto više od 9 litara. Skoro 10. Računica glasi, pošto je udaljenost između te dve pumpe 150km ispada da je trošio na njihovom auto putu ispod 7 litara sa uključenom klimom. 6.6 ili 6.7 litara. Lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 nedelje sam sipao aditivirani benzin, pretrcao kod Loznice na slovenacki "Petrol" u Kozluku. Bilo je mislim tacno 2.27 KM ili 137 din po litru, sto i nije bas jeftino u poredjenju sa standardnim BMB95 koji je bio 1.99 KM ili 120 din.

Ne znam da li je placebo efekat, ali imam utisak da auto lepse reze. Na sve to, za te 2 nedelje sam sprzio oko 750 km uglavnom otvorenog puta (ugrubo 400 km magistrale, 200 km autoputa i 150 km lokala), juce cepovao i racunica kaze 5,62l. Sipao sam njihovo gorivo i kada sam isao na more prosle godine i uvek je iza toga board bio skoro priblizno tacan (ovog puta na 5.5l), uz manju potrosnju.

Inace, uglavnom sipam na nasem NIS i MOL, a MultiAir je za godinu i po u mom vlasnistvu trenutno na 6.85l ukupne prosecne potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina goriva i kod nas i preko je manje vise jako slicnog kvaliteta, malo bolje gorivo se jako tesko oseto osim ako nije neki motor izuzetno osetlljiv da ne kazem svilen, mnogo lakse se vidi kako je neko gorivo krs.

To kad nas obicno bude kod privatnika gde spadaju i neke fransize, ti mislis recimo mol oem :D a ono lokalna fransiza sa nasim gazdom :)

Ja sam 12 godina sipao u 90% slucajeva na avia pumpi i nisam imao problema, dok nisam ranije ove godine situaciju da sam primetio dosta povecanu potrosnju sa njihovim gold dizelom, sada sam presao uglavnom na MOL.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa franšizom MOL pumpi je glavni razlog da nikada ne sipam na njihovim pumpama.

Znam čoveka koji je jedno vreme imao njihovu franšizu, a njegovi poslovni počeci su držanje kafane.

Tad je točenog Jelena sipao u flaše ispod šanka i nudio mušterijama. To je tako išlo dok ga nije uhvatio lik koji je zaređao par piva, a iz dosade grebao etiketu, pa mu se posle par tura vratila jedna takva flaša.

I sad ja treba da verujem da je u međuvremenu postao pošten? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije nisam obraćao pažnju kada gorivo sipam preko grane, ali od prošle godine sam počeo da primećujem razliku. 

U Beču, i to baš u gradu sam sipao najobičniji dizel koji su imali, bio je jeftiniji nego kod nas. Tada sam u povratku za Beograd kod Alfe primetio pola litra manju potrošnju nego inače. 

Letos kad sam išao kroz Italiju BMW-om, prvo sipanje od Beograda mi je bilo negde oko Padove, i tu sam sipao običan dizel.

Do tog momenta mi je potrošnja bila 5.6 l/100km. Posle tog sipanja do Rima mi je prosečna potrošnja sišla na 5.3, a ništa u stilu vožnje nisam menjao.

Još je bilo nekih zastoja, udesa itd... Definitivno razlika postoji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...